Rozpoczęcie pracy z jailbroken na iOS?


13

Czego potrzebuję do kodowania na urządzeniu iOS z jailbreakiem?

Myślę, że mam już wszystkie programy, których potrzebuję - Xcode 4.3 (i iOSOpenDev), iOS 5 SDK, theos, ldid i dpkg.


W rzeczywistości istnieje konkretna propozycja witryny wymiany stosów do dyskusji na temat rozwoju jailbreak. Zobacz to pytanie, a jeśli Cię interesuje, kliknij link i dodaj swoje wsparcie.
Adam Eberbach

Ten link prowadzi do tego linku: area51.stackexchange.com/propozycje/18154/... Dobrze wiedzieć, dziękuję!
mythofechelon

Odpowiedzi:


4

FAQ Cydia jest prawdopodobnie najlepszym źródłem informacji na ten temat. Zobacz http://cydia.saurik.com/faq/developing.html . Oto fragment:

P: Od czego zacząć tworzenie jailbreak dla iOS?

Odp .: Pomaga wiedzieć coś o programowaniu dla normalnego iOS. Możesz także sprawdzić iPhone Dev Wiki .

Wiki, na które wskazuje, zawiera kilka artykułów „Szybki start”: http://iphonedevwiki.net/index.php/Main_Page#Quick_start


To prowadzi z powrotem do iPhoneDevWiki, która jest niekompletna i przestarzała. : / Mimo wszystko dzięki.
mythofechelon

@BenHooper Masz rację; są tam strony, które wspominają o iOS 4.3 bez wspominania o iOS 5. Ale czy to naprawdę robi taką różnicę? Niezależnie od tego, czy programujesz na iOS 4, czy 5, nadal jest to ten sam proces programowania.
Mathias Bynens

Tak, masz rację, że wymagałoby to tego samego przepływu pracy, ale jeśli chcesz opracować poprawki ukierunkowane na bardzo określone części UIKit systemu iOS 5, ma to znaczenie.
mythofechelon

@BenHooper Tak, ale te konkretne części nie są związane z jailbreakiem i są dokładnie udokumentowane przez Apple, np. Developer.apple.com/library/ios/#documentation/uikit/reference/ ... Sugeruję użycie iPhone Dev Wiki, aby uzyskać informacje specyficzne dla jailbreak i korzystać z oficjalnych dokumentów Apple dla programistów we wszystkim innym. Mam nadzieję że to pomoże!
Mathias Bynens
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.