Czy możliwe jest automatyczne logowanie do Mac App Store?


9

Za każdym razem (na początku sesji) kupuję lub aktualizuję aplikację w sklepie z aplikacjami dla komputerów Mac. Muszę się zalogować.
Chcę się automatycznie zalogować, tak jak w sklepie iTunes Store.

Nie mogłem znaleźć żadnej opcji „zapamiętaj hasło w pęku kluczy”.
Czy gdzieś przegapiłem opcję? Czy jest jakiś sposób, aby zalogować się automatycznie?


1
Czy naprawdę chcesz, aby ktokolwiek, kto akurat korzysta z Twojego komputera, mógł wydać 1000 USD Twoich pieniędzy za pomocą kilku kliknięć myszy?
Mike Scott

2
gl, mieszkam sam i nadal mam hasło na moim komputerze
Alexander - Przywróć Monikę

1
Muszę zgodzić się z innymi komentarzami. Zezwolenie na używanie Apple ID bez hasła byłoby bez sensu. Chociaż sposób jego działania można poprawić, wymagając hasła tylko do nowych transakcji, zamiast pytać o hasło do aktualizacji i bezpłatnych aplikacji.
Coyote

3
Tak, naprawdę tego chcę. Imho nie jest bardziej niebezpieczne niż wszystkie inne możliwe hasła, takie jak iTunes Store lub Steam. Safari może zapisywać hasła do Amazon, Paypal, mojego banku, mojej dokumentacji medycznej lub internetowego centrum deklaracji podatkowych. Nawet Xcode pozwala mi zapisać hasło do portalu dla programistów. Ktoś ze złymi intencjami i dostępem do mojego komputera może po prostu zresetować hasło do mojego Apple ID, Mail.app nie potrzebuje hasła. Ale jest jedna ochrona przed tym: nie pozwól nikomu korzystać z twojego konta użytkownika. Tak sobie z tym radzę :-)
Matthias Bauch

Po drugie @MatthiasBauch, przeprowadziłem się i skończyłem z kontami w różnych krajach. W przeciwieństwie do iOS musisz się wylogować, zmienić lokalizację sklepu, a następnie zalogować się, aby zaktualizować aplikację ze sklepu
Daniel Da Cunha

Odpowiedzi:


5

Nie, ta opcja nie istnieje. (Być może dlatego, że byłoby to w pewnym stopniu zagrożeniem dla bezpieczeństwa.) Możesz pozostać zalogowany przez krótki czas, ale nie możesz automatycznie się zalogować.


Jestem pewien, że masz rację. Zastanów się, czy ktoś jeszcze nie wszedł do sklepu z aplikacjami i nie pobrał oprogramowania wartego tysiące dolarów? iTunes jest trochę trudniejszy do zrobienia tak szybko.
Graeme Hutchison

1
Dziękuję Ci. Chociaż jestem całkiem pewien, że ryzyko związane z wyborem łatwiejszego do zapamiętania hasła jest wyższe niż zalogowanie na zawsze na komputerze osobistym. Gdybym nie miał 1Password na iPadzie i komputerze Mac, hasło mojego Apple ID najprawdopodobniej byłoby podobne hunter2. Właściwie to było coś podobnego, zanim dostałem 1 Hasło ;-)
Matthias Bauch

Właściwie myślę, że zwiększyłoby to bezpieczeństwo, gdybym miał hasło przechowywane w zaszyfrowanym pliku klucza, a nie w dokumencie tekstowym do wycinania i wklejania, tak jak teraz.
Nikodemus RIP
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.