Czy istnieje sposób, aby iOS pamiętał hasła do stron uwierzytelnionych HTTP?


18

Na iPhonie często odwiedzam stronę chronioną przez uwierzytelnianie HTTP i denerwuje mnie konieczność wpisywania nazwy użytkownika i hasła za każdym razem, gdy chcę uzyskać do niej dostęp. Próbowałem zapisać stronę zalogowanego jako ikonę ekranu głównego, ale za każdym razem pojawia się monit. Nie ma opcji zapisania mojego hasła, gdy się loguję, i nie mogę go znaleźć w ustawieniach.

czy to możliwe?

przykładowy ekran uwierzytelnienia, aby pokazać, o czym mówię

Odpowiedzi:


12

Wygląda na to, że Safari na iOS nie obsługuje tego natywnie. Masz kilka opcji:

Obejście:

Jeśli nie martwisz się zbytnio bezpieczeństwem, możesz osadzić nazwę użytkownika i hasło w samym linku oraz dodać do zakładek, że:

http://username:password@hostname.com/...

(Uwaga: wygląda na to, że iOS może wyświetlać ostrzeżenie podczas odwiedzania linku zawierającego nazwę użytkownika i hasło).

Alternatywny:

Istnieje inna przeglądarka o nazwie Atomic Web Browser [ link do App Store ], która może automatycznie uzupełniać uwierzytelnianie HTTP, a także wiele innych ciekawych funkcji.


3
Dodanie nazwy użytkownika i hasła do adresu URL w zakładce jest sprytne - nie mogę znaleźć sposobu, aby to zrobić na urządzeniu, ale spróbuję utworzyć je na komputerze Mac i zsynchronizować. Dzięki!
Kyle Cronin

1
Łatwo to zrobić na urządzeniu. Dodaj stronę do zakładek, dla której chcesz automatycznie wypełnić uwierzytelnianie, a następnie przejdź do edycji zakładki, przytrzymując ją i wybierając edytuj. W tym oknie możesz edytować adres URL, aby dodać nazwę użytkownika i hasło jak wyżej.
Syreny

3

Musiałem to zrobić w najnowszej wersji iOS od tej daty, 10.1.1. Musiałem też zrobić skrót na ekranie głównym. Problem polegał na tym, że umieszczenie nazwy użytkownika: hasła w adresie URL nie działało, ponieważ Safari natychmiast usunąłoby nazwę użytkownika: hasło z adresu URL, więc nie mogłem przechwycić w pełni sformatowanego adresu URL w skrócie na ekranie głównym.

Zrobiłem stronę internetową, która przekierowała (JavaScript) do w pełni sformatowanego docelowego adresu URL (np. Http: // user: pass @ nazwa hosta ). Nawigowałem do niego w Safari, a Safari z jakiegoś powodu zachowało w pełni sformatowany adres URL. Stamtąd zrobiłem skrót do ekranu głównego.


2

Możesz to zrobić za pomocą aplikacji 1Password. Wystarczy użyć przeglądarki w aplikacji.

Utwórz login w aplikacji z odpowiednim adresem URL, nazwą użytkownika i hasłem.


0

Przeglądarka Mercury zapisze również Podstawowe uwierzytelnianie na iOS i jest do pobrania za darmo.

http://mercury-browser.com

Pamiętaj, aby zakończyć pisanie, a następnie naciśnij przycisk „Zapisz” przed zalogowaniem. Być może trzeba będzie zrobić to kilka razy dla różnych części witryny.


0

Chociaż nie udało mi się sprawić, by Mobile Safari wypełniało okno dialogowe, możesz ręcznie dodać poświadczenia za pomocą sekcji Konta i hasła w Ustawieniach. Na dole listy znajduje się przycisk „Dodaj hasło” (wyszukaj coś, co może go skrócić).

Następnie, następnym razem, gdy pojawi się okno dialogowe, możesz stuknąć ikonę klucza na pasku autouzupełniania i wyszukać poświadczenie, a następnie wypełnić pola dialogowe. Nie idealny, ale lepszy niż nic.

NB: Próbowałem również przenieść kredyty z mojego loginpęku kluczy na komputerze Mac na ten iCloud, aby synchronizować, ale nie pojawiał się na moim urządzeniu z systemem iOS.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.