Uruchom komputer Mac z Windows po nieudanym Bootcampie


9

Nie nienawidź mnie zbytnio za ten ...

Położyłem Win8 na moim Macu Mini za pomocą Bootcampa i wszystko poszło dobrze. Kilka razy przełączałem się między nimi bez żadnych problemów. Problem zaczął się, gdy próbowałem zaktualizować sterowniki dla mojego monitora z ekranem dotykowym po stronie Win8. Myślę, że jakoś sterowniki Bootcampa „odeszły” ... teraz nie mogę wrócić do Maca.

Czy istnieje sposób „ręcznego” rozruchu z partycji? Próbowałem użyć „przytrzymania klawisza opcji”, ale moim zdaniem to coś pomieszało ze sterownikami.

Z góry dziękuję za wszelką pomoc.

Środowisko

  • Mac Mini z systemem 10.7
  • Brak napędu optycznego
  • Klawiatura / mysz bezprzewodowa w stylu Windows

1
Czy moja odpowiedź na to pytanie dotyczące bootcampa pomaga? Zasadniczo, oprócz przytrzymania opcji podczas uruchamiania, możesz wybrać domyślny wolumin uruchamiania z panelu sterowania Boot Camp (w systemie Windows).
binarybob

Racja, więc o tym mówię. Moje zamieszanie ze sterownikami „usunęło” panel sterowania Bootcamp w systemie Windows i (wygląda na to) możliwość użycia metody „przytrzymaj klawisz opcji podczas uruchamiania”. Całkowicie przekonało mojego Maca, że ​​wierzy, że to Windows. zimne dreszcze
JT703

Odpowiedzi:


6

„Prawidłowa odpowiedź” na to pytanie nie jest tak głęboka. Klawiatura bezprzewodowa nie budziła się wystarczająco szybko podczas uruchamiania, aby uzyskać naciśnięcie klawisza w celu zainicjowania dowolnej kombinacji klawiszy uruchamiania.

Wciśnięcie kilku klawiszy przed naciśnięciem przycisku zasilania na komputerze Mac mini pozwoliło klawiaturze obudzić się jako pierwsza. Wszystkie kluczowe kombinacje działają.

Uważam, że panel sterowania Bootcamp nie pojawia się po stronie systemu Windows, ponieważ jest to Windows 8 i Bootcamp, a sterowniki obsługi systemu Windows są przeznaczone dla systemu Windows 7.

Również podłączenie klawiatury bezprzewodowej do komputera Mac przyspieszyło sprawę


3

Nie jestem pewien, jak prawdopodobne jest, że kierowcy sfałszowali EFI. To powiedziawszy, masz kilka opcji.

Możesz spróbować zainstalować reFIT. Powinno to wywołać menu rozruchowe niezależnie od tego, czy trzymasz klawisz Option. Możesz go znaleźć tutaj .

Możesz spróbować zresetować kontrolera zarządzania systemem . Nie wiem zbyt wiele na ten temat, aby powiedzieć, że to powoduje problem, ale warto spróbować.

Moim pierwszym działaniem byłoby jednak uzyskanie kabla FireWire i uruchomienie się w trybie dysku docelowego FireWire poprzez przytrzymanie „T” podczas uruchamiania na zahamowanym komputerze i podłączenie go do działającego komputera Mac. Następnie możesz spróbować uruchomić sprawdzenie integralności dysku za pomocą Narzędzia dyskowego, jak zwykle. Możesz nawet spróbować wybrać dysk rozruchowy na tym komputerze i uruchomić się ponownie, aby sprawdzić, czy w systemie operacyjnym występuje problem z poziomem plików.

Jeśli twój dysk nie pojawia się na komputerze Mac, do którego go podłączasz, nie możesz uruchomić się w trybie dysku docelowego FireWire lub nie możesz uruchomić systemu operacyjnego na podłączonym komputerze Mac (zakładając, że system operacyjny jest kompatybilny), masz dodatkowe problemy, o których powinieneś wrócić i powiedzieć nam.


2

Wyłącz komputer Mac, a następnie, gdy uruchamia się ponownie, przytrzymaj klawisz opcji. Spowoduje to wyświetlenie menu, które pozwoli łatwo wybrać system operacyjny do rozruchu.

Po uruchomieniu w OSX możesz przejść do Apple Menu -> Preferencje systemowe -> Dysk startowy (w sekcji System) i zmienić domyślny system operacyjny.


Racja, więc o tym mówię. Moje zamieszanie ze sterownikami „usunęło” panel sterowania Bootcamp w systemie Windows i (wygląda na to) możliwość użycia metody „przytrzymaj klawisz opcji podczas uruchamiania”. Całkowicie przekonało mojego Maca, że ​​wierzy, że to Windows. zimne dreszcze
JT703

Czy działają inne kombinacje klawiszy skrótów? Wypróbuj dowolną z tych opcji: support.apple.com/kb/HT1533 W szczególności spróbuj włożyć dysk CD z systemem OSX i przytrzymać C, aby go uruchomić. Czy zainstalowałeś Lion? Czy używasz klawiatury bezprzewodowej lub przewodowej?
Daniel James

Spróbuję dziś wieczorem więcej rzeczy, zwłaszcza innych kluczowych kombinacji. Właśnie zaktualizowałem swoje pytanie o szczegóły dotyczące środowiska.
JT703

Zdecydowanie wypróbuj różne kombinacje klawiszy. Ponieważ korzystasz z Lion, możesz nacisnąć Command-R podczas uruchamiania, aby uruchomić odzyskiwanie Lion, a stamtąd powinieneś być w stanie zmienić wolumin rozruchowy. Ponadto, aby dokładnie sprawdzić, naciskasz i przytrzymujesz klawisz Option, który na klawiaturze Windows byłby klawiszem Alt, prawda?
Daniel James

Już działa. Okazuje się, że wystąpił problem z „czuwaniem” klawiatury bezprzewodowej podczas uruchamiania. Nacisnąłem kilka klawiszy przed ręką, a następnie uruchomiłem komputer Mac i wszystko zaczęło się od razu. Dziękuję za pomoc.
JT703

2

Miałem podobny problem i poniższa sztuczka go rozwiązała.

Resetowanie pamięci NVRAM

  1. Zamknij komputer Mac.
  2. Znajdź na klawiaturze następujące klawisze: Command (⌘), Option, P i R.
  3. Włącz komputer Mac.
  4. Naciśnij i przytrzymaj klawisze Command-Option-PR natychmiast po usłyszeniu dźwięku uruchamiania.
  5. Przytrzymaj te klawisze, aż komputer uruchomi się ponownie i usłyszysz dźwięk uruchamiania po raz drugi.
  6. Puść klucze.

Źródło: https://support.apple.com/kb/ht204063

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.