Czy naprawdę potrzebuję Bonjour w systemie Windows?


54

Jedną z moich najmniej ulubionych rzeczy, które Apple robi na każdym komputerze z systemem Windows podczas instalacji iTunes, jest to, że instaluje Bonjour. Na prawie każdym komputerze z systemem Windows, na którym zainstalowałem iTunes, Bonjour spowodował jakiś błąd.

O ile pamiętam, usunąłem Bonjour, usuwając folder, w którym się znajduje. W większości przypadków nie spowodowało to większych problemów. Mam jednak nową instalację iTunes i zastanawiam się, czy jeszcze raz powinienem usunąć Bonjour.

Czy są jakieś problemy spowodowane usunięciem Bonjour? Czy utracę jakąś funkcjonalność?

Odpowiedzi:


39

Z bazy wiedzy Apple na temat Bonjour na Windows (mój nacisk):

  • iTunes korzysta z Bonjour, aby znaleźć współdzielone biblioteki muzyczne , znaleźć urządzenia AirPort Express do strumieniowego przesyłania muzyki i znaleźć Apple TV .
  • Safari używa Bonjour do wyszukiwania urządzeń reklamujących strony internetowe w Twojej sieci. Wiele dzisiejszych drukarek sieciowych, kamer sieciowych i bram bezprzewodowych zapewnia interfejs sieciowy do sprawdzania stanu i konfiguracji , a wiele z tych urządzeń (zwłaszcza drukarek sieciowych) obecnie reklamuje te strony internetowe za pomocą Bonjour, aby można je było łatwo znaleźć w Safari.
  • Internet Explorer, za pośrednictwem wtyczki paska narzędzi Bonjour, umożliwia również łatwe wykrywanie stron internetowych reklamowanych w Bonjour.
  • Kreator konfiguracji drukarki Bonjour używa Bonjour do wykrywania i konfigurowania drukarek sieciowych reklamowanych przez Bonjour .
  • Aplikacje Adobe Creative Suite 3 wykorzystują Bonjour do odkrywania usług zarządzania zasobami cyfrowymi.

Jeśli nie korzystasz z żadnych funkcji, usunięcie Bonjour nie spowoduje żadnych problemów (z wyjątkiem być może Apple Software Update może zaoferować ponowne zainstalowanie ...)

Ponadto na tej stronie znajdują się instrukcje dotyczące dokładniejszego odinstalowywania Bonjour.


W porządku. Czy masz pojęcie, czym mogą być „cyfrowe usługi zarządzania aktywami”? Brzmi jak zapisywanie plików ... ale tak naprawdę nie wiem.
JavaAndCSharp

Według Adobe , dotyczy to usług Version Cue .
jtbandes

2
DOBRZE. Myślę, że mogę go bezpiecznie usunąć.
JavaAndCSharp

Z artykułu: Aktualizacja 2013/12/31: Nowsze wersje Bonjour można po prostu odinstalować z „Programy i funkcje” (Dodaj / usuń programy). Jednak za każdym razem, gdy aktualizujesz iTunes, musisz go usunąć ponownie.
AlexBG

15

Możesz używać domen „[nazwa komputera] .local” w całej sieci. Dotyczy to również urządzeń mobilnych Apple i innego sprzętu (mam: Mac Mini, Western Digital NAS, drukarkę HP i laptopa Linux - ma swój własny Bonjour o nazwie Avahi).

Prosimy o wsparcie przyjęcia protokołu Zeroconf i zgłaszanie błędów do Apple, ponieważ dają one nam możliwość porzucenia strasznej technologii NetBIOS i połączenia się na różnych platformach.


4
To właśnie tutaj jest świetny powód, aby go mieć. Wiele dystrybucji Linuksa również działa z tym od razu po wyjęciu z pudełka, więc jest to świetny wieloplatformowy sposób pracy z komputerami i urządzeniami w sieci bez konieczności polegania na adresach lub (jak powiedział @Soergener) innych protokołów wykrywania.
zigg

6

Nie potrzebujesz go, jedyną rzeczą, z której kiedykolwiek korzystałem w maszynie Windows, jest umożliwienie drukowania na drukarce podłączonej do mojego lotniska Extreme. W rzeczywistości z powodu niezwykłego zakresu portów, z których korzysta, faktycznie napotkałem problemy z sieciami VPN, które odmawiały prawidłowego działania, dopóki nie zostaną odinstalowane, więc faktycznie usuwam to oczywiście.

Oczywiście, jeśli magicznie tego potrzebujesz później, zawsze możesz zainstalować go jako indywidualny pakiet.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.