Czy „Find My Mac” może działać, gdy komputer śpi?


12

Czy funkcja „Znajdź mój komputer Mac” w iCloud powinna działać, gdy komputer jest w trybie uśpienia? Używam tej funkcji, aby od czasu do czasu sprawdzać różne rzeczy, a także pokazywać tę funkcję innym osobom. Za każdym razem, gdy je pokazuję, zawsze wyświetla maszynę jako offline.

Pytam też, ponieważ „uśpiony” komputer Mac budzi się co jakiś czas (w stanie bardzo niskiego poziomu), aby zasadniczo sprawdzić i zaktualizować konfigurację mDNS / Bonjour, a także kilka innych drobnych rzeczy (wiem konkretnie mój iMac to robi, nie patrzyłem na mój MBA). Doszedłem do wniosku, że jeśli budzi się, aby przynajmniej to sprawdzić, rozprzestrzeni się również na Find My Mac.

Ostatnia aktualizacja: więc po przełączeniu większej liczby konfiguracji sieci (i przejściu tylko na Wi-Fi) tak naprawdę działało gorzej - nie mogłem też obudzić komputera lokalnie (i to z zaznaczonym wybudzeniem przy dostępie do sieci). Myślę więc, że to albo coś dziwnego z moją konfiguracją, albo faktyczna maszyna (wiem, że już wifi jest dziwne - wypróbowałem domyślne polecenie, aby włączyć zrzut, i to też nie działało). Mój faktyczny problem wynika z faktu, że urządzenie nie może obudzić się ze snu .

Nowa aktualizacja: zauważyłem kilka rzeczy. Wifi było włączone, ale nie podłączone (ani nie powinno być). Wyłączyłem go i wyłączyłem interfejs, i nadal nie budzi komputera na karcie Ethernet. Właśnie teraz przetestowałem odwrotnie i wyglądało na to, że zadziałało! Spróbuj ponownie później, aby się upewnić.

Aktualizacja: ponownie włączyłem Find My Mac i sprawdziłem, czy wybudzanie w sieci LAN jest aktywne. Chociaż działało to wcześniej, kiedy komputer rzeczywiście zasnął (około godziny później), wydawało się, że nie chce się aktualizować, dopóki nie obudzę komputera. Czy Find My Mac i tak ma go obudzić? A może Find My Mac podczas snu nigdy nie pokazywałby swojej aktualnej lokalizacji do następnego budzenia? Jako środek ostrożności niedawno zrestartowałem komputer Mac i Airport Extreme. Czy może to być problem z przekierowaniem portów na moim routerze FiOS?


Moim rozwiązaniem dla mojego „biurkowego” komputera Mac zawsze było umożliwienie uśpienia wyświetlacza, ale ustawienie uśpienia komputera na „ nigdy” . Dzięki temu kopie zapasowe Crashplan mogą „nadrobić zaległości”, kopie zapasowe SuperDuper można uruchomić, dostęp zdalny i Find My Mac .
jaberg

Kiedyś po prostu pozwalałem wyświetlaczowi spać i mogę do tego wrócić. Backblaze zwykle nie ma zbyt wiele do nadrobienia i niewiele rzeczy zmienia się codziennie, więc zwykle pozwalam mu spać.
jmlumpkin

To miało być sugestią , a nie odpowiedzią . Jeśli chodzi o moje kopie zapasowe - wszystko zależy od tego, ile „rolek filmu” zostało upuszczonych w laboratorium Aperture. Przez większość dni jestem obecny, ale czasami powrót do tego stanu zajmuje tydzień. Monitoruję ten, mając nadzieję na lepsze rozwiązanie.
jaberg

Odpowiedzi:


4

Problem polega na tym, że iMac nie budzi się ze snu .

Wpłynęło to na kilka osób i omówiło to na dyskusjach.apple.com w tych dwóch wątkach . Oba wątki zostały niedawno otwarte i dotyczą problemu „Obudź się przy dostępie do sieci” w Lionie.

Komputer Mac musi się obudzić, ponieważ musi nawiązać połączenie Wi-Fi . Twój iMac rozłącza się z Wi-Fi w trybie uśpienia. Ale bez połączenia ze znaną siecią Wi-Fi program Find my Mac nie może zlokalizować komputera .

Oto, co mówi przewodnik rozwiązywania problemów w iCloud :

Find My Mac może zlokalizować komputer Mac tylko wtedy, gdy jest podłączony do Internetu za pośrednictwem znanej sieci Wi-Fi. Jeśli komputer Mac jest podłączony do Internetu za pomocą kabla Ethernet, Find My Mac nie będzie w stanie zlokalizować komputera Mac.

Pomysł

Czy Twój komputer iMac budzi się przy dostępie do sieci Airport ? Nowsze komputery Mac mogą obudzić się zarówno w przypadku dostępu do lotniska, jak i Ethernet. Nazywa się to wtedy „budzenie przy dostępie do sieci” zamiast „budzenie przy dostępie do sieci Ethernet / lotniska”.

Jeśli iMac obsługuje wybudzanie przy dostępie na lotnisko, wyłącz port Ethernet. Być może zmusi to iMaca do pozostania połączonym z Wi-Fi podczas snu i wtedy „błąd” nie wystąpi.

wprowadź opis zdjęcia tutaj


Czy kolejnym problemem może być Wi-Fi kontra Ethernet? Czy jest jakiś wymóg, aby był na Wi-Fi? Maszyna budzi się, gdy jestem w sieci i próbuję połączyć się z nią za pomocą Findera (i montażu AFP) lub Screen Sharing
jmlumpkin

Właściwie inną rzeczą, na którą należy zwrócić uwagę, jest to, że SSH'ing do niego działa również z zewnątrz, ale to jest port do przodu
jmlumpkin

@jmlumpkin Chciałbym, aby port Ethernet był nieaktywny w preferencjach systemowych. Zakładam, że zmusi to iMaca do pozostania w kontakcie z Wi-Fi podczas snu. Może wtedy ten „błąd” nie wystąpi.
gentmatt

Wifi jest faktycznie wyłączone, zastanawiam się, czy to chce.
jmlumpkin

1
Więc po prostu spróbowałem w drugą stronę i wyglądało na to, że to zadziałało! Jeśli tak, nie jestem pewien, czy chcę używać Wi-Fi kontra Ethernet tylko po to, aby ta funkcja działała podczas snu. Ale prześlę radar do Apple na ten temat.
jmlumpkin

7

Jeśli komputer Mac śpi, iCloud nie może go zlokalizować i pojawia się w trybie offline.

Jednak, jak zauważyłeś, możesz włączyć Wake dla dostępu do sieci w preferencjach energetycznych, aby okresowo budził się i sprawdzał, czy sieć zezwala na zdalne budzenie za pomocą i AirPort.

Kiedy Mac łączy się z iCloud następnym razem, twoje polecenia (lokalizacja, blokada, czyszczenie, wiadomość / alert) są do niego wysyłane.

wprowadź opis zdjęcia tutaj


Rzecz w tym, że tak naprawdę „budzi się” nawet bez tej kontroli, po prostu nie do końca. Ponadto jestem pewien, że zaznaczyłem tę opcję i nie aktualizuje się ona do iCloud dla Find My Mac. Wiem, że budzi się dla Pulpitu zdalnego lub montażu udziału AFP.
jmlumpkin

@gentmatt zaktualizowałeś się, gdy publikowałem mój komentarz. Nie pamiętam, aby to zobaczyć, i byłem prawie pewien, że mam tę opcję włączoną. Sprawdzę, kiedy wrócę na moim komputerze Mac.
jmlumpkin

1
@jmlumpkin Według dokumentów Apple : Jeśli masz komputer przenośny, wybranie tej opcji
Vlad

Dziękuję za to. Muszę to sprawdzić, ponieważ bardziej interesuje mnie mój iMac. Nie w tym, że mój iMac został skradziony, ale od razu pomyślałem, że to sprawdziłem.
jmlumpkin

1
@bike - wciąż muszę się obudzić przed lokalizacją i wymaga to specjalnej infrastruktury. Wiem, że diabeł tkwi w szczegółach!
Vlad

6

Tak, zarówno może, jak i powinien działać, podczas gdy twój Mac śpi, ale w wielu przypadkach nie jest doskonały.


Apple zaprojektowało sprzęt i oprogramowanie, aby umożliwić dostęp do tego i wielu innych rodzajów dostępu do sieci, nawet gdy komputer Mac śpi, aby oszczędzać energię.

System ten polega na stacji bazowej Airport, która zastępuje przychodzące żądania i budzi komputer Mac, gdy wykryje i przychodzące żądanie lokalizacji, udostępniania ekranu, drukowania na udostępnionej drukarce lub innego łączenia się z komputerem Mac. Twój AirPort nie śpi i jest po to, aby szturchnąć komputer Mac i go obudzić.

Dwa najlepsze artykuły na ten temat to:

W skrócie, Mac ostrzeże Cię, jeśli nie skonfigurowałeś sprzętu, aby router mógł go obudzić na żądanie. Nazywa się to również WOL „pobudka na sieci LAN” i wykorzystuje koncepcję „magicznego pakietu”, który jest rozgłaszany, aby zidentyfikować konkretną maszynę, która ma się obudzić. Gdy Mac jest ustawiony na faktyczne nasłuchiwanie sygnału budzenia, wtedy komunikuje się routerowi o wszystkich usługach, dla których powinien zostać obudzony. Oznacza to, że Mac okresowo budzi się z zaklęcia, aby zalogować się na routerze w celu ponownej rejestracji jako konieczności przebudzenia.

Jak widać - istnieje kilka komponentów, więc nie jest to w 100% całkowicie niezawodne - jeśli router uruchomi się ponownie, gdy mac śpi, nie będziesz w stanie obudzić mac, dopóki nie osiągnie następnego przedziału czasowego, aby się obudzić i zarejestruj się ponownie. Ponadto problematyczne sieci i / lub sprzęt mogą powodować, że będzie to mniej niezawodne, ale byłem bardzo zadowolony z tego przez ostatnie trzy lata w kilku witrynach, w których mam to włączone.

Teraz - w przypadku skradzionego komputera Mac jest to mniej przydatne niż Find My Mac na urządzeniu z systemem iOS. Po pierwsze, Wake on Demand nie działa, gdy przenośny komputer Mac nie jest podłączony do zasilania lub wyświetlacz zewnętrzny, gdy pokrywa jest zamknięta. Po drugie, Mac może być poza dostępem do Wi-Fi i nieosiągalny. Po trzecie, router, na którym komputer Mac może spać (na przykład w kawiarni), może nie być urządzeniem AirPort lub mieć włączoną lub nawet obecną równoważną usługę proxy uśpienia. W takich przypadkach nie można zlokalizować komputera Mac podczas snu. Dopóki połączenie danych nie zostanie dodane do śpiącego komputera Mac - urządzenia z systemem iOS będą daleko w wyszukiwaniu ze względu na prawie stałe połączenie z siecią, gdy nie zostaną wyłączone.


W końcu wielu moich Maców straciło rejestrację między włączeniem tego w Lion a aktualizacją do 10.7.3. Wydaje mi się, że zmiana w Recovery HD mogła spowodować, że usługa szuka starego obrazu, i właśnie teraz testuję co miesiąc dla ważnych komputerów Mac, a po prostu usuwam i ponownie tworzę rejestrację Find My Mac po każdej aktualizacji oprogramowania co zmienia podstawowy system operacyjny. Nie wiedząc, dlaczego odpadają, staram się zrekompensować i utrzymać pracę systemu przez dodatkową pracę fizyczną.


Dobrze, że wskazałeś: jest zaprojektowany do współpracy z AirPort jako uśpionym proxy i nie będzie współpracował z innymi routerami / punktami dostępu bezprzewodowego.
Vlad

Na szczęście wszystko to jest za Airport Extreme, więc to pomaga. Zgadzam się również, że coś poszło nie tak z rejestracją Find My Mac, w dalszej części zamieszczę kolejne pytanie.
jmlumpkin

@bike Jestem również bardzo zaznajomiony z WOL. Często go używałem, aby obudzić Media Center Mac mini, a nawet zacząłem pracować nad aplikacją na iPhone'a, aby wysłać pakiet Magic. Nie wiedziałem o części rejestracyjnej. Ale jest też część systemu Mac OS, która uruchamia się na niskim poziomie (nie wyświetla ekranu i jakoś nie obraca dysków), aby sprawdzić mDNS i inne rzeczy. Myślę, że chociaż problem, który widzę, jest całkowicie odrębny.
jmlumpkin

@bike czy trzeba włączyć jakieś specjalne ustawienie na Airport Extreme, aby włączyć WoL?
jmlumpkin

To po prostu działa. Wierzę, że wiele aktualizacji ostatnio poprawia jego niezawodność, ponieważ w ciągu ostatniego roku było znacznie lepiej. Kod źródłowy jest open source, więc prawdopodobnie inni dostawcy mogą przyjąć funkcję proxy uśpienia lub pytające umysły mogą dowiedzieć się więcej, patrząc na źródło.
bmike

1

Tak - na poniższym obrazku znalazł mój, mimo że śpi i był przez ostatnie 12 godzin. (przepraszam, planeta) Chociaż złapałem zrzut ekranu podczas aktualizacji lokalizacji, ale zielona kropka pokazuje, że znaleziono go zarówno w aplikacji na iPhone'a, jak i w aplikacji internetowej iCloud.com.

wprowadź opis zdjęcia tutaj

wprowadź opis zdjęcia tutaj


Powinny być takie same, czy mówisz, że iCloud nie pokaże swojego statusu, ale aplikacja tak zrobi?
jmlumpkin

Przepraszam, powinienem to sprawdzić. Nie mam problemu z lokalizacją komputera Mac podczas snu
Graeme Hutchison

Ok, sprawdziłem także aplikację, która również nie była podłączona.
jmlumpkin

1

Miałem ten sam problem. Dla mnie złe było to, że program Find my Mac (i Back to my Mac) nie działał niezawodnie przy pobudzeniu Lion o niskiej mocy. Wyłączyłem budzenie przy niskim zużyciu energii (to znaczy, że teraz budzi się w sieci LAN do trybu pełnej mocy), dodając „darkwake = 0” pod klawiszem Kernel Flags w /Library/Preferences/SystemConfiguration/com.apple.Boot.plistpliku:

<?xml version="1.0" encoding="UTF-8"?>
<!DOCTYPE plist PUBLIC "-//Apple Computer//DTD PLIST 1.0//EN" "http://www.apple.com/DTDs/PropertyList-1.0.dtd">
<plist version="1.0">
<dict>
    <key>Kernel</key>
    <string>mach_kernel</string>
    <key>Kernel Flags</key>
    <string>darkwake=0</string>
</dict>
</plist>

0

wyślij na swój sygnał iMac z „znajdź mojego iPhone'a”. Następnie będzie działać poprawnie. Brzmi dziwnie, ale mi się udało.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.