Czy FileVault szyfruje moją partycję BootCamp?


9

Jeśli włączę nową funkcję FileVault w Mac OS X Lion, czy będzie ona również szyfrować moje istniejące partycje bootcamp Windows? (I / lub jakąkolwiek nową partycję bootcamp, którą utworzę?)

Aktualizacja: jeśli nie, gdzie mogę uzyskać informacje o korzystaniu z FileVault i BootCamp? Szukam informacji o tym, jak włączyć FileVault 2 z istniejącą instalacją BootCamp, a także o tworzeniu instalacji BootCamp po zainstalowaniu FileVault 2.

Odpowiedzi:


6

Nie, system Windows nie obsługuje FileVault (więc nie uruchomiłby się, gdyby został w ten sposób zaszyfrowany!) Opcją systemu Windows byłoby BitLocker.

(być może bardziej poprawne jest stwierdzenie, że FileVault nie obsługuje niczego poza partycjami Mac OS Extended (Journaled))

Jeśli potrzebujesz świetnego, bezpłatnego, wieloplatformowego, silnego narzędzia do szyfrowania typu open source, sprawdź VeraCrypt .

Czy możesz używać FileVault na partycji Mac OS X i BitLocker na partycji Boot Camp Windows jednocześnie?

Teoretycznie powinno być dobrze, ale nie sądzę, żebym zrobił to z dwóch powodów.

  1. Istnieje wiele wzmianek (jeśli google), że partycja Boot Camp nie uruchamia się, jeśli FileVault nie jest włączony w bardzo szczególny sposób. To może być od wczesnej FileVault i wszystko może być teraz w porządku, ale denerwuję się wystarczająco. Jeśli to zrobisz, najpierw sklonuj dysk.

  2. Naprawdę przydatne jest dzielenie się informacjami między systemami operacyjnymi. Jeśli oba zostały zaszyfrowane przy użyciu metody, druga osoba nie może sobie z tym poradzić, tracisz tę zdolność. Jeśli jednak używasz VeraCrypt, możesz hostować plik partycji w dowolnym systemie operacyjnym i uzyskiwać do niego dostęp z obu systemów, a także montować go w razie potrzeby - a także wykonać kopię zapasową, zarchiwizować itp. Jeśli martwisz się o siłę szyfrowania, VeraCrypt jest także lepsza opcja, ponieważ możesz ją skonfigurować dla naprawdę paranoicznego bezpieczeństwa. Podoba mi się również myśl, że eksperci od kryptografii są w stanie spojrzeć na źródło i do tej pory rzuciłby na niego gwizdek, gdyby twierdził, że jest czymś, czym nie był.


Czy FileVault i BitLocker są ze sobą kompatybilne? Czy mogę mieć FileVault chroniący partycję Mac i funkcję BitLocker chroniącą partycję Windows?
Rozsądny

Dodano do ciała ...
Adam Eberbach

1
Ciekawe, czy te informacje są nadal dokładne w systemie OS X 10.11 (El Cap) i Windows 10? Już miałem założyć, że mogę uruchomić FileVault na mojej partycji OS X i BitLocker na mojej partycji Windows, ale twój punkt 2 sprawia, że ​​zastanawiam się, czy to sprawi, że Parallels przestanie działać (używam Parallels do załadowania partycji Bootcamp).
levininja

Uwaga: TrueCrypt nie jest już obsługiwany i nie jest już zalecany jako narzędzie do szyfrowania. Nie jestem pewien co do FileVault, ale obecnie używam Bitlocker z Windows 10 na moim MacBooku Air.
Mark Hosang

Dzięki @zigg, nie wiedziałem o VeraCrypt. Próbowałem zaszyfrowanego obrazu dysku w systemie macOS (za pomocą Narzędzia dyskowego), ale oczywiście nie jest to platforma wieloplatformowa.
Adam Eberbach
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.