Gigabajty miejsca na dysku pokazane jako ukryte miejsce w DaisyDisk


21

Moje użycie miejsca na dysku nie sumuje się. Powinienem był użyć tylko około 80 gigabajtów, ale według DaisyDisk około 25 gigabajtów zajmuje ukryta przestrzeń. Tajemnicze miejsce na dysku wydaje się być klasyfikowane jako inne w oknie About This Mac.

sudo tmutil disablelocalWyłączyłem lokalne migawki Time Machine za pomocą i usunąłem / Volumes / MobileBackups /.

Czy ktoś wie, czym może być ukryta przestrzeń lub jak ją uwolnić?

Być może związane z Macbookiem HD „Inne” wszystkie nagle prawie pełne .


Ilu masz użytkowników? DaisyDisk może nie mieć dostępu do katalogu innego użytkownika.
Vlad

@Vlad Tylko jeden. Wyniki DaisyDisk (i du) na zrzucie ekranu zostały zeskanowane jako root.
Lri

Co daje df -hwynik?
Vlad

4
Uruchom ponownie w Recovery HD i uruchom naprawę dysku w tym środowisku. Czasami w woluminie systemu plików występuje uszkodzenie. To powinno to naprawić lub przynajmniej zidentyfikować jakiekolwiek problemy, jeśli występują poza tym, że zawartość zajmuje niepotrzebnie miejsce.

Ponowne uruchomienie może rozwiązać problem. Miałem 20 GB ukrytej przestrzeni. Po użytkownikach 10355 i 495470 uruchomiłem pierwszą pomoc DiskUtility, najpierw bez ponownego uruchamiania (tj. Na partycji rozruchowej podczas uruchamiania z partycji rozruchowej), a następnie w trybie odzyskiwania (tj. Na partycji rozruchowej podczas uruchamiania z partycji odzyskiwania); obie metody nie zgłosiły błędów. Ale po ponownym uruchomieniu z partycji rozruchowej, jak zwykle, ukryta przestrzeń spadła do 1 GB. YMMV.
Jess Riedel

Odpowiedzi:


9

Uruchomienie z partycji odzyskiwania i naprawa dysku rozwiązało problem. (Narzędzie dyskowe pokazało błąd dotyczący nieprawidłowej liczby wolnych bloków.) Dzięki @cksum.


Z tego, co mogę powiedzieć, czytając dokumentację i uruchamiając program na kilku różnych maszynach, jest to, że ukryta przestrzeń przechwytuje nieefektywność pamięci masowej, odejmując oczekiwaną przestrzeń od każdego zmierzonego przydziału i zapewniając różnicę jako „ukrytą przestrzeń”. Zastanawiam się, czy przyczyną była nieprzydzielona liczba bloków, czy też poważniejsze uszkodzenie katalogu i systemu plików spowodowało, że 25 GB „zaginęło”
bmike

7

Ukryta przestrzeń DaisyDisk (jeśli skanowana jako administrator) powinna mieścić się w granicach 4-8 GB dla większości komputerów Mac. Jeśli liczby są większe, spróbuj naprawić wolumin, ponieważ może to wskazywać na błędy systemu plików.

Taras Brizitsky, projektant DaisyDisk.


3
Witamy na stronie. Dodaj informacje do swojego profilu i dziękuję za ujawnienie swojego związku z produktem, ponieważ zachęca się go do zapewnienia przejrzystości w przypadku rekomendacji itp.
bmike

7

Inną możliwością - i która w moim przypadku była winowajcą - jest to, że twoja lokalna kopia zapasowa tworzy kopie zapasowe, gdy nie jest w stanie połączyć się z zewnętrznym źródłem kopii zapasowej. W takim przypadku możesz po prostu wyłączyć tworzenie kopii zapasowych, wprowadzając następujące polecenie w terminalu:

sudo tmutil disablelocal

Później, jeśli i kiedy zdecydujesz się ponownie włączyć tworzenie kopii zapasowej, możesz ją odwrócić za pomocą następującego polecenia Terminal:

sudo tmutil enablelocal


Aktualizacja dla MacOS Sierra i późniejszych

Wygląda na to, że polecenia disablelocali enablelocalnie są już dostępne. Alternatywnie możesz usunąć lokalne migawki, wykonując następujące czynności:

 1. Uzyskaj listę lokalnych migawek, uruchamiając:

  tmutil listlocalsnapshots

  Powinieneś dostać jakieś wyjście jak

  com.apple.TimeMachine.2018-10-03-145245.

 2. Usuń migawkę, uruchamiając:

  tmutil deletelocalsnapshots <date of snapshot>

  Na przykład, używając danych wyjściowych z kroku 1, uruchomiłbyś:

  tmutil deletelocalsnapshots 2018-10-03-145245

  I powinieneś dostać jakieś wyjście jak

  Usunięto migawkę lokalną „2018-10-03-145245”


Dzięki za te wskazówki. Miałem ten sam problem, ponieważ 350 GB (które właśnie usunąłem w DaisyDisk) nie wyświetla się ponownie jako dostępne. Najpierw naprawiłem wolumin główny (w trybie odzyskiwania), następnie użyłem sudo tmutil disablelocal(i zrestartowałem), ale musiałem też rozpocząć tworzenie kopii zapasowej wehikułu czasu (na zewnętrzny dysk podłączony do USB), aż „zajęte miejsce” w końcu spadnie od 411 GB do 62!
hans_meine

3
Tylko informacje dla osób, które się z tym zetkną: wydaje się, że disablelocalpolecenie nie istnieje tmutilw High Sierra. Nie wiem, co to za zamiennik.
mhucka

3

Zgodnie z instrukcją DaisyDisk:

Czasami ilość „zużytego” miejsca na dysku może wydawać się większa niż całkowity rozmiar wszystkich skanowanych plików i folderów na tym dysku. To normalne. Różnica jest zwykle uwzględniana przez narzut systemu plików i rzeczy systemowe, takie jak indeks Spotlight, ale w niektórych przypadkach znaczna ilość miejsca na dysku może ukrywać się na kontach lub folderach innych użytkowników, które zwykle nie są dla Ciebie widoczne. Aby ujawnić te foldery, powinieneś przeskanować dysk jako administrator.

(Ukryte miejsce) to element mapy dysku wirtualnego, który pojawia się tylko wtedy, gdy całkowity rozmiar plików z ograniczeniami jest znaczny, dzięki czemu możesz sprawdzić, czy warto ponownie przeskanować dysk jako administrator, czy nie.

Duża ilość ukrytego miejsca na dysku może również wskazywać na błędy systemu plików. Szczegółowe informacje można znaleźć w naszym przewodniku rozwiązywania problemów.

Jeśli masz dużo ukrytego miejsca na dysku podczas uruchamiania go jako administrator, możliwe, że masz błędy systemu plików lub uszkodzone uprawnienia do plików.


0

Zauważyłem, że ten folder /.MobileBackups.trashzajmuje dużo miejsca (62 GB!). Sprawdź swoje za pomocąsudo du -hs /.MobileBackups.trash

Po prostu pobiegłem sudo rm -rf /.MobileBackups.trashi odzyskałem moją przestrzeń.


0

W moim przypadku brakowało 771 koncertów przestrzeni. Musiałem wyczyścić folder / rdzenie. Najwyraźniej aplikacja ulegała awarii i pozostawiając zrzuty pamięci, brakujące miejsce było dokładną ilością miejsca na dysku w folderze rdzeni.


Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.