Jak usunąć znaki z klawiatury na ekranie?


14

Na ekranie mojego MacBooka Air widać trochę kwadratowych znaków z klawiatury.

Czy są trwałe, czy mogę je wyczyścić? Jak mogę temu zapobiec?


Dzieje się tak również na moim Macbooku Pro (początek 2011 r.). Na szczęście ślady mogą być po prostu przeniesieniem olejków palcowych na ekran, ponieważ ściera się dość łatwo (jak dotąd).
Matt

Odpowiedzi:


11

Jeśli masz szczęście, to tylko brud i można go zetrzeć, ale zwykle jest on trwały i nie ma wiele sposobów, aby go ominąć. Widziałem, jak to się dzieje, nawet gdy miękka ściereczka służy do zakrycia kluczy, gdy pokrywa jest zamknięta. W rzeczywistości może to nawet pogorszyć sytuację, gdy materiał zwiększa grubość kanapki i może sprawić, że kontakt między górnymi punktami ekranu a klawiszami będzie mocniejszy. Powierzchnia ekranu wyświetlacza przeciwodblaskowego po prostu nie jest bardzo twarda - szkło błyszczące jest twardsze, ale nadal można je oznaczyć.

Używanie wysokiej jakości ściereczki z mikrofibry z 70% roztworem wody / 30% alkoholu izopropylowego jest dobrym sposobem na usunięcie śladów, jeśli nie są trwałe. Od lat używam roztworu czyszczącego dostarczonego przez mojego optyka do okularów bez żadnych skutków ubocznych i uwielbiam niebieskie ściereczki z mikrofibry iKlear (zarówno do okularów, jak i wyświetlaczy). Nazywają to „frotte”, a nie „kozicę”.


W tym przypadku odpadli! Były dość słabe. Myślę, że to dobry nawyk, że rzadko kładę cokolwiek na MBA.
KatieK

1
Świetna wiadomość, uwielbiam idealny ekran!
Adam Eberbach

„70% roztwór wody / 30% roztwór alkoholu izopropylowego” - jeśli chodzi o ekrany czyszczące ... jeśli masz ekran dotykowy z powłoką chroniącą przed odciskami palców (np. iPad), nie powinieneś używać żadnych płynów, po prostu sucha ściereczka z mikrofibry . (IPad z „oficjalną” składaną okładką ma również nieprzyjemny zwyczaj zbierania tych irytujących znaków w miejscu, w którym okładka się składa.)
MrWhite

4

Klawiatura MacBook Air nie powinna dotykać ekranu, gdy jest normalnie zamknięty. Dzieje się tak tylko wtedy, gdy wywierasz nacisk na komputer, gdy jest zamknięty. Może na przykład włożysz go do plecaka z ciężkimi książkami, które go otaczają i wywierają na niego presję.

To, czy są trwałe, zależy od tego, jak są „wytrawione”. Jeśli spróbujesz wilgotnej, miękkiej szmatki i delikatnie pocierasz ekran przez około minutę, a one nie odpadną, to niestety najprawdopodobniej nigdy nie spadną. Jeśli nadal korzystasz z usługi AppleCare, mogą to naprawić.

Można temu zapobiec w przyszłości, kładąc bardzo cienką szmatkę między klawiaturą a ekranem podczas snu. Staraj się też nie wywierać nacisku na komputer, bo to się nie stanie.


1

Mam MBP 2017 bez paska dotykowego. Zwykle nie podoba mi się to ze sprawą Thule, która, jestem pewien, nie wywiera presji na moją MBP. Próbowałem wielu rozwiązań, aby usunąć ślady wciąż pozostawiające ślady krawędzi klawiatury na ekranie i wydaje się to trwałe.


Powinieneś przynieść go do sklepu i jak najszybciej go wymienić. Zastępują go za darmo.
gklka

0

Ekran Mac Book zwykle nie otrzymuje znaków, ale jeśli naciskasz na Maca, otrzyma on znaki. Odkąd chodzę do szkoły, wraz z laptopem mam warstwy książek, więc dostaje oceny. Aby się go pozbyć, po prostu weź szmatkę i nalej trochę wody, jak to możliwe . Następnie pozwól mu wyschnąć naturalnie i powinno być dobrze, chyba że masz trochę wody na ekranie .

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.