Czy bezpiecznie jest używać mojej amerykańskiej ładowarki iPhone / iPad z prostą europejską przejściówką?


10

Korzystam z amerykańskiego adaptera ściennego dostarczonego z moim iPhonem do ładowania:

Czy podczas podróży do Europy można bezpiecznie używać tego z prostym amerykańsko-europejskim adapterem, czy też potrzebuję transformatora lub innego urządzenia, aby przejść do odpowiedniego napięcia / prądu? Czy ryzykuję smażenie mojego urządzenia?

Odpowiedzi:


10

Tak, możesz użyć prostego adaptera. Jeśli przeczytasz drobny drobny druk na końcu wtyczki, zobaczysz „110–240 V 50–60 Hz”, co oznacza, że ​​będzie działał w większości popularnych systemów elektrycznych na całym świecie bez transformatora.


Przekonasz się, że większość nowych urządzeń Apple, ładowarek i klocków zasilających jest oznaczonych napięciem 110–240 V, 50–60 Hz.
Adam Davis

dotyczy to ładowarek Apple od co najmniej 7 lat. Mój oryginalny PPC iBook był z USA i potrzebowałem tylko brytyjskiego adaptera do ładowarki.
Stu Wilson

Napięcia w Europie wahają się od 220 (NL) do 240 (UK) i są w trakcie przekształcania ich w ogólnoeuropejskie napięcie 230 V 50 Hz. Jedynym wyjątkiem, jaki udało mi się znaleźć na stronie en.wikipedia.org/wiki/Mains_electricity_by_country - Okt 2014 - jest Norwegia o napięciu 240 woltów.
Backup Pro

1

Tak, korzystanie z prostego adaptera do UE jest całkowicie bezpieczne. Nie potrzebujesz dodatkowych transformatorów. Kiedy pojechałem do Europy, dostałem jeden adapter dokładnie taki sam jak ten w twoim poście, czarny.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.