Jak działa „Znajdź mój komputer Mac”, skoro w komputerze Mac nie ma GPS?


28

Użyłem „Find my Mac”, aby znaleźć naszego Macbooka Pro. Był dość dokładny i był w stanie umieścić komputer w odległości 10 stóp od jego rzeczywistej lokalizacji. Zacząłem myśleć o tym, jak to naprawdę działa, ponieważ MBP nie ma GPS. Jak działa „Znajdź mój komputer Mac”?


1
Informacje te nie wystarczą, aby być odpowiedzią na twoje pytanie, więc tutaj jest to komentarz: możesz również uzyskać informacje o lokalizacji za pośrednictwem informacji o routingu ISP, ale nie jest to tak niezawodnie (ze względu na przełączniki, konfigurację sieci i samą odległość ) i nieużywane w Find My Mac.
jmlumpkin

1
@jmlumpkin Zredagowałem twój komentarz, ponieważ pojawiło się pewne zamieszanie wokół tego, o czym mówił także „niegodny odpowiedzi”. Jestem pewien, że miałeś na myśli, że informacje zawarte w twoim komentarzu nie były wystarczające, aby stać się odpowiedzią na siebie. Właśnie to wyjaśniłem.
Ian C.

Odpowiedzi:


15

Sprawdza, jakie sieci Wi-Fi są w zasięgu, a następnie wyszukuje ich lokalizacje w dużej bazie danych znanych punktów dostępowych Wi-Fi - myślę, że Apple korzysta z bazy danych Skyhook .


12
Aby wyjaśnic. W przeszłości Apple korzystało z bazy danych Skyhook, ale obecnie utworzyli własną, znacznie większą bazę danych, korzystając z iPhone'ów, które włączają się z aktywnym GPSem, gdy napotkają dowolną sieć Wi-Fi (bez konieczności łączenia się z Wi-Fi ). Wszystkie urządzenia Apple wyposażone w GPS będą również korzystać z triangulacji Wi-Fi podczas oczekiwania na poprawkę GPS oraz (ponieważ WiFi jest tysiące razy szybsze), aby wyznaczyć układ GPS w przybliżeniu, aby mógł skupić się na ostatnich kilku metrach poprawki lokalizacji.
Abhi Beckert

12

System pozycjonowania Wi-Fi (WPS)

Komputer Mac może korzystać z identyfikacji sieci Wi-Fi do lokalizacji. Nazywa się to systemem pozycjonowania Wi-Fi (WPS). Nazwa punktów dostępu i siła sygnału są określane i wyszukiwane w bazie danych w celu identyfikacji lokalizacji. Im więcej punktów dostępu znajduje się, tym dokładniejsza jest lokalizacja.

W przeciwieństwie do GPS (globalnego systemu pozycjonowania) lub triangulacji wieży komórkowej (zwanej łącznie Assisted-GPS), lokalizacja oparta na Wi-Fi działa dobrze wewnątrz budynków .

Istnieją różne bazy danych gromadzące punkty dostępu bezprzewodowego:


Zobacz także WiGLE Wifi ( wigle.net )
Wodin

3

Nawet bez chipa GPS możesz ustalić swoją lokalizację za pomocą adresu MAC, identyfikatorów SSID sieci WiFi w zasięgu (zarówno prywatnych, jak i publicznych), ich siły sygnału itp. W przypadku Apple dane te są przesyłane do usługi Skyhook Wireless , który następnie zwraca zestaw współrzędnych GPS (szerokość, długość).

Jeśli interesuje Cię działanie geolokalizacji na innych urządzeniach i aplikacjach oraz jakie dane są przesyłane dokładnie tam i z powrotem, zapoznaj się z odpowiedzią na Stack Overflow, która wyjaśnia, jak Firefox robi to za pomocą usługi geolokalizacji Google (z której korzysta większość innych aplikacji) ).


1
Technicznie rzecz biorąc, to nie wykorzystuje swój adres MAC lub punktu dostępowego SSID , używa punktu dostępowego BSSID - co jest adres MAC interfejsu bezprzewodowego . (Interfejs ethernetowy routera miałby inny adres MAC).
Jamo

-4

PROSTA ODPOWIEDŹ: laptopy z systemem Mac nie mają układu GPS. Można je zlokalizować za pośrednictwem sieci Wi-Fi.


1
Jak to się poprawia lub różni się od innych odpowiedzi - w tym przypadku jest to samo, ale zapewnia mniej informacji niż inna odpowiedź
użytkownik151019
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.