Jak mogę wymusić włączenie podświetlenia klawiatury?


37

Mam MacBooka Pro. Po wykryciu słabego oświetlenia otoczenia włącza się podświetlana klawiatura i są klawisze, które pozwalają mi kontrolować jej jasność.

Ale gdy wystarczająca ilość światła dociera do czujnika światła otoczenia, podświetlenie wyłącza się i nie mogę go wyregulować:

W niektórych ustawieniach ekran może być podświetlony, ale klawiatura nie jest dobrze oświetlona i trudno ją zobaczyć, więc naprawdę chciałbym, aby podświetlenie się włączało. Czy jest jakiś sposób, aby to włączyć?

Odpowiedzi:14

LabTick pozwala ręcznie sterować podświetleniem klawiatury:

wprowadź opis zdjęcia tutaj


1
+1. Mam Command-F6 ustawiony do włączenia LabTick (F6 to jaśniejszy klawisz podświetlenia, więc łatwo go zapamiętać). Zauważyłem, że ustawienia domyślne były zbyt niskie na moim MacBooku Pro z początku 2008 roku, zwłaszcza, że ​​kolor klawiszy i kolor liter na klawiszach były prawie takie same.
asmeurer

Ustawiam przełącznik na klawisz ± pod klawiszem Escape (przynajmniej na MacBooku Air) 1 naciśnięcie włącznika / wyłącznika jest bardzo przydatne!
Steve

3

Możesz po prostu położyć rękę na czujniku iSight, a następnie nacisnąć klawisze podświetlenia.

Lubię to:

wprowadź opis zdjęcia tutaj


Jeśli chcesz, aby ustawienie „Dostosuj jasność klawiatury w słabym świetle” było włączone, jest to odpowiedni sposób.
seth10

2

Inne rozwiązanie: umieść kawałek taśmy lub coś nad czujnikiem światła otoczenia. Zawsze będzie myśleć, że jest noc. Czujnik znajduje się albo pod głośnikami, albo gdzieś na wyświetlaczu (na moim MacBooku Pro z początku 2008 r. Znajdował się pod głośnikami; na moim nowym Retina MacBook Pro jest tuż obok aparatu). Możesz go znaleźć, przesuwając dłoń po komputerze w pełnym świetle, aż zaświecą się klawisze. Pamiętaj, że jeśli znajduje się poniżej głośników, może wymagać zasłonięcia obu głośników.


1

http://forums.macrumors.com/showthread.php?t=1305637

Próbowałem tego po wymianie pamięci RAM. Teraz działa dobrze.


1
Jeśli rozwiązanie nie jest zbyt długie / szczegółowe (powiedzmy mniej niż 2 screeny), powinieneś skopiować / wkleić lub sparafrazować je i umieścić bezpośrednio w swojej odpowiedzi. Zmniejsza to wpływ uszkodzonych linków, które zawsze występują ostatecznie.
gosmond
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.