Gdzie są zdjęcia konta Mac?


87

Zrobiłem zdjęcie, aby dodać je do mojego konta na komputerze Mac.

Teraz chcę go użyć na posłańcu, ale nie mogę go znaleźć. W konfiguracji konta jest za mały. Muszę znaleźć oryginał.

Gdzie są przechowywane zdjęcia na komputerze Mac?

Odpowiedzi:


105

Mac OS X 10.5+ przechowuje zdjęcia kont użytkowników w usłudze katalogowej, z wyjątkiem konta, które nie zmodyfikowało ich obrazu użytkownika od momentu pierwszego utworzenia. Po pierwszym utworzeniu konto zawiera atrybut „Obraz” w swoim rekordzie użytkownika, który jest ścieżką do danego obrazu. Można to odczytać za pomocą dsclpolecenia ( dscl . -read /Users/${USER} Picture).

Jeśli użytkownik zmodyfikował swoje zdjęcie użytkownika w dowolnym momencie, zdjęcie konta (w razie potrzeby także wersja przycięta) jest zapisywane w atrybucie „JPEGPhoto” jego rekordu użytkownika.

Oryginalne pliki można znaleźć pod adresem, /Library/User Picturesjeśli szukasz zdjęcia dostarczonego przez Apple, podczas gdy twoje osobiste oryginalne pliki należy znaleźć pod adresem ~/Library/Images/iChat Recent Pictures/. Jeśli pliki zostaną kiedykolwiek usunięte z iChat Recent Picturesfolderu, nie wpłynie to w żaden sposób na obraz konta użytkownika.

Jeśli chcesz wyodrębnić wersję obrazu konta, możesz to zrobić, uruchamiając następujące polecenie

dscl . -read /Users/${USER} JPEGPhoto | tail -1 |
    xxd -r -p > ${HOME}/Desktop/accountImage.jpg`

Rozdzielczość może się różnić w zależności od oryginalnego rozmiaru zdjęcia i wersji systemu operacyjnego, z którego korzystasz podczas zapisywania.

Jeśli korzystasz z systemu Mac OS X 10.4, moja pamięć mnie zawodzi, ponieważ nie pamiętam, czy obraz użytkownika był przechowywany w NetInfo, czy nie.


Dziwne, moje niestandardowe zdjęcie użytkownika NIE znajduje się w ~ / Library / Images / iChat Recent Pictures.
Uwe Honekamp

@Uwe Honekamp - Jeśli ten folder zostanie kiedykolwiek wyczyszczony, nie pomaga, ponieważ rzeczywisty obraz jest przechowywany w atrybucie JPEGPhoto rekordu użytkownika.
Chealion

1
Użyłem tego polecenia: -read / Users / short_username JPEGPhoto | ogon -1 | xxd -r -p> /PATH/TO/accountImage.jpg Ty Chealion
Zote

11
Po prostu przejdź od razu do dscl . -read /Users/short_username JPEGPhoto | tail -1 | xxd -r -p > /PATH/TO/accountImage.jpg- działa tak , jak w reklamie , tylko że otrzymujesz wersję swojego konta na 256 x 256 pikseli . :)
Marius Butuc

1
@MariusButuc: Mój komputer domowy daje mi bardzo stare zdjęcie w formacie 96 x 96 pikseli, ale na moim komputerze roboczym daje mi wersję 512 x 512 pikseli jednego z domyślnych zdjęć Apple. Nie jestem pewien, co i gdzie decyduje, jaki rozmiar jest faktycznie zapisywany.
Chealion

25

Miałem trudności ze znalezieniem pamięci podręcznej obrazu konta w Mountain Lion 10.8.3. Nie znaleziono ich w

~/Library/Caches/com.apple.iChat/Pictures

lub

~/Library/Images/iChat Recent Pictures/

Przypuszczalnie dzieje się tak, ponieważ iChat stał się Wiadomościami w Mountain Lion. Więc użyłem narzędzia wiersza poleceń, fs_usageaby je znaleźć. Uruchamiając polecenie

sudo fs_usage -w | grep .tiff

A następnie klikając i ustawiając nowe zdjęcie konta, możesz zobaczyć ścieżkę do pliku zapisanego na dysku po zmianie zdjęć konta.

Okazuje się, że w lwie górskim 10.8.3 ostatnie zdjęcia z kont przeniesiono do:

   ~/Library/Containers/com.apple.ImageKit.RecentPictureService/Data/Library/Images/Recent Pictures/

2
~/Library/Containers/com.apple.ImageKit.RecentPictureService/Data/Library/Images/Recent Pictures/pracował dla Mavericks
tolitius

Również Yosemite. Zaletą tego rozwiązania jest to, że potrzebujesz tylko dostępu do systemu plików, a nie do usługi katalogowej na żywo.
Poulsbo

To wydaje się być poprawną odpowiedzią na nowsze wersje OSX
ForeverWintr

Potwierdzenie, że działa również na El Capitan.
Lloeki

Potwierdzony w OS X Yosemite
Daniel Griscom

11

Znalazłem domyślne zdjęcia w /Library/User Pictures

W tym katalogu znajduje się sześć podkatalogów. Możesz umieścić własny zestaw zdjęć jako część domyślnej kolekcji.

Utwórz nowy pusty podkatalog z własnym nazwiskiem, a ponieważ jest to katalog poza Twoim kontem i może być dostępny dla każdego użytkownika, musisz wprowadzić hasło administratora.

Następnie skopiuj i wklej swoje zdjęcia do tego nowego podkatalogu, ponownie wprowadzając hasło administratora.

Twoje zdjęcia powinny teraz pojawiać się w domyślnej kolekcji. Następnie musisz przejść do aplikacji Kontakty i zmienić swoje zdjęcie. Następnie przejdź do użytkowników i grup w preferencjach systemowych i zmień zdjęcia. Aby zmienić zdjęcia, wybierz edytuj, a następnie domyślne, a następnie przewiń w dół.


Pracował dla mnie. Dlaczego to tak nie przeszkadza !?
TJ Biddle

Kluczem było dla mnie zabicie aplikacji Ustawienia, a następnie ponowne uruchomienie po dodaniu zdjęcia do / Library / User Pictures
Sterling Bourne

4

W systemie Mac OS X 10.8.2 Mountain Lion istnieją one jako pliki będące połączeniem plików JPEG i TIFF na moim komputerze Mac. W ten sposób można je skopiować do innej lokalizacji.

Pełny zestaw zdjęć użytkowników znajduje się w dwóch różnych lokalizacjach. Jednak zdjęcie użytkownika, o którym mowa, niekoniecznie koreluje z odpowiednim folderem użytkownika. To trochę dziwne.

Spójrz na: Macintosh HD / Users / user0 / Library / Images / iChat Recent Pictures / By „ user0Odnoszę się do nazwy pierwszego zdefiniowanego użytkownika w systemie (patrz poniżej kontekst). W tej lokalizacji są 3 zdjęcia użytkowników dla 3 z 4 moich użytkowników. 3 JPEG, wszystkie dobrej jakości. Intrygujące jest to dla wszystkich użytkowników oprócz użytkownika0 . Pliki JPEG są nazywane dokładnymi nazwami w następujący sposób: „Ostatnie 1.jpg”, „Ostatnie 2.jpg” i „Ostatnie 3.jpg”

Dla użytkownika 0 to zdjęcie znajduje się w: Macintosh HD / Library / Caches / To jest tiff, złej jakości. Tiff nazywa się dokładnie „com.apple.user501picturecache.tiff”

Co ważne, oto kontekst systemu do powyższego: - Apple iMac 20 "na początku 2009 r., Który pierwotnie działał w systemie Mac OS X 10.5 Leopard - Pierwszym zdefiniowanym użytkownikiem był użytkownik0. Ani nazwa, ani zdjęcie nie zostały zmienione. - Wszystkie pozostałe użytkownicy wkrótce potem. Znowu ani nazwy, ani zdjęcia nie zostały zmienione. - Zostało zaktualizowane do każdego nowego Mac OS X po wydaniu. - Obecnie działa Mac OS X 10.8.2 Mountain Lion.

Uwaga: Kiedy zaktualizowałem do Lion, przypominam sobie, że zdjęcie użytkownika0 nie wyglądało tak dobrze przy logowaniu. Wyglądało na gorszą jakość. Coś się tam wydarzyło. Spodziewam się, że Lion zmienił położenie zdjęć i coś z nimi zrobił - nie mam na to dowodu, to tylko przeczucie.


3

Tak można to znaleźć w OS X 10.8.3:

~/Library/Containers/com.apple.ImageKit.RecentPictureService/Data/Library/Images/Recent Pictures/


Nie ma takiego katalogu w moim 10.8.3
user151019

@ Mark Interesujące ... podążając podaną ścieżką, znajduję ją na moim 10.8.3
Ruskes

Jestem na komputerze Mac Mini bez aparatu, więc zdjęcie zostało skopiowane z pliku. Znalazłem kopię w
/Library/Caches/com.apple.user501pictureCache.tiff

1
@ Mark - Tak, myślę, że ten folder jest przeznaczony tylko do zdjęć zrobionych aparatem.
Wolfango

1

Uruchamianie systemu Snow Leopard 10.6.8

Znalazłem moje zdjęcie do logowania użytkownika w następującej lokalizacji. Zarówno oryginał, jak i przycięty znaleziono w~/Library/Caches/com.apple.iChat/Pictures0

Po kliknięciu ikony na stronie preferencji „Konta” pojawi się menu kontekstowe z opcją „Edytuj obraz ...” jako najwyższą opcją. Otwiera to okno dialogowe, które - przynajmniej w moim przypadku - pokazuje większą wersję mojej ikony użytkownika. Wydaje mi się, że dla konkretnego celu stworzenia ikony komunikatora wykonalne byłoby po prostu zrzut ekranu tego obrazu.

Trzeba przyznać, że nie posiadając zaplecza technicznego, aby odpowiedzieć na aktualne pytanie, nie jestem pewien, czy rzeczywiste ikony użytkownika są przechowywane w zwykłym pliku. Gdyby ten plik znajdował się na twoim koncie użytkownika (tj. ˜ / Library), strona preferencji musiałaby się głęboko zaindeksować na twoim koncie w celu wyświetlenia ikony, gdyby inny użytkownik tylko otworzył stronę preferencji „Konto”.

Jeśli, OTOH, plik byłby przechowywany gdzieś w / Library, prawdopodobnie trudno byłoby ustawić ikonę indywidualnie dla każdego użytkownika, który nie ma uprawnień administratora. Poproszę o to kogoś innego.


1
Dane użytkownika są przechowywane w usłudze katalogowej (dostępne dla dscl- plików .plist przechowywanych w /var/db/dslocal)
Chealion

-1

Opierając się na wszystkich poprzednich odpowiedziach tutaj, moje:

dscl . -read ~$USER JPEGPhoto | xxd -p -r > $USER.jpg

Znalazłem też coś w większości oryginalnego:

sudo plutil -convert xml1 -o - /var/db/dslocal/nodes/Default/users/$USER.plist |
    vim '+/>j/+3,/>j//<\/d/-1j | .!base64 -D > $USER.jpg' '+q!' -

Nawet jeśli jest to znacznie bardziej skomplikowane, może być przydatne, ponieważ plutiljest również dostępne na innych platformach. Konwertuje binarny plist z informacjami o użytkowniku na xml, następnie używa vima, aby wybrać część ze zdjęciem i ostatecznie dekoduje ją z base64 do jpg.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.