Tworzenie pakietu TextMate 2


19

Jak w TextMate 2 mogę utworzyć nowy pakiet?

Używam języka programowania, który jak dotąd nie ma pakietu (więc nie ma podświetlania składni, fragmentów i tak dalej). TextMate 1 miał kiedyś edytor pakietów, ale od czego zacząć w TextMate 2?

Odpowiedzi:


18

W tym piśmie początkowe kroki to:

  1. Przejdź do Pakiety (menu) > Edytuj pakiety…
  2. Naciśnij ⌘N, aby utworzyć nowy pakiet.
  3. Pakiet zostanie zapisany w ~/Library/Application\ Support/Avian/Bundles; możesz kliknąć prawym przyciskiem myszy zapisany pakiet i wybrać opcję Pokaż zawartość pakietu, aby zobaczyć, co znajduje się w pakiecie.

Więcej informacji można znaleźć np. Tutaj i tutaj .


0

Najprostszym sposobem na to jest skopiowanie istniejącego pakietu, zmiana jego nazwy i edycja.

Oto oficjalny podręcznik na ten temat: Podręcznik TextMate → Pakiety .

5.2 Edycja domyślnych pakietów / elementów

Niektóre domyślne elementy mogą nie być dokładnie takie, jak na przykład styl kodowania we fragmentach może różnić się od twojego, więc możesz chcieć innych wyzwalaczy tabulatorów, kluczowych odpowiedników lub podobnych modyfikacji.

Jeśli edytujesz element domyślny, różnica zostanie zapisana w ~/Library/Application Support/TextMate/Bundles. Są one następnie łączone z domyślną wersją, dzięki czemu zmiany będą obowiązywać nawet po aktualizacji TextMate. Wszystkie nowe elementy, które tworzysz, również trafiają do tej lokalizacji.

Pakiety lub elementy pakietu, które instalujesz, przeciągając je do TextMate lub podwójnego kliknięcia, zostaną zainstalowane w ~/Library/Application Support/TextMate/Pristine Copy/Bundles. Ich edycja spowoduje również zapisanie tylko różnic ~/Library/Application Support/TextMate/Bundles, co oznacza, że ​​jeśli później otrzymasz nową wersję tego pakietu innej firmy, możesz bezpiecznie zainstalować tę na starej (przeciągając ją do TextMate) i ponownie zmiany zostaną zachowane.

Jeśli chcesz odrzucić zmiany lokalne, obecnie jedyną opcją jest ich usunięcie ~/Library/Application Support/TextMate/Bundles.


Alternatywnie, oto bardziej wizualny przewodnik (wiele zrzutów ekranu): Jak utworzyć pakiet TextMate .


2
Wierzę, że dotyczy to Textmate 1.
Henrik
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.