Jak sprawić, by iPhone „zapomniał” niektóre słowa?


17

Funkcje autouzupełniania mogą być fajne, ale gdzieś po drodze mój iPhone nauczył się wątpliwego języka. Jak sprawić, by iPhone „zapomniał” niektóre słowa z ustawień autouzupełniania / słownika?


2
Jest to podobne pytanie tutaj .
Sensowny

Odpowiedzi:


14

Wygląda na to, że kiedyś można było ręcznie edytować słownik użytkownika, ale niestety już nie jest.

Tylko zgadnij, ale być może możesz zapomnieć o nich w ten sam sposób, w jaki się ich nauczył - kiedy sugeruje słowo, spróbuj dotknąć małego [x] obok sugestii. Jeśli zrobisz to kilka razy, może „zapomnieć” słowo.

Możesz całkowicie zresetować słownik, wybierając Ustawienia> Ogólne> Resetuj:


Aw, pokonałeś mnie o 6 sekund i zrzutem ekranu! Kłaniam się twoją doskonałą wiedzą i umiejętnościami.
Adam Davis,

Ty też mnie pokonałeś.
Andrew Larsson,

1
Pomyślałem, że stuknięcie małego x słowem oznaczało po prostu „odejdź, nie zastępuj tego teraz”. ?
KatieK

1
@KatieK: Tak, ale jeśli zrobisz to wystarczająco dużo razy, uważam, że uczy się nie oferować tej sugestii.
jtbandes

2
Czy ktokolwiek może to sprawdzić?
Dante

6

Otworzyłem notatki, wpisałem słowo, które chciałem, a gdy pokazałem nieprawidłową autokorekty, nacisnąłem krzyż. Nacisnąłem spację i powtórzyłem proces 8 razy. 9 razy niepoprawna sugestia przestała się wyświetlać. Teraz nigdzie nie sugeruje niepoprawnego słowa!


5

Przejdź do Ustawienia - Ogólne - Klawiatura - Dodaj nowy skrót

Umieść poprawne słowo w miejscu frazy, a błędnie słowo w miejscu skrótu. Za każdym razem, gdy wpiszesz słowo, które telefon chce autokorekty z błędnie napisanym słowem, automatycznie ustawi się na PRAWIDŁOWĄ pisownię! Nie usuwa słowa ze słownika, ale pokonuje telefon we własnej grze!


4

Możesz usunąć wszystkie wyuczone słowa, przechodząc do opcji Ustawienia> Ogólne> Resetuj> Resetuj słownik klawiatury, lub możesz sprawić, że Twój iPhone automatycznie ocenzuruje źle napisany język. Aby zrobić to drugie, przejdź do Settings > General > Keyboard > Edit. Następnie możesz ustawić „cenzurę” za zły język. Co możesz zrobić, to utworzyć nowy skrót, po wpisaniu wyrażenia „ser”, automatycznie nastąpi skrót do „ch *** e”.


3

Najprostszym sposobem jest zresetowanie słownika klawiatury:

UstawieniaOgólneResetujResetuj słownik klawiatury


2

Brak resetu (jak wspomniano w innych odpowiedziach) lub złamania więzienia, nie możesz :-(

W tym artykule na temat GigaOm znajduje się wiele wskazówek na temat dostrajania (w tym nazwa pliku do edycji, jeśli zrobisz jailbreak).

Możesz go dostroić, wpisując słowo i twierdząc, że jest poprawne, możesz dodać słowo ręcznie. Przez nieco ukrytą funkcję w międzynarodowych ustawieniach klawiatury, ale irytująco jedynym sposobem na zapomnienie jest zapomnienie wszystkiego.


1

Dla kompletności istnieje również opcja, która sprawi, że nie zastąpi żadnych słów:

Wyłącz automatyczną korektę:

  1. Uruchom aplikację Ustawienia
  2. Przejdź do Ogólne> Klawiatura
  3. Wyłącz automatyczną korektę

1

Znalazłem rozwiązanie tego. Otworzyłem notatki i rozpocząłem spotkanie jednym słowem. Słowa, których nie chcę, pojawiają się na banerze nad klawiaturą. Wystarczy nacisnąć i przytrzymać te słowa, a zostaniesz zaproszony do usunięcia słowa ze słownika.


0

Miałem problem, w którym za każdym razem, gdy wpisywałem nazwę „Larissa”, pisała wielką literą „LARISSA”. Bez względu na to, ile razy uderzyłem „X” obok sugestii, rzecz po prostu nie chciała zniknąć.

Odkryłem, że miałem kontakt w książce adresowej o nazwisku „LARISSA” (wielkie litery) i używał tego kontaktu do automatycznej korekty. Gdy tylko zmieniłem kontakt, nie wymusiło już tej wielkiej litery.

Jest to prawdopodobnie rzadki przypadek, ale mam nadzieję, że pomoże to komuś innemu.

(Korzystanie z iOS 9.3)


-1

Możesz utworzyć skrót klawiaturowy. Ustawienia> Ogólne> Klawiatura> Zastępowanie tekstu. Może to działać w przypadku często używanego słowa lub frazy. Może to pomóc w przeprogramowaniu słownika. Jest to pośredni sposób edycji funkcji sprawdzania pisowni.


Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.