Jak oznaczyć utwory jako wyraźne w iTunes, aby były poprawnie dopasowane w iTunes Match


10

Mam kilka płyt CD, które przed chwilą zgrałem, które są w mojej bibliotece iTunes i mają wyraźną etykietę. Grają dobrze na moim lokalnym komputerze.

Problem polega na tym, że te zgrane dyski CD nie są oznaczone jako wyraźne w mojej bibliotece iTunes, więc z powodu błędu w iTunes Match, kiedy odtwarzam te utwory na innych urządzeniach, odtwarzają czyste wersje „Dopasowane” z iTunes Match. Wyobraź sobie moje zdziwienie, gdy słucham piosenki, w której spodziewam się, że moje teksty będą nagle czyste.

Wiem, że w pliku, który to ustawia, jest „flaga” metadanych i nie jest ona dostępna przez interfejs iTunes. Widziałem w Internecie, że istnieją narzędzia do edycji tej flagi, ale albo albo słyszę, że tak naprawdę tego nie robi, nie ma prawdziwych porządnych przejść, a nawet rozbieżności w polu edycji. Czego potrzebuję i jak oznaczyć te utwory jako jednoznaczne, aby następnie „poprawnie” je dopasować w iTunes Match?

Aktualizacja : Odpowiedź gentmatt pozwala mi ustawić flagę Explicit na plikach, tak jak chciałem. Myślałem, że to rozwiąże problem, ale tak nie jest. Zauważyłem też, że różne inne albumy z wyraźnym tekstem są właściwie synchronizowane. Jedyne problematyczne albumy, które mam, to album Kanye Westa i album Jay-Z. Ale ponieważ pytanie to dotyczy bardziej tego, jak sprawić, by działały poprawnie w iTunes Match, nadal szukam odpowiedzi.

Ostatnia aktualizacja : był to problem z iTunes Match. Po chwili spróbowałem je ponownie pobrać i wyciągnąłem właściwe. Było kilka albumów, które zgłosiły się w ten sposób i ciągle nad tym pracują. Tak więc nie było to problemem z moimi rzeczywistymi plikami, a bardziej problemem dotyczącym sposobu indeksowania plików po stronie serwera iTunes Match.

Odpowiedzi:


6

Subler

... pozwala ręcznie edytować (prawie?) dowolne metadane utworu.

Możesz użyć tego narzędzia, aby dodać wyraźną etykietę do utworu. Z powodzeniem przetestowałem wersję 0.14 w Lion.

wprowadź opis zdjęcia tutaj wprowadź opis zdjęcia tutaj


Czy w ogóle próbowałeś tego z iTunes Match? Zakładam również, że musisz ponownie dodać ten plik z powrotem do iTunes, prawda? (aby czytać w nowych metadanych)
jmlumpkin

@jmlumpkin Nie, nie używam iTunes Match.
gentmatt

@jmlumpkin Przepraszamy, nie widziałem, że edytowałeś swój komentarz. Zrobiłem tutaj: wyeksportuj utwór, edytuj metadane i ponownie go zaimportuj.
gentmatt

eksportując, masz na myśli po prostu przeciągnięcie piosenki na pulpit czy coś takiego? lub coś więcej. A czy na twoim drugim zrzucie ekranu jest to „oryginał”, a następnie edytowana wersja?
jmlumpkin

1
Zabawne, że użyłeś Coldplay - Fix You, co wcale nie jest jawne, jako przykład: D
Mathias Bynens

1

Wysłałem wiadomość e-mail do obsługi sklepu iTunes. Oto co powiedzieli:

Rozumiem, że iTunes Match zapewnia czyste wersje niektórych wyraźnych utworów. Wyobrażam sobie, że chcesz cieszyć się oryginalną treścią. Cieszę się, że mogę na to spojrzeć.

Jest to znany problem, który obecnie badają inżynierowie Apple. W tej chwili nie mam oszacowania, kiedy problem zostanie rozwiązany.

Dodałem pięć kredytów do twojego konta. Każdy kredyt może zostać wykorzystany na jedną piosenkę. Gdy zalogujesz się do iTunes Store przy użyciu tego konta, kredyty pojawią się w prawym górnym rogu przy nazwie twojego konta. Następnym razem, gdy kupisz utwory ze sklepu iTunes Store, twoje kredyty zostaną wykorzystane jako płatność, dopóki wszystkie kredyty nie zostaną wykorzystane lub wygasną.

Wygląda na to, że na razie nic nie możemy zrobić. Jeśli wyślesz je e-mailem, otrzymasz pięć darmowych piosenek, które możesz nadrobić. Nawet jeśli nie chcesz utworów, które i tak polecam, wyślij je pocztą e-mail, im więcej osób wyśle ​​im wiadomość e-mail, tym wyższy będzie priorytet nad tym, aby to naprawić.

Aby uzyskać wsparcie przez e-mail, przejdź tutaj: http://www.apple.com/support/itunes/contact/ - kliknij Uzyskaj wsparcie iTunes przez Express Lane, następnie odtwarzacz iTunes, a następnie iTunes Store.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.