Korzystanie z FaceTime bez wideo


15

Mam MacBooka Air pierwszej generacji, który bardzo się nagrzewa podczas odtwarzania filmów i prawie zatrzymuje się po kilku minutach odtwarzania.

Czy istnieje sposób, aby wyłączyć wideo podczas połączeń FaceTime, aby dźwięk mógł być płynnie kontynuowany?

Odpowiedzi:


3

Wszystkie raporty wydają się wskazywać, że nie ma sposobu na korzystanie z FaceTime na komputerze Mac bez wideo. Możesz kontynuować połączenie audio tylko na urządzeniach z iOS, naciskając przycisk Home, ale co dziwne, nie możesz wyłączyć wideo dla Maca.

Jedną z sugestii, które przeczytałem jakiś czas temu dla niskiej klasy maszyny, było umieszczenie na aparacie kawałka czarnego papieru. Kodowanie statycznego obrazu w większości czerni niż twarzy zajmuje znacznie mniej mocy obliczeniowej.

Minimalizacja okna wyłączy dekodowanie odbioru wideo i może zaoszczędzić trochę mocy obliczeniowej. Nałożenie aparatu i zminimalizowanie okna może zapewnić wystarczającą moc przetwarzania, aby wygodnie korzystać z dźwięku.

Możesz również rozważyć skype lub Google Voice, jeśli wszystko, czego potrzebujesz, to dźwięk.


Ale moc przetwarzania FaceTime składa się z wideo innych osób. OP stwierdza, że ​​MacBook Air nagrzewa się podczas odtwarzania filmów, nie tylko FaceTime. Aby w pełni rozwiązać ten problem, musimy pomyśleć o innym rozwiązaniu
Graeme Hutchison

@GraemeHutchison Po zminimalizowaniu okna FaceTime, przestaje on dekodować wideo drugiej osoby.
Adam Davis,

1
to nie ma sensu używać FaceTime?
Graeme Hutchison

1
@GraemeHutchison Niektórzy odkryli, że FaceTime jest znacznie łatwiejszym i milszym sposobem na kontakt z ludźmi bez korzystania z minut na telefon komórkowy. Co więcej, jest bardzo dobrze zintegrowany z ekosystemem jabłkowym (na przykład kontakty), że jest to o wiele łatwiejsze niż wyciąganie innego programu i ręczne wpisywanie adresu lub numeru dla osoby, z którą chcą się skontaktować. Jego łatwość użycia do kontaktowania się z innymi użytkownikami jabłek jest niezrównana.
Adam Davis,

To prawda. Dla mnie jednak, ponieważ nie wszyscy, których znam, używają systemów Apple, mam dwa mają dwa systemy, kiedy tylko mogę. W Skype możesz kliknąć książkę adresową i wyciągnąć wszystkie informacje ze swojej książki adresowej i list kontaktów, tak jak możesz to zrobić za pomocą FaceTime
Graeme Hutchison

18

Tak - jeśli po prostu zminimalizujesz okno FaceTime ( ⌘ Command+ M) lub ukryjesz FaceTime ( ⌘ Command+ H), wideo zatrzyma się, a dźwięk nadal działa jak zwykle.

(Podobnie w systemie iOS naciśnięcie przycisku strony głównej spowoduje wstrzymanie wideo i umożliwi korzystanie z innych aplikacji, gdy dźwięk nadal działa).


Fajnie - nie spodziewałem się, że odpowiedź będzie taka prosta :). Przy okazji, wydaje się to zaprzeczać odpowiedzi Adama - poczekam, aż ponownie wypróbuję FaceTime, zanim zaznaczę odpowiedź.
Hippo

Wystarczająco uczciwie - szczerze mówiąc, nie sprawdziłem dokładnie użycia procesora, aby sprawdzić, czy zmniejsza moc przetwarzania i przepustowość wymaganą do uruchomienia FaceTime, ale jestem całkiem pewien, że tak. Warto również zauważyć, że FaceTime prawdopodobnie ma algorytmy obniżające jakość, jeśli zajmuje zbyt wiele zasobów.
jtbandes

4
Ponadto, gdy wstrzymasz jeden lub oba strumienie wideo, możesz zobaczyć zmniejszenie przepustowości i nawet jeśli z jakiegoś powodu twój Mac nie musi niczego kodować (co powinno być niewiarygodnie wydajne w H.264), aby drugi koniec wstrzymał ich wideo zmniejszy obciążenie komputera Mac.
bmike

lubię też korzystać z dźwięku w trybie FaceTime, po prostu muszę porozmawiać. nie widzieć twarzy. dla wersji Macbook Air z końca 2011 r., na lwie górskim, po prostu zminimalizuj okno FaceTime, a wideo przestanie wysyłać / kodować wideo. druga strona zobaczy „pauzę” na ekranie wideo. użycie procesora facetime.app spadło z 36% do 12%. następnie poproś drugą stronę, aby zminimalizować, jeśli to możliwe.
user65535

0

Jeśli masz problemy z ciepłem z powodu przetwarzania wideo przez FaceTime, powinieneś poszukać alternatyw dla swojego komputera Mac. Nie tylko wysyłane wideo, ale również wideo, które powoduje przegrzanie procesora.

Być może, jeśli chcesz używać skype, będziesz mieć problemy z lees podczas rozmów, ponieważ nie musisz udostępniać wideo.

Skype jest dostępny na wszystkich urządzeniach, dla których FaceTime jest dostępny, z dodatkową korzyścią, że możesz dzwonić do użytkowników innych niż Mac i iOS, w tym na Windows 7 PC, Windows Mobile, Android i łącze. Zobacz to jako bardziej kompatybilne rozwiązanie.


Alternatywy są zdecydowanie bardziej elastyczne, ale czy mogą zbliżyć się do wygody FaceTime? Na przykład, czy istnieje sposób na automatyczne logowanie Skype przy uruchamianiu iDevice? Zadałem to jako osobne pytanie . Dzięki!
Hippo

0

Odkryłem prosty hack. Jeśli korzystasz z Google Hangouts, podczas Hangoutów możesz wyłączyć aparat (funkcja standardowa). To powoduje wyłączenie aparatu na całym świecie. Nawet po zamknięciu przeglądarki Hangouts, następnym razem, gdy przejdziesz do FaceTime, aparat pozostanie wyłączony z komunikatem „Brak kamery. Aby użyć FaceTime, włącz aparat”.


-1

W zależności od tego, czy planujesz używać komputera Mac do innych celów podczas połączenia, zawsze możesz całkowicie przyciemnić ekran. Tak robię, gdy jestem poza krajem!


Ciekawy sposób na ukrycie widzenia. Czy ma to jakikolwiek wpływ na aparat?
bmike
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.