Jaki jest najtańszy sposób na uruchomienie systemu Windows na komputerze Mac


11

Chcę, aby system Windows działał razem z systemem Mac OSX, tylko po to, aby uruchomić jeden program niedostępny dla systemu Mac OSX. jaki jest najtańszy sposób na skonfigurowanie tego?


W okolicy jest już wiele takich pytań. Dobrą odpowiedzią na przykład jest to .
Asmus


Pobierz Windows 8 Consumer Preview. Jest bezpłatny (przez kilka miesięcy, a potem przestaje działać), powinien w większości działać.
Thilo,

5
Czy Twoim celem jest uruchomienie systemu Windows , czy może chcesz uruchomić konkretny program Windows? Jeśli to drugie, jakie oprogramowanie?
Daniel

Odpowiedzi:


21

Jeśli potrzebujesz tylko jednego programu, możesz spróbować uruchomić go za pomocą Wine . Jest to warstwa zgodności, która umożliwia uruchamianie oprogramowania Windows w systemach * nix, w tym Mac OS X. Oto samouczek, który pomoże Ci zacząć.

Pamiętaj, że nie wszystkie programy systemu Windows będą uruchamiać się przy użyciu Wine - może być konieczne najpierw eksperymentowanie. Lub przejdź do bazy danych Wine Application, aby sprawdzić opinie użytkowników na temat tego, jak dobrze Twój program jest obsługiwany.

Alternatywnie możesz użyć jednej z wielu dostępnych opcji wirtualizacji. Parallels Desktop i VMware Fusion są doskonałymi, ale płatnymi opcjami, a VirtualBox jest bezpłatny (i działa również świetnie). Jednak do legalnego uruchamiania systemu Windows w ten sposób potrzebujesz licencji Windows.


Co to jest? Czy możesz dodać więcej?
Gareth

@Gareth: Zamieściłem opis wina. Daj mi znać jeśli będziesz jeszcze potrzebować pomocy!
Hippo

5
Wine Is Not an Emulator =)
evilcandybag

3

Microsoft udostępnia obrazy dysków maszyn wirtualnych w celu ułatwienia testowania witryn w wielu wersjach IE, niezależnie od systemu operacyjnego hosta. Niestety, skonfigurowanie tych maszyn wirtualnych bez VirtualPC Microsoftu może być niezwykle trudne.

Tak zwane ievmsskrypty mają na celu ułatwienie tego procesu za pomocą VirtualBox w systemie Linux lub OS X. Za pomocą jednego polecenia możesz mieć IE6, IE7, IE8 i IE9 działające na osobnych maszynach wirtualnych.

Oczywiście to narzędzie jest przeznaczone dla twórców stron internetowych, ale jeśli nie zależy ci na testowaniu w Internet Explorerze i potrzebujesz po prostu działającej maszyny wirtualnej z systemem Windows, możesz po prostu zainstalować pojedynczą maszynę wirtualną z systemem Windows Vista + IE9 za pomocą tego polecenia (po zainstalowaniu VirtualBox , oczywiście):

# enter this in Terminal.app after installing VirtualBox
curl -s https://raw.github.com/xdissent/ievms/master/ievms.sh | IEVMS_VERSIONS="9" bash

Migawka jest pobierana automatycznie podczas instalacji, co pozwala przywrócić nieskazitelną konfigurację środowiska wirtualnego. W systemie Windows wszystko może pójść nie tak i zamiast martwić się o utrzymanie stabilnej maszyny wirtualnej, możesz po prostu wrócić do czystej migawki, aby zresetować maszynę wirtualną do stanu początkowego.

Maszyny wirtualne dostarczone przez Microsoft nie przejdą programu Dodatki dla oryginalnego systemu Windows i nie można ich aktywować. Niestety dla nas oznacza to, że nasze maszyny wirtualne zablokują nas po 30 dniach nieaktywnego użycia. Po przywróceniu do czystej migawki odliczanie do aktywacji apokalipsy jest resetowane, skutecznie pozwalając maszynie wirtualnej działać w nieskończoność.

Jest to faktycznie bezpłatne i legalne rozwiązanie do uruchamiania maszyny wirtualnej z systemem Windows na komputerze Mac.


W odpowiedzi na komentarz @ josh3736: oto fragment strony http://www.microsoft.com/download/en/details.aspx?id=11575 :

Uwaga: może być konieczne aktywowanie systemu operacyjnego, ponieważ klucz produktu został dezaktywowany. To jest oczekiwane zachowanie. Wirtualne dyski twarde nie przejdą prawdziwej walidacji. Natychmiast po uruchomieniu obrazów systemu Windows 7 lub Windows Vista będą one wymagać aktywacji. Możesz anulować żądanie, a ono zaloguje się na pulpicie. Możesz aktywować maksymalnie dwa „ponowne uzbrojenie” (wpisz slmgr –rearm w wierszu polecenia), co przedłuży okres próbny o kolejne 30 dni za każdym razem LUB po prostu zamknij obraz VPC i odrzuć zmiany dokonane z cofania dysków, aby zresetować obraz z powrotem do stanu początkowego. Wykonując jedną z tych metod, możesz technicznie uzyskać obraz podstawowy, który nigdy nie wygasa, chociaż nigdy nie będziesz w stanie trwale zapisać żadnych zmian na tych obrazach przez okres dłuższy niż 90 dni.


Chociaż nie mogę znaleźć warunków licencyjnych dla maszyn wirtualnych IE App Compat, bardzo wątpię, czy jest to legalne wykorzystanie maszyn wirtualnych.
josh3736

1
Ten cytat nie reprezentuje warunków licencji, to uwaga techniczna, która mówi, że obraz nie przejdzie WGA. Znalazłem aktualną licencję - jest ona w pliku RAR do pobrania. „Możesz używać oprogramowania tylko do oceny” - codzienne korzystanie z aplikacji Windows z pewnością nie jest oceną i prawdopodobnie nie jest objęte licencją.
josh3736

1

Najtańszym sposobem na uruchomienie systemu Windows wraz z Mac OS X jest Virtual Box . Jeśli jest to wolne środowisko maszyn wirtualnych x86 i będzie działać na wielu wersjach systemu Microsoft Windows, a także na wielu innych wersjach systemu 32-bitowego i 64-bitowego . Jeśli chodzi o uzyskanie kopii systemu Windows na tanie, unikaj pełnej wersji detalicznej systemu operacyjnego Windows, dla Windows 7 zaczynają się od około 199 USD za pełną licencję bez uaktualnienia . Zamiast tego poszukaj wersji OEM wersji systemu Windows, której potrzebujesz online. Na przykład Windows 7 zaczyna się od około 99 USD za wersję OEM . Również jeśli jesteś na studiach, w dziedzinie edukacji lub małżonkiem, sprawdź rabaty akademickie oferowane przez Microsoft. Ponadto sprawdź, czy Twój pracodawca oferuje rabaty na oprogramowanie do użytku osobistego, niektórzy to robią i warto przyjrzeć się temu, szczególnie biorąc pod uwagę znaczny koszt legalnej licencji Windows .


0

Istnieje również Crossover ... jest znacznie tańszy niż VmWare i Parallels. Kiedyś uruchomiłem Vmware, aby uruchomić również jedną aplikację Windows .. ale zrezygnowałem z niego i teraz używam Crossover i jestem bardzo szczęśliwy.

Crossover jest oparty na Wine - dlatego NIE musisz instalować systemu Windows (a zatem wymaga dysku instalacyjnego systemu Windows), jak robisz to w przypadku VmWare i Parallels.

Jest bezpłatny okres próbny, więc możesz go pobrać i sprawdzić, czy aplikacja działa. Jeśli Twoja aplikacja nie jest obsługiwana (tak jak moja), nie martw się. Spróbuj zainstalować go za pomocą opcji „nieobsługiwane aplikacje”. Moja aplikacja Windows 550 MB została zainstalowana i działa dobrze!


0

Kupujesz wersję OEM systemu Windows 7 Home Premium (100 USD) i instalujesz ją za pomocą dołączonego do Apple instalatora Boot Camp.

To najlepszy sposób, aby to zrobić IMO i zapewnić najlepszą wydajność.


0

Jeśli chcesz uruchomić tylko jeden program, proponuję spojrzeć na Wineskin . Jest to opakowanie wokół Wine, które zostało wspomniane w innych odpowiedziach.

Głównym powodem, dla którego polecam, jest to, że jest to najłatwiejszy sposób, w jaki udało mi się uruchomić aplikację, czyli ukrywanie konfiguracji wina, która nie jest trywialna. Jednak jeśli twoja aplikacja zależy od bibliotek systemu Windows, będziesz musiał poradzić sobie z konfiguracją.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.