Magic Mouse rozłącza się losowo


12

Czasami moja Magiczna Mysz nagle się rozłącza. Ma silny poziom naładowania baterii, więc wiem, że to nie to. Czy ktoś ma jakieś pomysły, co może być przyczyną?


Czy masz w pobliżu wiele innych urządzeń bezprzewodowych?
jtbandes

2
Mam ten sam problem. Wymieniam baterię (chociaż nie rejestruje się słabo) i jest naprawiona. Czasami ponowne uruchomienie mojego MacBooka Pro to rozwiąże.
Richard

Bezprzewodowy, tak. Bluetooth, nr
Mike Eggleston,

Odpowiedzi:


8

Jak stwierdzono w innych odpowiedziach, istnieje wiele powodów. Doświadczyłem 2.

Problemy z anteną / sygnałem Bluetooth

Jedna z moich minis Mac regularnie upuszczała magiczną mysz, klawiaturę i zestaw słuchawkowy Bluetooth. Rozwiązałem problem, wyjmując antenę i wkładając ją z powrotem (kilka prób było niezbędnych, aby uzyskać stabilne połączenie).

Na moim Macbooku wydaje się, że magiczna mysz i inna mysz Bluetooth wydają się rozłączać, gdy mysz jest trzymana w dłoni (dłoń zakrywa mysz) bardzo blisko prawej strony ekranu. Wygląda na to, że na antenie bluetooth znajduje się ciemna plama, która uniemożliwia odbieranie sygnału z urządzeń umieszczonych w określonych miejscach obok komputera.

Zestaw słuchawkowy Bluetooth traci połączenie (traci dźwięk), gdy stoję obok komputera, a moja głowa i ciało znajdują się między komputerem a prawym nausznikiem.

Powinieneś więc sprawdzić, czy obok komputera nie ma podobnej ciemnej plamy. Lub jeśli nie występują (częściej) rozłączenia w określonych sytuacjach, które mogą mieć wpływ na sygnał.

Baterie

Niektóre baterie zaczną mieć problemy z kontaktem, gdy dojdzie do utlenienia, wystarczy szybko obrócić baterie w myszy, aby usunąć utlenianie ... Jeśli to nie wystarczy, możesz spróbować zarysować części dotykające styków myszy i kontakty myszy z czymś metalicznym, aby usunąć wszelkie ślady utleniania.

Również stuknięcie myszą na biurku zwiększy szanse nieznacznego przesunięcia i przesunięcia baterii tak nieznacznie, że mogą one dotykać złączy bardziej zabrudzoną częścią.

Niedopasowane akumulatory wydają się stwarzać problemy. Wydaje się, że użycie dwóch baterii tej samej marki, ale o różnych cyklach ładowania, powoduje odłączenie mojej myszy Razer.

Ta odpowiedź zawiera również dobre wyjaśnienie dotyczące sposobu obliczania poziomu baterii. Wskazuje również, że niektóre „tanie” baterie rozładują się inaczej i po krótkim czasie nie będą mogły prawidłowo zasilać myszy:

... nie są w stanie dostarczyć nagłych skoków mocy, których potrzebuje radio w myszy, więc niektóre transmisje są tracone ...

Inny

Innym poważnym problemem, który może wystąpić, są zakłócenia. Będziesz chciał spojrzeć na tę listę źródeł .


Twój komentarz na temat obracania baterii w celu usunięcia utleniania pomógł w moim przypadku. Zastanawiam się jednak, dlaczego poziom naładowania baterii w myszy bluetooth wielu na moim komputerze Mac pokazuje 100%, gdy jestem pewien, że zainstalowane baterie nie są w 100% pełne, ponieważ mają miesiąc.
Richard

@ Richard Cieszę się, że to pomogło ... Zastanawiam się, w jaki sposób obliczany jest poziom naładowania baterii, wiedząc, że może to dać nam wskazówkę na temat niedokładności wyświetlanego poziomu baterii. Może to pytanie pomoże nam lepiej zrozumieć.
Kojot

@Richard Ta odpowiedź wydaje się zawierać wiarygodne wyjaśnienie sposobu, w jaki urządzenia elektroniczne zwykle obliczają poziom naładowania baterii.
Kojot

Dzięki kojotowi, to bardzo pomaga. Jednak wciąż frustrujące jest to, że zbiornik paliwa na samochód rejestruje się w stanie pełnym lub prawie pełnym, dopóki nie zostanie kilka mil. Nie najlepszy rodzaj miernika paliwa.
Richard

Co do tego, co jest warte, użytkownicy lustrzanek cyfrowych Canon mają podobny problem z korozją, który śledzę i próbuję pomóc ludziom rozwiązać przez wiele lat. Wygląda na to, że złote styki na korpusach lustrzanek i soczewkach, które muszą się połączyć, aby „rozmowa” obiektywu i korpusu mogła z czasem ulec korozji. Ich wyczyszczenie może pomóc rozwiązać wiele (choć nie wszystkie) problemy z błędem 99. Korozja kontaktowa jest wszędzie, bez wątpienia również w ludzkich mózgach (żart, coś w tym rodzaju).
Richard

3

Pierwszą rzeczą do zrobienia jest próba wymiany baterii - nawet jeśli mogą się wydawać pełne, nadal istnieje szansa, że ​​mogą wpłynąć na wydajność.

Jeśli to nie zadziała, rozejrzyj się po obszarze roboczym, aby znaleźć potencjalne źródła zakłóceń, takie jak telefony bezprzewodowe lub kuchenki mikrofalowe. Apple ma artykuł w bazie wiedzy zawierający wiele możliwych źródeł i sugestie dotyczące unikania problemów.

Wreszcie, jeśli problem można łatwo odtworzyć, być może powinieneś zabrać komputer i mysz do Apple Store, aby uzyskać ich poradę (i, jeśli to konieczne, być może wymianę).

(Warto również zauważyć - jeśli masz jakieś inne urządzenia Bluetooth, czy występują takie same problemy z połączeniem, jak w przypadku Magic Mouse?)


3

Przez ostatnie kilka miesięcy miałem ten sam problem z moją magiczną myszą. Jedyne, co znalazłem, to zdjąć pokrywę baterii i pozostawić ją zdjętą. Znalazłem tę radę od kogoś na innym blogu i zadziałała dla mnie.


1

Czy cały czas używasz akumulatorów, czy nawet tej samej marki? Myślę, że może występować problem związany z baterią, niekoniecznie złe baterie, ale tylko interakcja między komorą baterii Magic Mouse, która jest charakterystyczna, a profilem baterii.

Magiczna mysz ma kilka dużych cylindrycznych styków na ujemnym końcu, które są obciążone sprężyną i zapewniają dobrą siłę zacisku. Na drugim końcu znajdują się dwa wgłębienia, w których znajdują się zaciski dodatnie.

Jeśli profil górnej części baterii jest taki, że góra przycisku jest zaokrąglona lub boki nachylają się w dół do płaskiej góry (choć nieznacznie), a nie są idealnie równoległe, wówczas być może huk dociska przycisk do krawędzi ramki kontaktu , zmuszając akumulator do opuszczenia i cofnięcia, zrywając styk z dodatnim biegunem. Jeśli spojrzysz na styki dodatnie i zauważysz zaokrąglenie do plastiku wokół styków, które może to być.

Metalowy przycisk na dodatnim końcu może być przylutowany, spawany lub po prostu stykać się z elektrodą bez żadnego mechanicznego połączenia innego niż tuleja akumulatora i siła zaciskania styków. Jeśli możesz zmienić baterie i nadal widzisz problemy z połączeniem z hukiem na biurku, to zrobiłeś krok w kierunku wykluczenia jakiegokolwiek zestawu baterii, który jest wadliwy.

Jeśli to żadna z tych rzeczy, udaj się do Apple Genius Bar. Są szanse, że po prostu go zastąpią.


1

Upewnij się, że nie korzystasz z tanich baterii. Minimum to dobry akumulator lub alkaliczny. Najlepsza jest marka alkaliczna (Energizer lub Duracell). Tanie baterie lub tanie akumulatory nie wytrzymają długo i mogą sprawić, że system będzie sądził, że są pełne, gdy są prawie puste.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.