Jak wyłączyć animację odsłonięcia trójkąta Findera w 10.7 Lwie


13

W widoku listy Findera możesz kliknąć małe trójkąty po lewej stronie ikon folderów, aby odsłonić zawartość folderu. W wersji 10.7 Lion temu ujawnieniu / rozwinięciu towarzyszy pionowa animacja przesuwana.

Moim problemem jest (a) animacja mnie spowalnia i (b) animacja często czknie nawet na moim nowym komputerze i7 Mac Mini z zewnętrzną kartą wideo (szczególnie w folderach zawierających wiele plików).

Szukałem wysokiego i niskiego poziomu googlesphere w celu znalezienia rozwiązania tego problemu, ale natknąłem się tylko na te polecenia terminala, bez żadnego efektu:

1

defaults write com.apple.finder AnimateInfoPanes -bool false

Bez wpływu na Finder, panele informacyjne i tak nie wydają się pokazywać animacji

2)

defaults write com.apple.finder DisableAllAnimations -bool true

Brak zauważalnego wpływu na Findera

3)

defaults write NSGlobalDomain NSAutomaticWindowAnimationsEnabled -bool NO

To wyłącza animację nowego okna Zoomimg we wszystkich aplikacjach, ale nie wpływa na mój problem

Czy to problem dla kogoś innego? Czy ktoś ma rozwiązanie?


Ja też wyglądałem! - ale nie znalazłem sposobu, aby to zrobić. TinkerTool obecnie nie ujawnia sposobu pomocy. Nie znalazłem też sposobu na przyspieszenie animacji. Przepraszam.
David J.

Nie jestem pewien, czy „prawda” i „fałsz” zadziałają. Zamiast tego spróbuj „TAK” i „NIE”. Po każdej zmianie musisz ponownie uruchomić Findera.
Ɱark Ƭ

Ponownie przetestowałem i nie ma to znaczenia, zarówno „TAK”, jak i „prawda” oceniają wewnętrznie na „1” (NIE / fałsz ocenia na 0)
beibei,

Czy uruchomiłeś te polecenia terminala jako sudo?
David Hariri,

Tak, uruchomiłem polecenia z sudo i zweryfikowałem ustawienia zmienione na „
default

Odpowiedzi:


2

Długo szukałem tego rozwiązania. To jest NSOutlineView. Rozwijanie i zwijanie NSOutlineView teraz zawsze animuje rozwijanie i zwijanie zawartości i sprawia, że ​​musisz poczekać, aż zakończy się, zanim będziesz mógł faktycznie zobaczyć i użyć zawartości. To irytujące irytujące, że nie możemy wyłączyć tej niechcianej „funkcji”, aby działała jak poprzednio.

Według programisty Apple, nie ma takiej możliwości i zachęciłem mnie do złożenia wniosku, ponieważ jest to denerwujący dodatek do systemu operacyjnego, którego nie można było wyłączyć w poprzednich wersjach systemu.

Zgłoszono błąd / regresję użyteczności do Apple. To błąd # 14442959.


Dzięki Alex. Przyjemnie jest wiedzieć, dlaczego tak się dzieje. Czy jest jakiś sposób na wsparcie lub poprawienie raportu o błędzie Apple, aby poinformować go, że nas to denerwuje?
beibei

Gdy pojawi się strona z raportami błędów Apple, zgłoś błąd ponownie. bugreport.apple.com Apple deklaruje to jako standard. Nazywam to złym pomysłem wymuszonym na użytkownikach. Użytkownik jest teraz zmuszony czekać na interfejs użytkownika. Oznacza to, że interfejs użytkownika utrudnia produktywność użytkownika. To nie jest to, co robi dobry interfejs użytkownika. Jeśli funkcja może to zrobić, użytkownik MUSI mieć możliwość wyłączenia tego zachowania.
Alex Zavatone

-1

Tinker Tool może pomóc:

wprowadź opis zdjęcia tutaj

W obszarze Efekty animacji dostępne są następujące trzy opcje:

  • Pokaż efekt animacji podczas otwierania plików
  • Animuj panele informacyjne otwarcia i ikony pulpitu
  • Animuj wybieranie kategorii panelu informacyjnego

Być może jedno z nich rozwiązałoby problem. Jeśli chcesz wiedzieć, co modyfikuje ustawienie OS X, zadałem to pytanie tutaj .


Mogę się mylić, ale panele i kategorie różnią się od list. Wątpię, by dałoby to pożądany rezultat.
sudo rm -rf

1
Próbowałem TinkerTool, ale nie ma to wpływu na opisywany przeze mnie problem. Próbowałem wyłączyć wszystkie opcje animacji w Finderze, a także próbowałem przyspieszyć animację podczas
rozwijania

To nie jest arkusz, to NSOutlineView. W chwili, gdy to piszę, nie ma dla nas żadnej (lub wcale) metody na wyłączenie tego podrażnienia.
Alex Zavatone

-4

Czy próbowałeś ukrytego ustawienia „Simple Finder”? Uruchom następujące polecenie w terminalu:

defaults write com.apple.finder InterfaceLevel simple

Jeśli to nie zadziała, możesz spróbować przeszukać Sekrety , jest to baza danych tych ukrytych ustawień.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.