W jaki sposób iTunes podejmuje decyzję, jakie dzieła sztuki dostarczyć?


11

Próbuję pobrać okładkę albumu, klikając prawym przyciskiem myszy utwór w iTunes i wybierając Pobierz okładkę albumu . Czasami działa to dobrze, ale czasami iTunes znajduje niewłaściwy album.

Jako przykład mam A Taste Of Things To Come from Mortal Kombat Soundtrack .:

Okładka albumu z * Mortal Kombat Soundtrack *

Ale to jedyny utwór na tym samym albumie z Album Art, więc proszę iTunes o pobranie albumu na drugi utwór. Oto, co znajduje:

Quigley Soundtrack

Ścieżka dźwiękowa Quigley , w której występują Gary Busey i Oz Perkins.

W jaki sposób iTunes podejmuje decyzję o tym, jakie dzieła sztuki udostępnić dla danego utworu? I idealnie, jak mogę zachęcić iTunes do dokonywania lepszych wyborów?

Korzystam z iTunes 10.6.0.40 na komputerze z systemem Windows 7.


4
Mam NO pomysł, ale mam głosu cię na co mnie śmiać :)
stuffe

Zastanawiam się, dlaczego głosowanie w dół?
KatieK

@KatieK Nie głosowałem, ale pytania dotyczące szczegółów implementacji oprogramowania Apple (w tym przypadku, w jaki sposób iTunes dopasowuje grafikę) są zwykle słabo dopasowane do StackExchange, ponieważ prawdziwe informacje o tych szczegółach są rzadko dostępne; w rezultacie odpowiedzi na takie pytania wydają się być subiektywne / skłonne do przypuszczeń.
Dan J

Odpowiedzi:


1

Oczywiste jest, że odpytywana baza danych zawiera błędy lub zestaw danych użytych do ustalenia listy ścieżek nie jest jednoznacznie określony, co prowadzi do błędów.

Oto, co masz pod kontrolą:

  1. Ręcznie zastąp te dzieła ręcznie lub przy użyciu konkurencyjnych usług. Jest ich wiele i nigdy nie przekonałem się, że są warte muzyki, z którą mam problemy. YMMV oczywiście i wiem, że kilka osób naprawdę uwielbia te dodatkowe programy i programy czyszczące iTunes.
  2. Metadane - możesz edytować tytuł, autora lub dowolną inną informację znacznika muzycznego na problematycznych ścieżkach, aby lepiej dopasować to, co Apple sprzedaje muzykę. Jeśli masz album Jimmy'ego Buffeta oznaczony jako „stoner rock” dla gatunku - być może zmiana na „Rock” byłaby różnicą w wyszukiwaniu poprawnej grafiki.

Jak widać, szczegóły nie są publiczne, więc może być potrzebna próba i błąd. Jeśli masz rzeczywistą płytę CD i możesz ją ponownie zakodować, zwykle uzyskuje się prawidłowe dane do dopasowania do grafiki.


1

iTunes korzysta z zewnętrznej witryny do wyszukiwania okładek albumów. Nie pamiętam dokładnie, która to strona, ale pamiętam, że była to crowdsourcing, więc istnieje duże prawdopodobieństwo, że zwłaszcza przy stosunkowo rzadkiej muzyce źle się stanie.


1

Wydaje się, że jest to ciągły problem z iTunes i MP3. Przez jakiś czas będzie lepiej, a potem na tablicach wsparcia Apple pojawi się mnóstwo wątków. Może to trochę poprawić, ale wielu nadal będzie zgłaszać problemy.

Nawet gdy tagi ID3 dokładnie pasują do informacji o tym samym albumie w sklepie iTunes, ludzie wskazują, że nadal dostają niezgodności lub brakujące dzieła sztuki. Inni narzekali, że po ręcznym przejściu i starannym dołączeniu grafiki do wszystkich utworów, w których brakowało grafiki, późniejsza aktualizacja iTunes usunęła część lub całość dodanej grafiki.

Problem jest tak wszechobecny, że najwyraźniej istnieje kilka programów przeznaczonych do wykonania pracy, którą iTunes powinien wykonać sam:

http://www.rinsemymusic.com/

http://www.tuneupmedia.com/

Inne

Podejrzewam, że nie znajdziesz łatwego rozwiązania tego problemu z utworami nie zakupionymi od Apple.


1

Niestety, gdy iTunes nie robi tego dobrze, musisz pracować w aplikacjach innych firm, aby wykonać brudną robotę. Uważam, że jest to przydatna rada na temat brakującej grafiki iTunes .

To tylko dowodzi, że żadna aplikacja do wyszukiwania grafiki nie jest idealna i stosuje dane w 100% poprawnie, szczególnie iTunes. W moim przypadku iTunes nie znalazł więcej niż 100 dzieł z mojego albumu:wprowadź opis zdjęcia tutaj


1

Tak, może to stanowić problem w przypadku utworów niepochodzących ze Sklepu. Radzę przechowywać okładki ze wszystkimi pełnymi albumami / kompilacjami, które masz. Robię to i nie mam takich sytuacji, ponieważ dodam okładki podczas edycji meta informacji o plikach (za pomocą narzędzia Tagger).


-1

Wydaje mi się, że itunes czasami się myli, łatwym rozwiązaniem jest przejście do Google, skopiowanie okładki albumu i przejście do albumu, który chcesz zmienić w iTunes. kliknij zaawansowane i dodaj okładkę albumu (lewy górny róg). następnie przechodzisz do okładki albumów, którą uważam, kontroluję i kopiujesz / wklejam zdjęcie do przestrzeni okładek albumów. pozwala to uzyskać niestandardowe dzieła sztuki!

- :) iph4u na Youtube!

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.