Co to jest VPN na żądanie i jak mogę go uruchomić z iOS?


10

Wiem, co to jest VPN, i przeczytałem trochę, jak skonfigurować VPN na żądanie. Jestem jednak zmieszany.

Czy VPN na żądanie to w zasadzie certyfikat zamiast monitu o hasło przy każdym połączeniu? Czy aplikacje muszą się tym zająć, czy też iOS obsługuje to za każdym razem, gdy zobaczy, że aplikacja chce VPN na żądanie? Co to jest VPN na żądanie?

Odpowiedzi:


13

EDYCJA: Ta odpowiedź jest nieaktualna. Oto kilka nowszych łączy, które mogą ci pomóc, jeśli próbujesz skonfigurować VPN na żądanie:


Tak, wymaga uwierzytelnienia za pomocą certyfikatu. Z tego artykułu od Apple:

iOS obsługuje VPN na żądanie w sieciach korzystających z uwierzytelniania opartego na certyfikatach. Określ, które domeny wymagają połączenia VPN, używając profilu konfiguracji.

Połączenie VPN jest nawiązywane za każdym razem, gdy urządzenie próbuje połączyć się z określonymi domenami. Określone aplikacje nie muszą nic robić; gdy tylko spróbują uzyskać dostęp do takiego serwera, połączenie VPN zostanie zainicjowane.

Odwiedź tę stronę pomocy, aby uzyskać informacje o tym, jak korzystać z Narzędzia konfiguracyjnego, aby utworzyć profil konfiguracji, który konfiguruje VPN na żądanie.


2
Zasadniczo jednak ta funkcja nie musi być powiązana ze schematami uwierzytelniania opartymi na certyfikatach. Twoja firma może obsługiwać crazycoolcats.corp i może być bardzo ważne, aby pracownicy korzystający z urządzeń iOS mogli uzyskać dostęp do tej usługi. Możesz użyć VPN na żądanie, aby skonfigurować iOS do korzystania z lokalnych serwerów DNS podczas rozwiązywania domen * .corp .
dcow

2
Linki do strony wsparcia FYI są uszkodzone.
machineghost

Tak ... linki do stron są zepsute @jtbandes
Ashish

Czy ktoś znalazł na to rozwiązanie? Potrzebujesz pomocy z VPN - Connection On Demand
Ashish

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.