Jaki jest najlepszy sposób używania dwóch 27-calowych monitorów na biurku?


12

W moim środowisku pracy mam trzy mniejsze monitory i podoba mi się korzyść z wydajności. W domu mam dwa 27-calowe wyświetlacze (iMac i zewnętrzny wyświetlacz kinowy), ale mam problemy z rozłożeniem ich na biurku, dzięki czemu mogę efektywnie używać ich bez obciążania szyi. Jaki jest najlepszy układ zapewniający, że większość pracy wymaga od Ciebie wpatrując się prosto w swoją pracę, jednocześnie pozwalając, by praca rozłożyła się na te wszystkie miliony pikseli?

EDYCJA: dotychczasowe odpowiedzi koncentrowały się na ustawieniu monitorów na odpowiednim poziomie, tj. Na poziomie oczu i poniżej. Ale mam problem z tym, że tylko jeden monitor prawie wypełnia moje pole widzenia, więc kończę gwałtownie obracanie szyi lub krzesła, aby pracować nad drugim.


porzuć drugi monitor Sebastian i Master Space! Utrzymuje szyję prosto.
fady

@debug nie jest tak naprawdę, spacje nie zastępują podwójnego / potrójnego ekranu. Możliwość szybkiego przełączania treści w przód i w tył lub możliwość szybkiego monitorowania czegoś innego bez konieczności naciskania okropnego i wolnego skrótu klawiszowego (który spowoduje jeszcze gorszą animację) nie jest taka sama. Dwa lub trzy prawidłowo ustawione ekrany nie powinny powodować plam na szyi.
Martin Marconcini,

Odpowiedzi:


5

Nie mów, do czego będziesz ich używać. Jestem (między innymi) programistą, a dla mnie duże znaczenie ma pionowe pole edytora tekstu. Tak więc, biorąc pod uwagę 2 monitory panoramiczne, ustawiłbym je pionowo obok siebie.

Nie jestem tu wyjątkowy: kiedy odwiedziłem Google, większość programistów, których widziałam, miała również ten układ.

Myślę, że to może pomóc w problemach z szyją, ponieważ sprawia, że ​​obszar wyświetlania jest bliżej kwadratu, a nie naprawdę szerokiego prostokąta. Alternatywnie możesz trzymać je poziomo i układać jeden na drugim. Chyba zależy od kształtu rzeczy, na które będziesz najbardziej patrzeć!


4

Szczerze mówiąc, od lat używam 2 24-calowych monitorów (jeden 24-calowy podłączony do mojego 24-calowego iMaca). Osobiście uważam, że używanie dwóch monitorów nie jest już konieczne, jeśli skutecznie używasz spacji / wirtualnych pulpitów.

Teraz używam mojego 24-calowego komputera iMac jako mojego jedynego wyświetlacza i po prostu przyzwyczaiłem się do nowej konfiguracji, jednocześnie opanowując skróty klawiaturowe. Nie muszę ruszać głową, system operacyjny robi to za mnie.

Mówię porzuć drugi monitor i przyzwyczaj się do używania klawiszy cntrl + klawisze strzałek, tylko moja opinia.


Aktywowałem również spacje i uważam, że to fascynujące, jak popchnęło mnie do skrótów klawiaturowych. Oczywiście jest to długa droga do stacji dokującej od 2. ekranu, więc to też jest część
Sebastian Good

1

Upewnij się, że oba są na tej samej wysokości, jeśli nadal masz napięcie szyi, to nie siedzisz na właściwym poziomie:

alternatywny tekst

(zdjęcie dzięki uprzejmości tego linku ).

Jeśli umieścisz je wyżej lub niżej, będziesz musiał dopasować się do szyi, powodując w ten sposób obciążenie.

Znakomity post na ten temat został napisany przez naszego twórcę…

Ramiona monitora LCD . Dobry post ze starej szkoły.


0

Ergonomia w pigułce : heurystyka polega na tym, że twoja linia oczu powinna znajdować się około 1-2 "poniżej górnej krawędzi monitora. To powinno pozwolić twojemu ramieniu być w przybliżeniu równolegle do biurka i plecami prostopadle do podstawy krzesła.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.