Jak zwiększyć rozmiar interfejsu użytkownika OS X bez obniżania rozdzielczości?


14

Mogę dostosować kilka rzeczy, takich jak Dock, ale nie widzę sposobu, aby powiedzieć: „Chcę rozdzielczości 1080p, ale siedzę 5 stóp dalej i chcę mieć większe menu, czcionki itp. W całym systemie. „

Jest to przeznaczone do użycia komputera jako centrum rozrywki, Mac mini 2007 z systemem OS X 10.6.8.

Mogę uaktualnić do wersji Lion, jeśli zapewnia to przydatne rozwiązanie.

Jak zwiększyć rozmiary wszystkich elementów systemu, aby można je było odczytać z daleka, jednocześnie zachowując wysoką rozdzielczość, jakiej pragnę w przypadku filmów i gier?

Odpowiedzi:


17

Istnieje funkcja eksperymentalna o nazwie HiDPI, która może robić, co chcesz. Podobnie jak wyświetlacze Retina na iPhonie i iPadzie, tryb HiDPI tworzy „logiczną” rozdzielczość, która stanowi połowę bieżącej rozdzielczości na ekranie, ale wykorzystuje wszystkie fizyczne piksele, aby zachować ostrość obrazu. Powoduje to, że wszystkie elementy interfejsu użytkownika wydają się znacznie większe, ale bez niejasności. Na przykład, jeśli wyświetlasz obraz na telewizorze 1080p o rozdzielczości 1920 x 1080, rozdzielczość HiDPI wynosiłaby 960 x 540, a wszystkie elementy na ekranie miałyby taki sam rozmiar, jak gdybyś wyświetlał tę rozdzielczość fizyczną.

Aby włączyć tryb HiDPI w systemie Mac OS X Lion:

 1. Pobierz oprogramowanie „Graphics Tools for Xcode” z Apple. Ten plik do pobrania wymaga podania identyfikatora Apple ID, który najprawdopodobniej masz i który możesz otrzymać bezpłatnie.

 2. Zamontuj DMG

 3. Otwórz aplikację „Quartz Debug”

 4. Na pasku menu wybierz „Okno”, a następnie „Rozdzielczość interfejsu użytkownika”

  wprowadź opis zdjęcia tutaj

 5. Zaznacz „Włącz tryby wyświetlania HiDPI”

 6. Zostaniesz poproszony o wylogowanie i ponowne zalogowanie. Jeśli zalogowanych jest wiele kont, wszystkie muszą się wylogować, aby zmiana zadziałała.

 7. Po ponownym zalogowaniu przejdź do Preferencji systemowych, a następnie Ekrany. Zobaczysz tam nowe tryby HiDPI.

  wprowadź opis zdjęcia tutaj

 8. W telewizorze 1080p wybierz opcję „960x540 (HiDPI)”

PS Jeśli jesteś ciekawy, jak wygląda tryb HiDPI, zrobione przeze mnie zrzuty ekranu są w jakości HiDPI. Kliknij na nich, aby zobaczyć je w pełnym rozmiarze.


Nie mogę tego teraz sprawdzić (brak maszyn przed lwem), ale myślę, że aplikacja Quartz Debug pozwala ci zrobić coś takiego jak ten lew, ale było to NAPRAWDĘ złe.
jmlumpkin

1
@jmlumpkin Tak, pamiętam, że bawiłem się nim lata temu i masz rację, nic nie wyglądało dobrze. Dzięki temu wygląda na to, że mógłby prawie wysłać
Kyle Cronin

Tak usłyszałem. Myślę, że wcześniej safari było jedyną rzeczą blisko.
jmlumpkin

Witam, szukam również rozwiązania, aby zwiększyć rozmiar czcionki . Próbowałem tego, co zaproponowałeś, ale największa rozdzielczość 960x600 (HiDPI)sprawia, że ​​czcionka jest dla mnie za duża. Masz jakiś pomysł?
SoftTimur

@SoftTimur Przykro mi, ale HiDPI został zaprojektowany jako dwukrotność wielokrotności istniejących rozdzielczości. Wybrano 2X, ponieważ dobrze się skaluje. Apple grał z innymi wielokrotnościami w ciągu ostatnich lat, ale nigdy nie sprawił, że wyglądał lub działał poprawnie
Kyle Cronin

6

Jeszcze lepiej, otwórz terminal i wpisz:

sudo defaults write /Library/Preferences/com.apple.windowserver DisplayResolutionEnabled -bool YES

(wprowadź hasło administratora).

Wyloguj się i zaloguj, a wujek Boba.


4

Począwszy od Mountain Lion (OS X 10.8), funkcja HiDPI nie jest już eksperymentalna. Jest dostępny w standardowych instalacjach systemu operacyjnego, bez zbędnego korzystania z narzędzi programistycznych. Ale nadal nie działa tak dobrze, jak chciałbym do tego celu, ponieważ jeśli używasz telewizora w normalnej rozdzielczości Full HD (1080P lub 1920x1080), rozdzielczość HiDPI 960x540 jest zbyt mała dla wielu aplikacji. iTunes, Mac App Store, a nawet instalator i ekran powitalny Mountain Lion albo wymuszają paski przewijania na wszystkich ekranach (irytujące), albo obcinają zawartość, nie pozwalając na przewijanie, aby ją zobaczyć (jeszcze gorzej).

HiDPI jest prawdopodobnie jedyną odpowiedzią na ten problem, który otrzymamy od Apple, ale tak naprawdę nie jest właściwy. Byłoby miło, gdyby ludzie zaprojektowali swoje aplikacje tak, aby działały dobrze w rozdzielczości 960 x 540, ale nie zakładam się na to.


Jak mogę to włączyć bez instalowania XCode? Próbowałem zrobić to, co zrobiła Lauri Ranta, ale bezskutecznie. Zrobiłeś to samo?
gentmatt,

0

Można także włączyć tryby HiDPI bez Quartz Debug zmieniając DisplayResolutionDisabledsię DisplayResolutionEnabledw /Library/Preferences/com.apple.windowserver.plisti zalogowaniu się, a widok.

Maksymalne skuteczne rozdzielczości stanowią połowę rozdzielczości rodzimych.


Właśnie zrobiłem to, co powiedziałeś w 10.8.2, ale nie pojawiły się żadne opcje HiDPI. (Nie mam zainstalowanego XCode.) Zamiast tego, po wylogowaniu i ponownym włączeniu paska menu opcja przezroczystości została usunięta i nie można jej ponownie włączyć. Więc zdecydowałem się zrestartować. Po ponownym uruchomieniu miałem bardzo słabą wydajność graficzną. Nie mam pojęcia, jak taka niewielka zmiana może mieć tak radykalny skutek. Zmiana wartości z powrotem nie pomogła. Zamiast tego musiałem przywrócić plik za pomocą Time Machine. To wszystko nie ma dla mnie sensu. Ale pomyślałem, że powinieneś wiedzieć.
gentmatt,
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.