Jak mogę śledzić nazwy użytkowników Twittera w Książce adresowej?


10

Chcę dodać nazwy Twittera do moich kontaktów w Książce adresowej. Ale nie mogę znaleźć oczywistego miejsca do zrobienia tego.

Najlepiej pasuje jako nazwa użytkownika czatu, ale Twitter nie jest wymieniony wśród usług. Czy mogę tutaj dodać usługę? Czy ktoś wie, gdzie są przechowywane?

Mógłbym dodać nową etykietę „twitter”, ale nie znoszę za tym „AIM” ani „Yahoo”.

Wszelkie pomysły są mile widziane.


1
Najwyraźniej najlepszym rozwiązaniem byłaby firma Apple sikająca na książkę adresową. Powinny one umożliwiać dodawanie / usuwanie sieci społecznościowych. Każda sieć społecznościowa może mieć powiązany schemat adresów URL, który pochodzi z identyfikatora użytkownika. Wszystkie inne rozwiązania są nieco gburowate. Dreaming…
Ortwin Gentz,

zdecydowanie nie zgadzam się z @ortwin, biorąc pod uwagę poniższe odpowiedzi.
cregox

Odpowiedzi:


8

iOS 5.0 i Mac OS X Lion mają natywną obsługę Twittera zintegrowaną z aplikacją Książka adresowa. W systemie OS X, aby dodać pole Twittera do kontaktu, wybierz kontakt i wybierz Card > Add Field > Twitterelement menu.


Wydaje mi się, że Radven powyżej dobrze to pasował do Lion i iOS 5.! zrzut ekranu edytora szablonów książki adresowej
Richard,

To jest teraz najlepsze rozwiązanie. Przyjęty.
tonklon

10

Dzięki komentarzom do odpowiedzi Ipacheco, skończyłem używać nowego adresu URL oznaczonego jako „twitter” z formatem „tweetie: @someone” zamiast łącza http: // do strony głównej Twittera. To otwiera tweetie na Maca i iPhone'a (teraz o nazwie twitter) za każdym razem, gdy klikniesz link.


to niezła sztuczka!
garikapati,

6

Możesz dodać adres URL do strony głównej kontaktu na Twitterze i oznaczyć go jako Twitter.


1
Tak, wydaje się, że tak się też dzieje, jeśli w aplikacji iPhone'a na Twitterze przeglądasz profil danej osoby, a następnie wybierasz „Utwórz nowy kontakt” lub „Dodaj do istniejącego kontaktu”. (Z wyjątkiem zamiast zwykłego adresu URL http, teraz ustawia wartość na „twitter: @nazwa_użytkownika”.)
Jonik

1
Gdyby istniał (prosty) sposób zarejestrowania identyfikatora URI Twittera w Mac OS X, wolałbym używać „twitter: @nazwa_użytkownika”. W tej chwili, używając „http”, działa zarówno na Macu, jak i iPhonie, ale na iPhonie otworzy Safari zamiast aplikacji na Twitterze. Przy użyciu „Twitter” adres URL nie otwiera się na komputerze Mac.
lpacheco,

Obecnie nie można go znaleźć, ale istnieją aplikacje dla systemu OS X, które pozwalają przypisywać nowe aplikacje do nowych identyfikatorów URI.

1
Ponieważ używam tweetie na komputerze Mac i tweetie na telefonie: @someone działa dla mnie dobrze. +1 do Jonik
tonklon

0

zmodyfikuj szablon książki adresowej zgodnie z tym postem: http://www.flickr.com/photos/vanderwal/3629218638/

następnie dodaj mały prefafan o nazwie MoreInternet zgodnie z tym postem: http://www.macwrite.com/critical-mass/protocol-helpers-and-mac-os-x

użyj np. twitter: jako „protokołu” ... więc dla mnie dodasz twitter: @trox w polu adresu URL twittera skonfiguruj prefpane, aby rozpoznał twitter jako protokół i powiedział, której aplikacji użyć (preferowany klient twitter - działa tylko wtedy, gdy ma „kod twórcy”, więc nie mogłem użyć TweetDeck: -o)

wszystko gotowe


Nie musisz modyfikować szablonu ani dodawać przedpola, aby skorzystać z adresu URL takiego jak Twitter: @trox - po prostu dodaj go jako stronę internetową, a będziesz złoty.
bmike
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.