Czy indeksowanie Spotlight zużywa mniej procesora?


8

Za każdym razem, gdy światło reflektorów zaczyna indeksować moje pliki, wentylator mojego komputera zaczyna wirować jak szalony. Czy jest jakiś sposób, aby w zasadzie powiedzieć reflektorowi, że nie musi kończyć się tak szybko, jak to możliwe, i że wolałbym, aby trwało to dłużej i zużywało mniej procentu mojego procesora w danym momencie? (Tj. Zmniejszają hałas wentylatora).

Zauważyłem tylko, że Spotlight powodował, że proces InterCheck Sophos Anti-Virus działał przy prawie 100% procesorze. Wyłączając „skaner działający podczas uzyskiwania dostępu” Sophos, moje użycie procesora jest mniejsze, ale czasami wynosi około 50%.


Coś też chciałbym wiedzieć
rewolwer

Na marginesie, czy jest powód, dla którego musisz uruchomić Sophos?
jmlumpkin

@jmlumpkin: Podoba mi się, że mój system jest wolny od złośliwego oprogramowania, nawet jeśli niekoniecznie atakuje komputer Mac, ponieważ używam również komputerów PC. Poza tym myślę, że to kwestia czasu, zanim komputery Mac będą atakowane tak samo jak komputery osobiste, ponieważ stają się coraz bardziej popularne. Wiele innych osób zaleca także uruchamianie antywirusa na komputerze Mac.
Sensowny

@Senseful zrozumiał. Jednak w ciągu 16 lat używania komputerów Mac nigdy nie korzystałem z antywirusa. Codziennie współpracuję również z komputerami z systemem Windows. Zgadzam się, że może to stanowić większe zagrożenie w przyszłości. Na szczęście Apple już zaczęło podejmować więcej środków ostrożności z podpisanymi aplikacjami i aplikacją MAc App Store
jmlumpkin

Odpowiedzi:


6

Nie można skonfigurować szybkości indeksowania plików przez Spotlight. Zwykle powinien sam się dławić i nie powodować ogromnego zużycia procesora (chyba że w pełni przebuduje indeksy lub po raz pierwszy indeksuje).

Jeśli napotkasz problemy z Sophos i Spotlight, możesz powiedzieć Sophosowi, aby zignorował folder metadanych Spotlight. Zauważ też, że Sophos bardzo przeszkadza w świetle reflektorów: https://discussions.apple.com/thread/3562174?start=0&tstart=0


1
Przyszedł tutaj, aby podać drugi akapit. Pamiętaj, aby powiedzieć Sophosowi, aby zignorował metadane reflektorów.
jmlumpkin

1

Jak uruchomić indeksator Spotlight z niższym priorytetem, aby zmniejszyć obciążenie procesora na komputerze Mac

WAŻNY! :

Ta procedura została pomyślnie zastosowana w systemach operacyjnych OS 10.8 (Mountain Lion), OS 10.7 (Lion) i OS 10.6 (Snow Leopard).
Czy nie próbować tę procedurę na OS 10.9 (Mavericks)! Demon mds działa inaczej i nie może mieć obniżonego priorytetu przetwarzania. Próba wykonania tej procedury spowoduje jedynie awarię komputera.


Witamy w Zapytaj inaczej. Aby uczynić odpowiedź bardziej użyteczną dla społeczności, proszę podsumować treść z zewnętrznego linku. W przypadku zmiany łącza do strony informacje będą nadal dostępne tutaj.
tubedogg

Wydaje się, że link został przeniesiony z wiki.trixology.com/index.php/… do wiki.trixology.com/…
Jeroen Wiert Pluimers
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.