Czy Safari może zapamiętać moje karty z ostatniego razu?


11

Chcę, aby moje poprzednie karty przeglądania zostały przywrócone podczas ponownego uruchamiania Safari. Mogę to zrobić w przeglądarce Firefox i Chrome. Czy istnieje dla tego ustawienie lub rozszerzenie?

EDYCJA: Więc okazuje się, że zabijałem (wybór słów?) Przeglądarkę Safari (i przeglądarkę Chrome w tym zakresie). Kiedy tylko zamykam przeglądarkę, moje poprzednie przeglądanie jest zawsze utrzymywane ... Więc zamiast uzyskać rozszerzenie lub cokolwiek innego, uważam, że rozwiązaniem jest zamknięcie przeglądarki?

Odpowiedzi:


19

Po uruchomieniu Safari możesz przejść do Historia -> Otwórz ponownie wszystkie systemy Windows z ostatniej sesji, aby Safari ponownie otworzyło okna i karty, które były otwarte podczas ostatniego użycia.

W tym pytaniu są dodatkowe informacje: Czy można zrestartować aplikację przy użyciu AppleScript? , w tym skrypt (odpowiedź Chealiona), który można zmodyfikować, aby uruchomić Safari i automatycznie wywołać to menu.


Wygląda na to, że moje pytanie nie było jasne. Tak długo, jak zamykam przeglądarkę za pomocą Command + Quit, moje zakładki wydają się być utrzymane. Dzięki za odpowiedź ...
Gary

Śliczny. :) Nie wiedziałem wcześniej, jak to zrobić, więc utknąłem w Chrome. : |
JFW

8

Korzystam SafariRestorez rozszerzeń Safari . Działa całkiem dobrze.


Czy mam rację, że obejmuje to „przechowywanie” sesji przed ich zamknięciem? Wydaje się, że to dodatkowy krok poza używaniem Historii> Otwórz ponownie wszystkie okna z ostatniej sesji.
Gary

2
@ Gary polega na tym, że „Otwórz ponownie wszystkie okna z ostatniej sesji” jest stosunkowo nowy i może się nie powieść, jeśli nie zrobisz tego natychmiast po ponownym otwarciu. Natomiast rozszerzenie będzie zapisywać sesję, dopóki go nie zastąpisz.
Martin Marconcini,

Zgadzam się, kilka razy miałem tę funkcję. Głupia witryna flash postanawia zawiesić wszystkie przeglądarki i voila! cała sesja zniknęła.
Rohan Monga,

4

Ponowne otwarcie po zamknięciu Safari nie wydaje mi się przywracać okien. (Czy już?)

Podsumowując:

  • Historia - Otwórz ponownie wszystkie okna z ostatniej sesji lub Historia - Otwórz ponownie ostatnie okno
  • SafariRestore , Sessions lub SaveTabs
  • Glims lub Saft
  • Zakładki - Dodaj zakładkę do tych ␣ Zakładek ...
  • W Lion jest Safari - Zamknij i zachowaj system Windows (⌥⌘Q)

świetne podsumowanie, myślę, że to wszystko. Nie wiedziałem jednak o lewie. Czy jest dostępna opcja menu wskaż i kliknij? Myślę, że należy się tego spodziewać; jednym z „biegunów namiotu” Lion jest rodzime CV w systemie operacyjnym podobne do iOS.
Randy6T9

@HandyRandy Jest w menu Safari (lub aplikacji), ale wyświetlane tylko po przytrzymaniu ⌥. Jednak wciąż można to zmienić. Czy możesz (lub ktokolwiek inny) spróbować, jeśli system Windows nadal zostanie przywrócony po zamknięciu?
Lri

3

Mogę zasugerować bezpłatne rozszerzenie, Sesje . Przywraca ostatnią sesję, a nawet zapisuje sesje do późniejszego pobrania. Jest stabilny dzięki przydatnym funkcjom, takim jak wyszukiwanie, eksport, usuwanie duplikatów, zarządzanie mikro, skróty KB i ustawienia uruchamiania.


1

Istnieje wiele Safari Extensions tutaj ... Niektóre z nich są Kierownicy sesji, która będzie na pewno to, co chcesz ;-)


0

Nie automatycznie, ale możesz kliknąć „Zakładki \ Dodaj zakładkę do tych 3 kart”, co spowoduje utworzenie folderu zawierającego zakładki dla wszystkich aktualnie otwartych kart.


0

Jak wspomniano w edytowanym pytaniu, rozwiązaniem wydaje się być po prostu zamknięcie (polecenie + Q) przeglądarki, a nie zabijanie / ponowne uruchamianie itp.


Dokładnie. Sam przeszedłem ten sam proces, lol. Niech zgadnę, właśnie przeszedłeś z Windowsa na Maca, co? Natywne, proste rozwiązanie polega na zamknięciu i ponownym otwarciu ostatniej sesji z menu Historia. Rzecz, która mnie denerwuje, to brak skrótu klawiaturowego, lol. Jest to jedna z podstawowych zasad systemu Mac OS X, która wyraźnie kontrastuje z systemem Windows. Okno to tak naprawdę „dokument”. Zamknięcie wszystkich okien NIE powoduje „zamknięcia” aplikacji. Jednak kilka losowych aplikacji WYŁĄCZY się po zamknięciu ostatniego okna. Na szczęście zwykle są to tylko aplikacje, w których warto to zrobić.
Randy6T9

Tak, wciąż dostaję huśtawki Maca. Używanie Command + Q wydaje się działać z przeglądarkami z kartami, a także z edytorami tekstu.
Gary

0

Glims zapamięta historię twojej poprzedniej sesji, podobnie jak Firefox i Chrome. Żadna inna sugestia tutaj tego nie zrobi. Będą pokazywać tylko ostatnią stronę, którą przeglądałeś na tych kartach.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.