Czy iTunes może znaleźć wszystkie utwory bez okładek albumów?


14

Chcę znaleźć wszystkie utwory lub ścieżki, które nie są powiązane z okładkami albumów w mojej bibliotece muzycznej iTunes. Chcę to zrobić, aby móc rozwiązać problemy z okładkami albumów przed utworzeniem kopii zapasowej. Jak mogę pokazać iTunes tylko te utwory?

Moja biblioteka iTunes znajduje się na komputerze z systemem Windows 7.

Odpowiedzi:


21

Możesz to zrobić, tworząc inteligentną listę odtwarzania:

(Używam komputera Mac, ale dla ciebie będzie podobnie)

Ustaw regułę „Album Artwork” na „false”:

To zaktualizuje się automatycznie, gdy dodasz kompozycję do swoich albumów. Po zakończeniu możesz po prostu usunąć tę listę odtwarzania.


5
FWIW, w moim iTunes (v10.6.0.40) było to „Has Artwork” zamiast „Album Artwork”.
KatieK

Próbowałem to zrobić. Nie ma w nim fałszywej okładki albumów. Czy to dotyczy tylko komputerów Mac? Mogę jednak stworzyć inteligentną listę odtwarzania, po prostu nie mogę odfiltrować utworów bez grafiki
Dave

3

W nowym iTunes 11 inteligentna lista odtwarzania ma nowy filtr oznaczony jako „Ma grafikę”. Po prostu ustaw to na fałsz, a Twoje piosenki będą bez grafiki!


0

Brzmiała jak dobra odpowiedź, ale w moich iTunes na Macbooku Air znaleziono 439 utworów bez grafiki, ale wiele z nich, gdy patrzę na nie na liście odtwarzania, widzę okładkę albumu. Nawet dziwniejsze, niektóre utwory z tego samego albumu, mające tę samą grafikę, tworzą listę, podczas gdy inne nie.

Użyłem skryptów Douga do wyszukiwania utworów z brakującą grafiką http://dougscripts.com/itunes/scripts/scripts13.php


2
iTunes pokaże okładkę, jeśli utwór z albumu zawiera okładkę, ale to nie znaczy, że wszystkie utwory mają osadzone okładki. Z tego powodu może się zdarzyć, że po przesłaniu tylko jednego utworu z albumu do telefonu iPhone / iPoda, który nie ma osadzonej grafiki, iPhone / iPod nie będzie w stanie wyświetlić grafiki.
Turismo

-1

Jeśli chcesz uzyskać całą okładkę albumu dla swoich piosenek lub albumów, polecam znaleźć program, który pobiera metadane dla twoich piosenek. Tak, jak używam TuneUp na moim komputerze Mac i dzięki temu wszystkie moje albumy bez grafiki są dziełem, które jest jednym z tych dla twojego albumu.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.