Czy istnieje sposób na dostęp do Strumienia zdjęć iCloud z Findera, podobny do systemu Windows?


13

W systemie Windows Photo Stream działa w taki sposób, że wszystkie pliki są automatycznie kopiowane do folderu „Moje obrazy” lub podobnego.

Obecnie mam Photo Stream pracujący w Aperture, ale od czasu do czasu myślę, że byłoby miło mieć bezpośredni dostęp do Photo Stream w Finderze, więc mógłbym ewentualnie coś napisać (np. Skopiować zdjęcia do Dropbox, automatycznie dodać Evernote, itp).

Czy mogę to osiągnąć poza iPhoto lub Aperture na komputerze Mac? I czy jedna z tych aplikacji musi „wyzwalać” synchronizację z iCloud? A może Photo Stream synchronizuje się automatycznie gdzieś w systemie plików?

Może to być bezpośrednia ścieżka, inteligentny folder itp.


To brzmi podobnie do tego pokrewnego pytania o to, gdzie PhotoStream zapisuje swoje pliki. Jednak żadna z odpowiedzi nie wspomniała o konkretnym folderze.
Sensowny

Jest blisko, ale szukam bezpośredniego folderu. Wszystkie odpowiedzi mówią o urządzeniach, mówię o Mac OS
jmlumpkin

Odpowiedzi:


14

Po przeprowadzeniu badań w końcu odkryłem, gdzie się znajdują, a potem wymyśliłem szybki sposób na powrót do nich.

Same pliki są przechowywane w zaszyfrowanych folderach pod ~/Library/Application Support/iLifeAssetManagement/assets/sub.

Następnie utworzyłem inteligentny folder przy użyciu tej ścieżki, a następnie wybrałem Kind jako „Obraz”. To zapewnia mi katalog z tylko obrazami w Photo Stream, poza ich folderami.

Inteligentny folder

Sprawdziłem również, że działa to na komputerze, na którym iPhoto nie ma włączonej funkcji Photo Stream, jedyna część Photo Stream została włączona w Preferencjach systemowych. Dlatego synchronizował się sam, a nie w związku z koniecznością uruchomienia iPhoto, aby go uruchomić.

Nie możesz cdwejść do inteligentnego folderu, ale wygląda na to, że mogę z nim wykonać pewne działania. Moreso chciałem mieć bezpośredni folder, aby móc szybko skopiować pliki.


2
jeśli chcesz użyć wiersza poleceń, użyj zamiast tego mdfind:mdfind -onlyin ~/Library/Application\ Support/iLifeAssetManagement/assets/sub/ jpeg
Asmus

Co ciekawe, iPhoto daje 664 zdjęć w moim strumieniu, ten folder współdzielony ma 567, a mój iPhone cytuje 524. Wat?
Peter Ehrlich,

W jaki sposób możesz wyodrębnić obrazy z określonego Udostępnionego strumienia zdjęć? Chciałbym znaleźć sposób na wyciągnięcie tylko zdjęć z określonego strumienia zdjęć.
bobmagoo,

2
Wydaje się, że to już nie działa pod El Capitan
Damon

0

Krótko mówiąc, nie .

Album Photo Stream Aperture jest dostępny w Finderze na ~ / Pictures / Aperture Library.aplibrary / Database / Albums /, ale powodzenia w przeglądaniu go bez użycia Aperture.

wprowadź opis zdjęcia tutaj


Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.