Jak znaczący jest problem cieplny nowego iPada?


10

Słyszałem sporo o problemach z nowym przegrzaniem iPada. Jednak szczegóły wydają się nieco niepewne.

Czy zauważalny jest wzrost ciepła? Czy to tylko podczas grania w gry i oglądania filmów, czy może po prostu z używania go przez dłuższy czas?

Ponadto, czy problem dotyczy tylko niektórych iPadów, czy jest to problem ogólny (myślę, że niektóre komponenty są wytwarzane przez różnych producentów, np. Ekran)? Więc jeśli kupisz nowego iPada, czy jest szansa, że ​​dostaniesz taki, który nagrzewa więcej niż powinien?

Odpowiedzi:


37

Ani trochę. Ja zauważyłem , że jest cieplej, gdy siedząc na długie okresy (tj czytania w iBooks, grając Academy Hero), ale to nie jest wielka sprawa i nawet nieprzyjemne wyjątkiem sytuacji, gdy dzień jest gorący. Jeśli spojrzysz na to w skali względnej, którą właśnie wymyśliłem:

10 - 2007 MacBook Pro 17" playing World of Warcraft
9 - Hell
8 - Dave's Insanity Sauce
7 - Chili con carne
6 - cup of coffee
5 - iPhone 4 in Personal Hotspot mode
4 - cup of coffee when you remember to drink the last bit
3 - New iPad
2 - Old iPad
1 - Fonzie

Dostajesz trochę więcej perspektywy.


5
Czuję się nieco winny, że głosuję za poważną odpowiedzią, ale jest to po prostu zbyt dobre. ; o)
deceze

Miałem nadzieję, że ludzie uznają to za zabawne, ale poważnie podchodzę do znaczenia „problemu ciepła”. Po prostu nie można przewiesić 4x pikseli bez generowania większej ilości ciepła. A ten MacBook Pro 2007 naprawdę mnie spalił.
Adam Eberbach

2
Bezpośredni cytat z mojej poprzedniej współlokatorki: „Zasnąłem podczas oglądania filmów na moim laptopie (Macbook pro) i obudziłem się z poważnym poparzeniem na ramieniu”.
nhinkle

Klasyczna, świetna lista.
AJ.

4
Myślę, że zapomniałeś jednego. 11 - Any device actively running an Adobe Flash applet.
Jason Salaz

7

Jak zwykle gwoździ Gruber kwestia do ściany tutaj :

Krótka odpowiedź brzmi: ZUPEŁNIE NIE PROBLEM.


Porównywanie temperatur ★

Sam Byford, pisząc dla The Verge, „Testy pokazują, że nowy iPad działa nawet o 18 procent lepiej niż iPad 2”:

Holenderska strona internetowa Tweakers.net zabrała kamerę na podczerwień do nowego iPada i ujawniła, że ​​działa z temperaturą do 33,6 stopni Celsjusza (92,5 Fahrenheita) podczas uruchamiania GLBenchmark - to wzrost o 18,7 procent w przypadku iPada 2, który osiągnął 28,3 stopni Celsjusza ( 82,9 Fahrenheita).

Jak zauważył Alex Dedalus na Twitterze, stwierdzenie, że jest to bzdura, nadaje bzdurom złą nazwę. Celsjusz i Fahrenheit są skalami temperatur względnych, a nie absolutnymi, więc nie można wykonywać porównań procentowych. Pomyśl o tym: 33,6 / 28,3 daje wzrost o „18,7 procent”, ale jeśli zrobisz matematykę przy tych samych temperaturach w Fahrenheicie, otrzymasz 92,5 / 82,9 = wzrost o „11,6 procent”. Jeśli naprawdę chcesz przeprowadzić porównanie procentowe, musisz przekonwertować na bezwzględną skalę temperatur, taką jak Kelvin, która pokazuje, że w rzeczywistości jest to wzrost temperatury o 1,8 procent (306,75 / 301,45). To jest nauka gimnazjalna.

Nie jest to jednak dobry nagłówek Verge, a także nie „5,3 stopnia” (Celsjusza), więc sugeruję pójście z Fahrenheitem - „Testy pokazują, że nowy iPad działa o 10 stopni wyżej niż iPad 2” - aby zmaksymalizować sensację wpływ, a jednocześnie jest technicznie prawdziwy.


4

To kompletny problem. Tak, nowy iPad trochę się nagrzewa w tylnym rogu, ale nie jest to niewygodne i jest niczym w porównaniu z tym, jak gorąco robi się mój MacBook. Jest zauważalne , nic więcej. To prawda, że ​​urządzenia iOS, w tym iPady, mogą się przegrzewać, ale zależy to od środowiska, w którym się znajdują, a nie od tego, jak działają.


Dzięki, że to dobra wiadomość, wiem, jak gorący może być mój MacBook i wyobrażałem sobie, że będzie na taką skalę, tylko trzymając go.
Jonathan.

4

To jest na granicy.

Różne raporty zostały już opublikowane. Podczas gdy większość blogów twierdzi, że temperatury są normalne - jeśli nie - należy się tego spodziewać ze względu na potężną grafikę A5X, lubię zajmować bardziej krytyczne stanowisko.

Zalecenia Apple'a dotyczące temperatur baterii

Twój iPad został zaprojektowany do pracy w temperaturach od 32 ° do 95 ° F. Dla osób o nachyleniu metrycznym jest to 0 ° do 35 ° C. Ale utrzymywanie iPada możliwie najbliżej temperatury pokojowej (72 ° F lub 22 ° C) jest idealne. ( link )

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Apple twierdzi, że „Ciepło najbardziej obniży wydajność baterii”.

Patrząc z perspektywy czasu, temperatury można uznać za nieco szkodliwe dla akumulatorów w dłuższej perspektywie. Ale dzieje się tak tylko wtedy, gdy stale utrzymujesz iPada na maksymalnym poziomie (gry, Wi-Fi, GPS, Push ...).

Macrumors poinformował , że udało im się osiągnąć maksymalną temperaturę 133 ° F, co nie jest dobre dla akumulatora.

Jabłka udzielają w tej dokumentacji porad dotyczących optymalizacji ustawień w celu uzyskania najlepszej wydajności baterii.


2
Powiedziałbym, że znaczenie od 32 do 95 stopni jest środowisko pracy , w którym urządzenie pracuje , nie przy którym urządzenie pracuje. Powodem tego jest fakt, że wszyscy mamy dostęp do termometru temperatury pokojowej i prawdopodobnie nie mamy dostępu do zestawu, którego używali do mierzenia temperatury iPada. Ludzka skóra osiąga wyższą temperaturę niż te pokazane w raportach.
farsz

@stuffe Dobra uwaga! Biorąc pod uwagę, że obudowa iPada jest dobrym przewodnikiem ciepła, ta niewielka różnica może mieć znaczący wpływ na wydajność iPada.
gentmatt,

2

Rzeczywiście zauważyłem, że mój Verizon LTE iPad rozgrzewa się w „lewym dolnym rogu”. (cóż, lewy dolny, jeśli jest zorientowany za pomocą przycisku Home na dole) Jednak nie jest to gorsze niż jakikolwiek inny produkt Apple, jaki kiedykolwiek miałem. Mój komputer iMac z końca 2009 roku był znacznie gorszy i można go było dotknąć. To nie jest tak poważne. Nie sądzę, żeby to był problem.

Jednak MacRumors twierdzi, że nowy iPad ma osiągać 116 stopni Fahrenheita. Brzmi dla mnie problematycznie.

Zakładając, że raporty są prawdziwe, to GPU. W takim przypadku zależy to od przypadku użycia. Nie planuję wyskoczyć do Infinity Blade II, ale jeśli tak, to może być problem.

Edytować:

Cnet wykonał kilka testów i mówią, że to jeszcze nie problem .


0

Myślę, że to po prostu kolejny przykład medialnego szumu. Zgadzam się, że istnieje różnica temperatur i może sprawić, że niektórzy użytkownicy będą trochę niewygodni podczas grania w ekstremalne gry. Ale czy jest to kwestia warta prasy krajowej? Poważnie w to wątpię.


0
  • 34 ° C - powszechnie akceptowana średnia temperatura skóry ludzkiej.
  • 33,6 ° C - maksymalna temperatura iPada 3, kiedy wyrzucisz go z głowy.

Problem? Ty decydujesz ... Możesz zacząć od pytania, czy kiedykolwiek martwiłeś się poparzeniem, gdy się dotknąłeś. Czy kiedykolwiek się martwić o ustawienie spodnie na ogień po prostu siedzi w nich . Jeśli odpowiedź brzmi „nie”, prawdopodobnie wszystko jest w porządku


0

Po ponad tygodniu korzystania z nowego iPada i przeprowadzeniu kilku testów stwierdziłem, że jest znacznie cieplejszy w dotyku niż poprzednie generacje iPadów, ale nie można go uznać za „gorący” - nie jest niewygodne w dotyku lub przytrzymaj.

Przekonałem się, że chociaż obecnie nie mam aktywnego planu Verizon, wyłączenie łączności komórkowej (Ustawienia -> Dane komórkowe -> Dane komórkowe wyłączone) zmniejszyło ogrzewanie do zera podczas normalnych czynności (czytanie, korzystanie z Internetu, poczta e-mail , proste gry). Odnosi się do temperatury pokojowej, gdy chipset komórkowy LTE jest wyłączony.

Upał wzrósłby nieznacznie w przypadku bardzo intensywnych graficznie gier, ale nie do tego stopnia, że ​​wzrósł po włączeniu połączenia komórkowego.

Pomimo tego, że jest tak energooszczędny, jak chipset LTE, nadal zużywa znaczną moc, nawet gdy nie przesyła aktywnie danych, a ta moc powoduje dodatkowe ciepło. Pomyśl o wyłączeniu go na czas, gdy wiesz, że będziesz w obszarze z Wi-Fi, kiedy potrzebujesz baterii na dłużej lub gdy martwisz się dodatkowym ciepłem.

Ogrzewanie całkowicie mieści się w zakresie temperatur roboczych wszystkich elementów iPada i ludzi, więc nie uszkodzi iPada ani nie przypali nikogo podczas normalnego użytkowania.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.