Czy warto zaktualizować pamięć RAM, jeśli mam już dysk SSD?


20

Niedawno kupiłem Macbooka Pro. Miałem dysk SSD z ostatniego komputera, który sformatowałem, zainstalowałem na komputerze Mac i użyłem jako jedynego HD (nie potrzebuję tyle miejsca, więc nie zdecydowałem się na aktualizację, w której ludzie wyciągają swoje dyski optyczne napęd).

Nie jestem facetem od sprzętu - moja wiedza ogranicza się do podstawowego zrozumienia, gdzie ukrywają się moje dane i jak zamieniać części. Pracuję jednak w Eclipse i zauważam, że zużycie pamięci RAM wynosi prawie 100% (nadal mam domyślnie zainstalowane 4 GB).

Zastanawiam się nad instalacją 8 GB , ale zastanawiam się, czy warto zaktualizować pamięć RAM, jeśli mam już dysk SSD? Wiem, że kiedy pamięć RAM jest pełna, zajmie miejsce na dysku twardym, więc nie wiem, czy przydałoby mi się SSD, czy nie ...

Wiem, że istnieją podobne pytania, ale wszystkie wydają się koncentrować na „Czy powinienem dostać RAM lub SSD”. Mam dysk SSD, chcę tylko wiedzieć, czy pamięć RAM zapewni jakikolwiek wzrost wydajności.


2
Tak. RAM, HD i CPU służą różnym celom. Pamięć RAM jest zawsze dobrą inwestycją niezależnie od tego. Biorąc pod uwagę, że 8 GB kosztuje około 45 USD, to jest tanie.

Ponieważ osiągasz prawie 100% zużycia pamięci RAM, oznacza to, że na pewno skorzystasz z dodatkowego pamięci RAM. Niedawno dostałem kluczowy zestaw pamięci o pojemności 8 GB od Amazon za jedyne 30 £. Uważam, że warto uaktualnić.
latusaki,

Odpowiedzi:


12

Pamięć RAM jest nadal znacznie szybsza niż jakikolwiek dysk SSD używany w komputerze Mac. Pamięć RAM ma krótszy czas dostępu i znacznie wyższe prędkości przesyłania :

wprowadź opis zdjęcia tutaj

[ stół ]

SATA interfejs, w którym dysk jest połączone granice przepustowości do teoretycznego maksimum 6Gbit / s (600 MB / s) SATA3.

Możesz określić, ile stron jest zapisywanych na dysk, patrząc na Monitor aktywności. Staram się, aby stosunek ten wynosił maksymalnie 10/1 (strona w / strona poza). Im więcej masz stron, tym bardziej skorzystasz z rozszerzenia pamięci RAM.

wprowadź opis zdjęcia tutaj


2
Was ist los? Ein Deutchen tisch auf a English forum?
radarbob

@radarbob Ilekroć mogę, będę korzystać ze źródeł angielskich. Ale czasami nie mogę znaleźć :) Ten link użyje Google do przetłumaczenia strony.
gentmatt

Właśnie uderzyło mnie, że ta odpowiedź oznacza, że ​​należy całkowicie zapomnieć o dysku SSD, maksymalnej pamięci i stworzyć wirtualny dysk w pamięci, zrzucić tam kluczowe aplikacje i pliki i pojechać do miasta. Zrobiłem to z niektórymi starszymi komputerami Mac (wcześniejszymi niż OS X).
radarbob

@gentmatt, Czekaj, czy nie istnieją dyski SSD wykonane z DRAM, w przeciwieństwie do zwykłego NAND?
Pacerier

2

Na MacPerformance.com poszukaj Optymalizacji MacBooka Pro Core i7 na stronie głównej. To 5-częściowy artykuł, który porównuje kombinacje pamięci 4/8 GB z dyskiem SSD i bez niego .

Wystarczy oko balling wykresy i inne losowe doświadczenie zgadywać, powiedziałbym,

 • Biorąc pod uwagę 8 GB pamięci, SSD jest absolutnie warte poświęcenia.
 • Jeśli masz 4 GB pamięci, najpierw ją zaktualizuj
 • Jeśli masz 8 GB pamięci, uaktualnij do SSD
 • Dla przeciętnego użytkownika Joe, gdy masz dysk SSD aktualizujący ponad 8 GB pamięci, jest to bezcelowe.

Inne punkty specyficzne dla najnowszych modeli MBP

 • Ustaw dysk SSD jako dysk rozruchowy. (nie dotyczy MBP)
 • Zdobądź SSD z interfejsem 6G (prędkość), vice 3G.
 • Gniazdo głównego napędu MBP ma interfejs 6G, gniazdo CD-ROM ma interfejs 3G
 • Nie wkładaj napędu 6G do gniazda CD-ROM. To jest buggy. Również marnotrawstwo premii za dysk SSD 6G. Aby uzyskać więcej informacji, zobacz MacPerformanceGuide.com.

A co z radą superuser.com/questions/617864/why-not-use-ssd-space-as-ram, która mówi, że nie należy ich używać jako pamięci RAM, w przeciwnym razie po krótkim czasie zawiodą z powodu masowych zapisów?
Pacerier

@Pacerier, moje luźne czytanie na dyskach SSD od pewnego czasu mówi mi teraz, że możesz oczekiwać, że dysk SSD będzie trwał przynajmniej przez okres użytkowania komputera. Po prostu nie musisz się już o to martwić. Po prostu nie słyszę już tego zastrzeżenia.
radarbob

Będzie trwać przez całe życie, jeśli napiszesz tylko 100 razy dziennie. Sprawiając, że pamięć RAM zmieni się „100 razy dziennie” na „100 razy na sekundę”. Duża różnica.
Pacerier

1

Trudno powiedzieć, nie wiedząc dokładnie, jak korzystasz z komputera, trudno jest dokładnie wskazać, jaki będzie wynik, ale jedno jest pewne, że wydajność nie spadnie, jeśli wrzucisz więcej pamięci RAM;)

Powiedziawszy to, jeśli masz problem z niską pamięcią RAM, jedną z rzeczy, których możesz się spodziewać, jest więcej stronicowania pamięci wirtualnej. Jeśli masz już dysk SSD, proces stronicowania będzie prawdopodobnie znacznie skuteczniejszy niż w przypadku zwykłego dysku HD.

W związku z tym możliwe jest, że dysk SSD kompensuje już mało pamięci RAM, stronicując znacznie szybciej. Zwiększenie, które możesz uzyskać z większej ilości pamięci RAM, będzie niższe niż w przypadku obracającego się talerza magnetycznego.


0

To zależy, co chcesz zrobić. Pamięć komputera i pamięć masowa są używane w różnych sytuacjach - w związku z tym poprawa wydajności wpłynie na różne aspekty przepływu pracy.

 • Pamięć (RAM) służy do śledzenia danych używanych przez aktualnie uruchomione aplikacje .

  Uaktualnienie pamięci RAM poprawi zdolność do pracy z wieloma aplikacjami jednocześnie, a także do otwierania / pracy z dużymi plikami. Twój komputer będzie czuł się bardziej responsywnie.

 • Pamięć masowa (SSD lub HDD) służy do długotrwałego przechowywania plików i manipulowania plikami, które nie mieszczą się w pamięci. Ponadto, jeśli pamięć systemowa jest pełna, plik wymiany służy do rozszerzenia pamięci za pomocą dysku.

  Modernizacja dysku twardego na dysk SSD przyspieszy pobieranie i inne operacje na plikach , aw niektórych przypadkach może zwiększyć szybkość reakcji aplikacji. Zaletą tego rozwiązania jest brak ruchomych części , dzięki czemu komputer będzie bardziej odporny na nagłe ruchy.

Ale uwaga: dyski SSD są nadal wolniejsze niż pamięć RAM ! Jeśli używasz więcej pamięci niż system ma fizyczną pamięć RAM, uaktualnienie do dysku SSD może poprawić szybkość pamięci wirtualnej (pliku wymiany), ale nie zobaczysz takiej poprawy, jak w przypadku dodania większej ilości pamięci RAM. Co więcej, im mniej się zmienia, tym mniejsze jest zużycie dysku.


5
Aby dodać do tego, maksymalizując ilość pamięci RAM, zmniejsza (prawie eliminuje) zamianę. W ten sposób oszczędza się zużycie komórki SSD, co zapewnia dłuższą żywotność.

0

Uważam, że 4 GB jest OK dla obecnego ogólnego użycia komputera Mac. 8 GB jest lepsze, 16 GB jest tym, co obecnie mam (chociaż nie jest „oficjalnie” obsługiwane w obecnym MacBooku Pro, działa dobrze i OWC sprzedaje zestaw). Po prostu nie możesz mieć zbyt dużo pamięci RAM. Obecnie jest stosunkowo tani w porównaniu do tego, co kiedyś musieliśmy płacić.

Nawet jeśli masz dysk SSD, stronicowanie (pamięć wirtualna) jest nadal znacznie wolniejsze niż dostępność pamięci RAM. Żądne pamięci aplikacje, takie jak Photoshop, Xcode i Safari w systemie, będą zauważalnie szybsze w każdym systemie, w którym będą mogli uzyskać dostęp do całej potrzebnej pamięci zamiast przechodzić do pamięci wirtualnej. W rzeczywistości obecność którejkolwiek z tych aplikacji jest dla mnie wystarczającym uzasadnieniem, aby zainstalować 8 GB.

Wolę aktualizację pamięci RAM niż SSD.


0

Pytanie, jakie zadaje OP, będzie miało dodatkową wydajność pamięci RAM, gdy MacBook używa dysku SSD do pliku wymiany.

SSD jest szybki. Tak, pamięć RAM jest szybsza, ale mówimy tutaj o milisekundach, więc nie będzie to zauważalne dla przeciętnego użytkownika. Dlaczego więc wypłacać gotówkę na dodatkową pamięć RAM, skoro nie zauważysz żadnej różnicy?


Nie wyciągnęłbym wniosków. Baran jest znacznie szybszy.
historystamp

0

Mam 2 identyczne systemy, z wyjątkiem jednego z 2 GB + SSD, a drugiego 6 GB + HDD.

Uważam, że system SSD jest równie szybki, jeśli nie szybszy

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.