Jak wymienić „Pościel”, która jest powszechna w wielu aplikacjach Lion?


15

Istnieje wiele miejsc, w których tekstura Lion jest używana w Lionie, od okna logowania do różnych środowisk aplikacji, takich jak Safari i tak dalej.

Czy można zastąpić ten obraz czymś innym? Powiedzmy, że mam ładny wzór w stylu hessianu z uroczego domu, w którym mieszkałem, który nie był dekorowany od 1979 roku, ani trochę piasku, ani patchworkowej kołdry przedstawiającej transperambulację pseudo-kosmicznej antymaterii?

Na cokolwiek chcę to zmienić, a) czy mogę to zmienić, i b) czy zmieni to we wszystkich przypadkach, w których pojawia się bielizna, czy też każda aplikacja ma własne zasoby, które wymagałyby naprawy jedna po drugiej różnymi metodami, oraz c) czy istnieje określony rozmiar / format pliku / inna cecha, którą musi mieć każdy obraz zastępczy, na przykład musi to być PNG 200 x 200, który tesseluje itp.


Również apple.stackexchange.com/q/33514/5472 ma trochę koloru na ten temat.
bmike

Czy korzystasz z listy czytelniczej? Mam sposób na zmianę pościeli, gdy przewijasz stronę, ale nie mogę znaleźć sposobu na zmianę pościeli za listą do czytania.
Kyle Cronin

Tak, nie bardzo, ale czasami.
farsz

@stuffe OK, wygląda na to, że to gentmatt, więc opublikuję to, co znalazłem. Skoro obaj mamy połowę odpowiedzi, w jaki sposób przyznasz nagrodę?
Kyle Cronin

Bounty trafia do Kyle'a, ponieważ odpowiedź wymagała wielu badań. Nagrodzi GentMatta poprzez wybranie jednej z jego wybitnych odpowiedzi gdzie indziej
faszerowanie

Odpowiedzi:


16

Plik tła bielizny jest /System/Library/Frameworks/AppKit.framework/Versions/C/Resources/NSTexturedFullScreenBackgroundColor.png

Możesz edytować ten plik lub zastąpić go plikiem o tej samej nazwie, ale upewnij się, że plik zastępczy ma rozdzielczość 72 pikseli na cal, w przeciwnym razie wynik prawdopodobnie Ci się nie spodoba.

ᔥ John Martellaro: OS X Lion: Zmień brudną pościel na ekranie logowania

Niektóre aplikacje i sytuacje czerpią tło z różnych źródeł. na przykład plik tła dla kontroli misji można znaleźć pod adresem/System/Library/CoreServices/Dock.app/Contents/Resources/defaultdesktop.png

Jeśli zastąpisz ten plik, musisz wykonać killall Dockpolecenie w terminalu, zanim zmiana zacznie obowiązywać.

ᔥ OS X Codziennie: Zmień obraz tapety kontrolnej misji w Mac OS X Lion


5

Możesz zmienić płótno tła logowania, ale nie widziałem, aby ta zmiana wpływała na inne miejsca (np. Listę lektur podczas safari).

Istnieje narzędzie, które łączy różne opcje dostosowywania GUI w aplikacji. To jest nazwane...

Lion Designer

 • dostosuj tła ekranu logowania , kontroli misji, pulpitu nawigacyjnego i startera
 • dostosuj tła folderów w Launchpad
 • pobierz kolorowy pasek boczny wyszukiwarki (jak w poprzedniej wersji OSX), wymaga SIMBL
 • resetowanie ustawień

wprowadź opis zdjęcia tutaj


Do Twojej wiadomości, link do „Projektanta Lwa” już nie działa. Wygląda na to, że teraz przejdziesz na stronę docelową zajmującą miejsca w squatterach.
baldengineer

4

Usuwanie pościeli w Safari

Safari korzysta z dwóch różnych źródeł pościeli, jednego do przewijania poza krawędź strony lub zmiany rozmiaru strony w trybie pełnoekranowym, a drugiego do używania za listą do czytania. W celu zastąpienia pościeli Listy czytelniczej gentmatt zidentyfikował plik, który należy wymienić. Jednak wymiana pościeli widocznej po przewinięciu krawędzi strony jest nieco trudniejsza.

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Oto jak to zmienić:

 1. Będziesz potrzebował dostępu administratora, aby wprowadzić te zmiany. Zaloguj się przy użyciu konta administratora.

 2. Pobierz SArtFileTool i rozpakuj. Uwaga: Nie utworzyłem tego narzędzia i jest to skompilowany plik wykonywalny, więc używaj go na własne ryzyko

 3. Otwórz terminal i cddo rozpakowanego folderu.

 4. Uruchom sudo cp /System/Library/PrivateFrameworks/CoreUI.framework/Resources/SArtFile.bin .. Spowoduje to skopiowanie istniejącego pliku SArtFile.bin, abyśmy mogli z nim pracować.

 5. Uruchom ./SArtFileTool -d SArtFile.bin sartfiles.

 6. Spowoduje to utworzenie katalogu w folderze z grafiką systemu o nazwie „sartfiles”. Otwórz to.

 7. W środku znajdź 226.png i 226@2x.png. Są to tekstury lniane, których używa Safari.

 8. Wprowadź dowolne zmiany, o ile pliki pozostaną takie same. Po zakończeniu zapisz lub zastąp istniejące pliki 226.png i 226@2x.png.

 9. Uruchom ./SArtFileTool -e sartfiles SArtFile.bin SArtFile.new.bin. Spowoduje to utworzenie nowego pliku SArtFile jako SArtFile.new.bin.

 10. Uruchom sudo cp SArtFile.new.bin /System/Library/PrivateFrameworks/CoreUI.framework/Resources/SArtFile.bini wprowadź hasło.

 11. Zamknij i uruchom ponownie komputer. Po ponownym zalogowaniu się i ponownym uruchomieniu Safari użyje nowego pliku graficznego.

Oto przykład tego w akcji. Dla uproszczenia właśnie dopasowałem kolor do mojego, ale to pokazuje, że działa:

wprowadź opis zdjęcia tutaj


2

To odpowiedź dotyczy tylko nagrody.


Lniane tło Lista czytelnicza Safari

Tło listy lektur w Safari znajduje się w ...

/System/Library/PrivateFrameworks/Safari.framework/Versions/A/Resources/ReadingList-BGLinen.png

Plik zastępczy musi mieć tę samą nazwę, rozmiar i DPI.

wprowadź opis zdjęcia tutaj


Odznaka Łowcy Nagród przyznana. ;)
jaberg

@jaberg Haha! Tak, potrzebujemy tej odznaki.
gentmatt

Co z pościelą, gdy przewijasz koniec strony?
Kyle Cronin

@KyleCronin Nie wiem. Jest zdecydowanie inny, ponieważ jest ciemniejszy.
gentmatt,

@gentmatt OK, chciałem tylko sprawdzić, czy ty też to wymyśliłeś. Opublikowałem swoje rozwiązanie.
Kyle Cronin

1

Wydaje się, że po dalszym wyszukiwaniu faktura lnu w Safari nie jest taka sama jak ta używana w innym miejscu, dlatego zmiana obrazu, jak wspomniano w zaakceptowanej odpowiedzi, nie ma na nią wpływu.

Uznałem tę stronę za przydatną do zidentyfikowania, dlaczego nie zmieniła się, gdy inni:

Safari na lwie ma inny wzór lnu niż Kontrola misji lub ekran logowania do systemu. Jest lżejszy i bardziej subtelny i można to docenić podczas nawigacji między stronami za pomocą nowych gestów.

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Wygląda więc na to, że w przypadku Safari i Listy czytelniczej obraz jest prawdopodobnie częścią pakietu aplikacji Safari, który zacznę teraz dokładniej badać.


1
Znalazłem /System/Library/CoreServices/Dock.app/Contents/Resources/ecsb_background_tile.pngi ecsb_background_gradient.png(w tym samym folderze), ale Safari też tego nie używa. Sprawdziłem pakiet aplikacji Safari i nie ma go w pliku PNG.
Mathias Bynens
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.