Czy mogę usunąć grę na iOS i zachować swoje postępy?


15

Chcę usunąć grę z mojego iPhone'a, aby zrobić miejsce dla innych aplikacji. Jeśli spróbuję to zrobić, ostrzega, że ​​wszystkie dane aplikacji zostaną usunięte.

Jest to gra, która ma etapy, które musisz odblokować, aby ponownie w nie zagrać. Jeśli kiedykolwiek ponownie zainstaluję tę grę, nie chcę przechodzić przez cały proces odblokowywania etapów. Chcę móc zachować postęp i zacząć od tego momentu. Czy jest jakiś sposób, aby usunąć grę z mojego iPhone'a, ale pamiętaj o moich postępach na wypadek, gdyby ją później zainstalować ponownie?

Wiem, że Game Center przechowuje informacje o najlepszych wynikach i odznakach, ale czy to także zapisuje moje postępy?


Odpowiedzi:


6

Niektórzy programiści ci pomogą, mówiąc tylko, które pliki należy skopiować z pakietu, aby zachować postęp - warto wysłać wiadomość e-mail. Mika Mobile jest jednym z nich - tutaj możesz zobaczyć, jak udało mi się skopiować postępy w Battleheart z jednego urządzenia na drugie . Kopiowanie pliku nie jest trudne.

Jeśli usuniesz aplikację, pakiet aplikacji (i aplikacja) nadal zostanie utworzony w ramach kopii zapasowej iTunes, jeśli ją utworzyłeś.

Możesz zarchiwizować kopię zapasową, która znajduje się w ~/Library/Application Support/MobileSync/Backup/.

To naprawdę grube podejście. Przywróci wszystko, więc zastąpisz wszelkie postępy poczynione w innych aplikacjach od momentu utworzenia kopii zapasowej.

Moje podejście polegałoby na użyciu iExplorer do skopiowania katalogów Dokumentów i Bibliotek z aplikacji i przywrócenia ich później. Aby mieć pewność, że zadziała, musisz wykonać kopię zapasową, zarchiwizować kopię zapasową, a następnie skopiować dokumenty i katalogi biblioteczne dla aplikacji. Następnie usuń aplikację. Ponownie zainstaluj aplikację, przywróć katalogi dokumentów i bibliotek. Jeśli Twoja aplikacja zachowuje postęp tak, jak chcesz, możesz kontynuować. Jeśli nie, przywróć z kopii zapasowej i kontynuuj przemyślenie ... może wybierz inną aplikację do usunięcia?


5

Game Center nie ma obecnie żadnego mechanizmu zapisywania postępów w grze.

W przypadku gier, które przechowują w urządzeniu informacje o postępach, informacje te zostaną usunięte po usunięciu aplikacji. Zostanie jednak utworzona kopia zapasowa w iTunes, więc możesz przywrócić ją z kopii zapasowej ( więcej informacji znajdziesz w tym pytaniu ).

Gry, które decydują się na zapisywanie postępów w iCloud, mogą to zrobić - w takim przypadku, jeśli zostanie poprawnie zaimplementowana, po prostu ponowna instalacja aplikacji zapewni dostęp do starych danych (zakładając, że jesteś zalogowany na to samo konto iCloud).


1

Po usunięciu aplikacji nie jest już dostępna opcja zapisywania danych. Nie możesz już wybrać opcji zachowania lub usunięcia.


0

Chciałbym skomentować odpowiedzi tutaj, ponieważ oba stwierdzają, że usunięcie aplikacji spowoduje usunięcie wszystkich danych.

Jednak Supercell (twórcy Clash of Clans) najwyraźniej znaleźli rozwiązanie tego problemu. Chociaż wszystkie dane gry są przechowywane na ich serwerach, zapisują one informacje o koncie gdzieś w telefonie, które pozostaną nawet po odinstalowaniu aplikacji.

Po pierwsze: nie, nie jest to konto Game Center, które odzyskuje dane, ponieważ nawet gdy zaloguję się do GC, odinstaluję aplikację, ponownie zainstaluję aplikację i uruchomię grę, wróci do miejsca, w którym byłem wcześniej.

Po drugie: słyszałem o używaniu UDID do zdefiniowania, że ​​jest to to samo urządzenie, ale to też nie jest prawda. Od marca 2012 r. (Myślę) Apple nie zezwala już aplikacjom / grom na dostęp do UDID urządzenia (ze względu na prywatność).

Myślę, że możliwe jest, że (prawdopodobnie bardzo ograniczona ilość) danych jest przechowywana poza pakietem aplikacji, chociaż nie jestem pewien, jak i gdzie.


Czy możesz podać linki do miejsc, w których Supercell to zrobił?
user151019,

Zakładam, że jest to w jakiś sposób powiązane z identyfikatorem ForVendor, ale nie jestem pewien, jak to zrobić, ponieważ po usunięciu ostatniej aplikacji od tego dostawcy również jest identifierForVendorona usuwana i zmienia się przy następnej ponownej instalacji aplikacji od tego dostawcy. Ale ze wszystkich komentarzy SuperCell brzmi, jakby coś wymyślili - stwierdzają, że nie można zresetować postępu gry, kropki, bez uzyskania nowego urządzenia.
tubedogg,

0

Ja też mam urządzenie Apple. Po jednej z ostatnich aktualizacji nie byłem w stanie zapisać danych, które brzmią: „Usunięcie tej aplikacji spowoduje usunięcie jej danych”. W przeszłości naciskałeś usunąć i pytałeś, czy chcesz usunąć aplikacje dane. Ale teraz nie masz opcji. Po prostu usuwa go ze swoimi danymi.

Przetestowałem to na mojej aplikacji, pobrałem ją ponownie i otworzyłem, a moich danych nie było.

Zrobiłem to, ponieważ mam ten sam problem, że nie chcę stracić swoich światów Minecraft, więc przetestowałem iCloud, to nie zadziała, więc nie ryzykuj. Game Center zapisuje tylko osiągnięcia. Brak danych lub postępu.


0

Niektóre gry wymagają konta na Facebooku i używają go do zapisywania postępów gracza. Na przykład Tap Titans, Real Racing, Candy Crush ... itd. Sprawdź to.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.