Co to jest proces InterCheck, który czasami wykorzystuje 96% procesora na moim komputerze Mac?


28

Słyszałem, że wentylator mojego komputera kręci się szybko, więc sprawdziłem Monitor aktywności i zobaczyłem, że proces o nazwie InterCheck zużywał prawie 96% procesora. Co to za proces i dlaczego wykorzystuje tak dużo procesora?

W oknie Inspect napisano, że proces macierzysty został uruchomiony.

Odpowiedzi:


31

Jest to proces skanowania w czasie rzeczywistym przez Sophos Anti-Virus, który skanuje uruchomione procesy komputera w tle.

Proces nadrzędny jest launchdtaki, że gdy przypadkowo zabijesz Intercheckproces, zostanie on ponownie uruchomiony.


2
Sophos ma narzędzie, które pozwala spojrzeć na różne dzienniki, które mogą powodować, że Sophos źle się zachowuje i używa całego procesora. Spójrz na to tutaj: sophos.com/en-us/support/knowledgebase/33533.aspx#macgeneral Może się przydać przy następnym uruchomieniu InterCheck.
Zlatty,

1
Jeśli ktoś chce tymczasowo wyłączyć tę funkcję, przejdź do Preferencji, a następnie zakładki „Podczas uzyskiwania dostępu” (z lewej strony) i wyłącz skaner działający podczas uzyskiwania dostępu. Jeśli to ustawienie jest wyszarzone, musisz odblokować ten panel, klikając blokadę w lewym dolnym rogu i wprowadzając hasło. Kiedy skończysz robić cokolwiek (instalowanie wielu rzeczy zwykle robi to dla mnie), możesz włączyć je ponownie w wolnym czasie.
jvriesem,
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.