Czy mogę zablokować porty i ruch sieciowy podczas korzystania z Personal Hotspot?


8

Chciałbym zablokować porty i ruch sieciowy podczas używania mojego urządzenia iOS z uszkodzonym więzieniem jako osobistego hotspotu.

Powodem jest to, że nie chcę, aby mój program do tworzenia kopii zapasowych, aktualizacje komputera lub aplikacje o dużej przepustowości mogły pobierać lub przesyłać zbyt dużo danych.

Czy można to zrobić za pomocą samego systemu iOS lub aplikacji?

Odpowiedzi:


8

W przypadku połączeń wychodzących jedyną dostępną aplikacją jailbreak jest Firewall iP . Zachowuje się podobnie do aplikacji w systemie Mac OS X Little Snitch .

W przypadku połączeń przychodzących będziesz musiał użyć zwykłego systemu zapory ogniowej, takiego jak ipfw.

Oświadczenie: Dla każdego, kto faktycznie chce korzystać ipfwz iOS, będziesz musiał załatać jądro, aby włączyć obsługę pf. Udokumentowane, nikt tego nigdy nie zrobił, ale nie jest to technicznie niemożliwe. Sam jailbreak łata jądro podczas rozruchu, więc wymagałoby to tych samych exploitów, które zostały użyte podczas tego procesu. Jeśli zdarzyło ci się łatać pfdo jądra, przejdź do mojej oryginalnej odpowiedzi poniżej.

Dodaj http://theworm.altervista.org/cydia/repozytorium do Cydia > Manage > Sources > Edit > Add. Następnie zainstaluj MTerminalaplikację z repozytorium BigBoss i network-cmdspakiet z repozytorium Worm. Następnie możesz przejść do właśnie uruchomionej aplikacji terminalowej ipfw. Umożliwi to pisanie w tabelach zapory. Jeśli potrzebujesz tutorial jak używać ipfw, istnieje jedna dobra tutaj .


2
Jedną z obaw jest to, że insanelyi to przede wszystkim repozytorium piratów. Wiarygodnym i wiarygodnym miejscem na uzyskanie działającej wersji Mobile Terminal na iOS 4 i 5 jest pobranie pliku .deb z oficjalnej strony projektu Google Code, a następnie zainstalowanie go za pomocą iFile lub poprzez umieszczenie go w / var / root / Media Katalog / Cydia / AutoInstall . Inną opcją uzyskania dostępu z poziomu wiersza poleceń do urządzenia jest instalacja OpenSSH i aplikacji klienta App Store SSH, takich jak iSSH lub Prompt, a następnie SSH do hosta lokalnego.
britta

Tak, jest to najbardziej idealne miejsce na zdobycie MobileTerminal, ale jest to trochę więcej kłopotów. Można było usunąć repozytorium po zainstalowaniu MobileTerminal, gdyby mieli jakieś obawy, ale twoja rada jest najlepsza w obu przypadkach.
Andrew Larsson,

1
Oto niepirackie repozytorium, w którym znajduje się Mobilny terminal 520-1:http://www.ijailbreak.com/repository/
Britta

Dzięki za alternatywę. Miło jest widzieć, że istnieją pewne repozytoria zgodne z prawem, w których znajdują się dobre aplikacje.
Andrew Larsson,

2

Możesz przyjrzeć się ulepszeniu Firewall iP (płatny pakiet hostowany przez repozytorium BigBoss) - zapewnia on szereg opcji kontrolowania połączeń wychodzących z twojego iPhone'a.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.