Cyfrowe narzędzie do zgrywania płyt CD dla systemu OS X, które ma dokładne wyodrębnianie, wykrywanie błędów i pełne raportowanie?


12

Jestem prawie gotowy powiedzieć, że znalazłem dobry zamiennik OS X dla każdego oprogramowania, którego używam w systemie Windows (z wyjątkiem niektórych narzędzi programistycznych Windows), ale wciąż jest luka do wypełnienia:

Do zgrywania / wyciągania płyt CD z cyfrowym dźwiękiem używam narzędzia w systemie Windows o nazwie EAC - Exact Audio Copy . Lubię EAC, ponieważ:

  • domyślnie obsługuje bardzo niezawodny tryb ekstrakcji,
  • wykorzystuje funkcje napędu, takie jak korekcja błędów C2
    (i pokaże, czy twój napęd CD-ROM go nie ma)
  • to potwierdza utworów były zgrane precyzyjnie przez konsultacji z internetowej bazy danych, a
  • to informuje gadatliwy informacji na temat potencjalnych problemów, gdy się pojawią, a następnie mogę słuchać na tor, aby zobaczyć, czy problemy są dostrzegalne lub nie.

Krótko mówiąc, mogę być pewny, czy utwór został niezawodnie zgrany, czy nie podczas korzystania z EAC.

Nie czuję tego zaufania z iTunes. iTunes ma opcję w Ustawieniach importu, aby użyć korekcji błędów podczas czytania płyt Audio CD , ale wydaje się, że jest to zakres ustawień zorientowanych na niezawodność w iTunes. Obecnie używam iTunes, jeśli dysk, który zgrywam, wydaje się nieskazitelny i bez zadrapań - w przeciwnym razie przejdę do EAC.

Czy istnieje aplikacja dla systemu OS X, która podobnie jak EAC powyżej, koncentruje się na niezawodnej cyfrowej ekstrakcji audio CD i dostarcza szczegółowych informacji? Dziękuję Ci.


1
Tęsknię też za EAC, świetna, świetna aplikacja.
Adam Eberbach,

Odpowiedzi:


14

XLD

Zaczęło się jako narzędzie do dekodowania / kodowania / transkodowania, ale rozwinęło się w ostatnich latach (wersja 20080812 i nowsze mają funkcje zgrywania) i obsługuje większość twoich kryteriów:

  • Wykorzystuje technologię AccurateRip , porównując sumy MD5 ze znaną biblioteką zgranych, aby upewnić się, że zgrywanie zostało wykonane poprawnie.
  • Wykorzystuje cdparanoia 10.2 jako bibliotekę zgrywania i korekcji błędów. Może być stosowany na dyskach, które nie mają dokładnego strumienia i wykorzystują wskaźniki błędu C2.

( Źródło powyżej)

Nie mogę skomentować żądania „szczegółowe informacje o wystąpieniu błędów”, ponieważ nigdy nie spotkałem się z błędem zgrywania się z nim.

Jest wolne. Będzie wielowątkowy, aby przyspieszyć kodowanie albumów. I to jest dość szybkie. Od lat jest moim ulubionym koderem / transkoderem.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.