Czy powinienem unikać uruchamiania komputera MacBook, jeśli jest naprawdę zimno?


13

Jak mówi tytuł; jeśli mój MacBook został wystawiony na działanie ujemnych stopni, czy powinienem poczekać, aż osiągnie temperaturę pokojową, zanim go uruchomię, czy jestem po prostu paranoikiem i nie mam się czym martwić?

Odpowiedzi:


13

Zależy jak „minus”. Zasadniczo akumulatory litowe działają dłużej, jeśli przestrzega się ich dopuszczalnych temperatur pracy. W przypadku komputera Macbook Pro firma Apple ma dedykowaną stronę z poradami na temat konserwacji baterii.

Jeśli zaobserwujesz wykres temperatury po lewej, stopnie minusowe nie znajdują się w strefie „podoba mi się to”.

Prawda jest taka, że ​​twój MBP nagrzeje się stosunkowo szybko, ale jeśli twój MBP ma 0ºC, poczekam trochę. W tych temperaturach, w zależności od punktu rosy i wilgotności (między innymi), ryzyko wystąpienia wilgoci jest większe, szczególnie jeśli MBP zacznie szybko nagrzewać się po włączeniu.

Po prostu pozwól maszynie nagrzewać się przez kilka minut w temperaturze pokojowej, aby być bezpiecznym. Oczywiście, jeśli będziesz musiał go użyć pewnego dnia, bateria nie umrze na tobie. Pamiętaj, że ekstremalne temperatury są wrogami baterii!

Zimna szwedzka tundra nie jest przyjaznym miejscem na baterię litową :)


dobry pomysł. czy istnieją wytyczne dotyczące stosowania produktów MBP / Apple w mroźne zimy? Wszelkie linki z informacjami są mile widziane! Pogoda w Chicago staje się bardzo zimna, więc trzeba mieć kilka wskazówek. Co powiesz na korzystanie poza domem?
garikapati

Tak naprawdę nie mam linków do informacji, zobaczę, czy coś mogę znaleźć. Tam, gdzie mieszkam, rzadko spadamy poniżej -5ºC, ale wydaje się, że OP żyje w Sweeden, tam rzeczy wykraczają poza -10ºC, obie temperatury są znacznie powyżej zalecanego zakresu działania produktów. Innymi słowy… Apple mówi: używaj tego między 10ºC a 25ºC. (na przykład). Ale wielokrotnie przekraczałem te wartości. Upewnij się, że Twój MacBook nie zawiesza się tak, jak w „Następnym dniu”…;)
Martin Marconcini

@Zolomon;) Wiem, co to jest, urodziłem się dokładnie po przeciwnej stronie świata, choć nie tak blisko, jak biegun południowy, jak Szwecja, do bieguna północnego, nie ma nic innego… no cóż… Antarktyda: )
Martin Marconcini,

Nawiasem mówiąc, nazywa się Szwecja (wystarczy jedno E, mimo że jest to urocza postać
!;

1
@Zolomon poprawiony w e-mailu, ty. (Poprawiłem to w komentarzach do). Byłem w Szwecji kilka razy, bardzo miło!
Martin Marconcini,
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.