Który edytor tekstu ma lepszą obsługę OSX, TextMate lub Sublime Text 2


8

Używam Sublime Text 2 dla Windows i Linux, ponieważ jest po prostu najlepszy dla tych platform. Jednak podczas korzystania z OSX mam opcję korzystania z TextMake, stąd wydaje się, że Sublime Text 2 czerpie inspirację.

Który edytor działa płynniej z OSX pod względem szybkości, łatwości użytkowania, integracji z OSX i naturalnie intuicyjnych skrótów klawiszowych?

Odpowiedzi:


6

Idź z tym, co znasz i nie martw się, czy coś przegapisz, czy nie.

Znajomość przebije wszelkie dodatkowe funkcje, które prawdopodobnie odkryjesz w TextMate, a możliwość siedzenia w znanym środowisku programistycznym bez względu na to, jaki system operacyjny pracujesz, jest naprawdę dużym wzrostem wydajności.

Ogólnie rzecz biorąc, Sublime Text 2 jest krokiem naprzód od TextMate w momencie, gdy to piszę. Ma lepszą cofanie semantyki. Może ładować się w większości pakietów TextMate, dzięki czemu można go rozszerzyć w taki sam sposób, jak TextMate można rozszerzyć. Chociaż, prawdę mówiąc, po przejściu z TextMate w tym roku nie znalazłem potrzeby instalowania żadnych pakietów TextMate, ponieważ wszystko, czego używałem w TextMate, było dostępne jako lepiej zaimplementowany, bogatszy w funkcje pakiet w natywnym formacie Sublime Text 2.

To powiedziawszy, TextMate 2 jest w wersji alfa i można go pobrać, więc aktualizacja jest na odległym horyzoncie. Ale moja rada jest nadal aktualna: znajomość wielu systemów operacyjnych to fantastyczna rzecz dla środowiska programistycznego.


2

Jeśli używasz wielu platform, sugeruję skorzystanie z Sublime Text 2. Jasne, niektóre rzeczy po prostu nie działają natywnie na komputerze Mac, ale jak powiedział Ian, nic nie przebije znajomości.

Osobiście byłem (i nadal jestem) wielkim fanem ST2. Ale ostatnio przeszedłem na nową aplikację napisaną w natywnym kakao. To się nazywa Chocolat . Widziałem, jak robi się coraz mocniejszy dzięki betom i zdecydowanie warto to zobaczyć.

wprowadź opis zdjęcia tutaj


1

Nie ma obiektywnej odpowiedzi na to pytanie. TextMate i Sublime Text 2 bardzo dobrze integrują się z systemem OS X i używają intuicyjnych skrótów klawiaturowych.

Jeśli jesteś przyzwyczajony do pracy z Sublime Text 2 na innych platformach, warto go używać również w systemie OS X.


1
Nie powiedziałbym jednak, że albo bardzo dobrze integruje się z OS X. TextMate ma cofanie pojedynczych znaków, nie aktualizuje zmian w otwartych dokumentach i tak dalej. Sublime Text to oczywiście aplikacja wieloplatformowa. Oba przesłaniają wiele standardowych skrótów i zachowań edycji tekstu w OS X.
Lri,

2
Co do tego jest warte, alfa TextMate 2 nie ma już cofania
jednoznakowego

1

Myślę, że TextMate 2 lepiej integruje się z wytycznymi OS X UX, ma naprawdę piękny interfejs, lepszą integrację wyszukiwarki i więcej narzędzi Xcode, takich jak panele sterowania źródłami. Sublime Text działa całkiem nieźle na integracji, jeśli chodzi o oprogramowanie wieloplatformowe: elementy interfejsu nie są obce w systemie, obsługuje paski przewijania nakładki itp. W rzeczywistości myślę, że ST2 / 3 lepiej integruje się z OS X niż na jakiejkolwiek innej platformie.

Jednak jeśli chodzi o możliwości edycji, nie pozostałbym przy niczym innym niż Sublime. Ma lepsze ustawienia przypisywania klawiszy, jest znacznie bardziej rozszerzalny.

TextMate 2 to zdecydowanie aplikacja dla systemu OS X - wraz z innymi edytorami, takimi jak Chocolat i Espresso - ale jeśli nie masz nic przeciwko Sublime, trzymaj się go, działa dobrze, aby nie czuć się obco w porównaniu do innych.


0

To nie jest bezpośrednia odpowiedź na pytanie, ale rozważ BBEdit . Jest pięknie zintegrowany z Mac OSX. Jest w pełni nowoczesny i jest solidny w 10 wersjach od 15 lat (używam go od tego czasu, od 1.0). Wersja próbna jest dostępna bezpłatnie; Ponadto dostępna jest bezpłatna wersja uproszczona TextWrangler .


Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.