Jak mogę później wysłać wiadomość e-mail?


39

Kiedyś pamiętałem, że miałem program pocztowy (być może Eudora?), Który mógł zaplanować wysyłanie poczty, więc podczas tworzenia wiadomości można ustawić preferencje dotyczące czasu jej wysłania. Wiadomość zostanie skomponowana i umieszczona w kolejce, ale nie zostanie wysłana, dopóki komputer nie zostanie podłączony do Internetu w zaplanowanym terminie lub później.

Czy istnieje sposób na skopiowanie tej funkcji w Apple Mail? W szczególności chcę napisać wiadomość, ale zamiast klikać „Wyślij”, klikam „Opóźnione wysyłanie” (albo z menu Usługi, menu AppleScript, albo, najlepiej, z ikony magicznie dodanej do paska narzędzi Poczta, ale ja nie oczekuj, że będzie łatwo wyciągnąć F). Gdy to zrobię, pojawi się okno dialogowe z pytaniem, kiedy chcę wysłać wiadomość. Wprowadzam informacje, a wiadomość jest w kolejce i zostanie wysłana w najbliższym czasie po planowanym czasie / dacie wysłania, kiedy komputer jest włączony i podłączony.


1
Czy aplikacja lub usługa innej firmy jest dopuszczalna?
Timothy Mueller-Harder

1
Wygląda na to, że większość z nas miała ten sam pomysł. ;-)
afragen

1
@afragen Prawda, że ​​...
Timothy Mueller-Harder

1
Byłaby to świetna funkcja, ponieważ czasami chcesz wysłać wiadomość e-mail do zamorskich klientów i sprawić, by trafiła do skrzynki odbiorczej, gdy w rzeczywistości będą przy swoich komputerach, lub aby wysłać rzeczy, które docierają do biur na początku działalności i nie są zakopane poczta nocna ....

1
Spróbuj chungwasoft.com/sendlater (chciałbym dać to jako odpowiedź, ale mam tylko reputację StackOverflow)
mahal tertin

Odpowiedzi:


16

Można osiągnąć ten efekt za pomocą Kalendarza i Automatora:

  1. Otwórz Automator i utwórz alarm kalendarza.

  2. Użyj zadań „Nowa wiadomość e-mail” i „Wyślij wiadomości wychodzące” i dostosuj je zgodnie z wymaganiami. (Ryc. 1)

  3. Zapisz i przenieś wydarzenie w Kalendarzu, kiedy chcesz, aby wiadomość została wysłana. (Ryc. 2)

Ryc. 1:

Skrypty Automatora

Ryc. 2:

Wydarzenie z kalendarza


Niestety skrypty poczty Andreasa Amanna są uszkodzone w systemie OS X 10.7. Próbowałem i nie działało. Chciałbym mieć inne proste rozwiązanie, które działa na 10.7, a teraz 10.8.

@manuel robi przykład iCal, który stanowi dla ciebie większość tej pracy. Inni głosowali za tym, więc prawdopodobnie zadziała.
bmike

@mike przykład iCal nie działał dla mnie, ale ponieważ pominąłem jeden krok w środku! Z łatwością mogłem to skonfigurować, ale e-mail nie został wysłany w wyznaczonym czasie. Utworzył wiadomość e-mail, ale jej nie wysłał. Zgadnij dlaczego ... Ale nie mam pojęcia, dlaczego w ogóle wspomina o skrypcie Andreasa tutaj!
cregox

@Cawas Jeśli ktoś był na OS <10.7, to może być przydatne.
Timothy Mueller-Harder

@timothymh, ale jest już w innej odpowiedzi! :) także, czy to nie działa w systemie operacyjnym <10.7?
cregox,


4

Brak obietnic, ponieważ niektóre skrypty psują się w systemie OS X 10.7 Lion, ale możesz znaleźć odpowiedź, używając skryptu poczty Andreasa Amanna, który obejmuje

Zaplanuj dostawę (poczta)

Umożliwia wysyłanie poszczególnych wiadomości we wcześniej określonych godzinach (ten skrypt używa programu iCal do planowania dostarczania wiadomości).

Andreas udostępnia kod źródłowy skompilowanych skryptów. Możesz pobrać .dmg


Nie wiem, czy ten skrypt nadal będzie działał, ale wypróbuj Skrypty poczty od Andreasa Amanna. Istnieje skrypt harmonogramu dostarczania, który posłużył do utworzenia zdarzenia iCal, które wyzwalałoby wysłanie wiadomości.
afragen

Skrypty poczty oraz oszczędzanie energii planujące zdarzenie start / pobudka mogą być świetną kombinacją, aby zapewnić, że komputer Mac wstanie i wyśle ​​najważniejszą wiadomość (zakładając, że możesz mieć kilka w kolejce).
bmike

2

Najprostszym sposobem, jaki znam, jest zapisanie wersji roboczej, a następnie ustawienie przypomnienia w systemie iOS, więc mam problem z wysłaniem wiadomości.

Nie jest idealny, ale działa w praktyce, gdy wysłanie wiadomości w konkretnym momencie jest dla mnie więcej warte niż nieprzerwany sen (lub cokolwiek innego, co może się dziać w moim życiu).


2
Czy z ciekawości uważasz, że to lepszy pomysł niż ustawienie alarmu iCal, który automatycznie wysyła wiadomość? Jeśli ktoś jest już zależny od iCal, dlaczego nie pozwolić iCal wykonać całą pracę?
Daniel

2
Wcale nie - jeśli nie przeszkadza ci formatowanie iCal - to zdecydowanie lepsza odpowiedź. Chciałem tylko umieścić odpowiedź „poza pudełkiem”.
bmike
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.