iPad od AT & T lub Verizon dla Bell Network w Kanadzie


0

Myślałem o zakupie iPada 3 w USA do użytku w Kanadzie (często podróżuję tam iz powrotem) i chciałem się dowiedzieć, który z nich będzie kompatybilny z Bell Network w Kanadzie. Porównałem specyfikacje i szczerze mówiąc, nie rozumiem różnic.

Czy ktoś wie, czy AT & amp; T lub Verizon iPad jest bardziej prawdopodobne, aby współpracować z Bellem?

Odpowiedzi:


2

Wydaje się, że jest to trudny wybór, ale najważniejsze jest to, że jeśli zazwyczaj jesteś w obszarze 4G, możesz zdobyć iPada. Ma to znaczenie tylko wtedy, gdy jesteś w obszarze bez zasięgu 4G - wtedy musisz wybrać albo GSM (Rogers / AT i T), albo CDMA / EVDO (Bell / Telus / Verizon). Ponieważ patrzysz na Bell, idź z modelem Verizon. Co najmniej dostaniesz 4G z kartą SIM Bell, a jeśli uda Ci się uzyskać właściwą konfigurację i konfigurację, możesz mieć dostęp do sieci 3G w Kanadzie, chociaż wydaje się to trudne.

Apple zazwyczaj sprzedawał model GSM w Kanadzie, jednak Bell Canada używa EVDO do połączeń 2G i 3G, więc trzecia generacja tabletu Verizon na iPada może być bardziej odpowiednia do konkretnego zastosowania.

Zauważ, że wszyscy w Kanadzie przechodzą na LTE, a oba modele obsługują LTE, a także różne pasma częstotliwości radiowych potrzebne dla danej wspólnej sieci LTE.

Dla porównania sprawdź specyfikacje techniczne dla iPada 2 w kanadyjskim sklepie Apple:

http://store.apple.com/ca/browse/home/shop_iPad/family/iPad/select_iPad2

W porównaniu do specyfikacji technicznych dla trzeciej generacji iPada pokazanej w sklepie Apple'a w USA:

http://store.apple.com/us/browse/home/shop_iPad/family/iPad/select_iPad

Canada iPad 2 Model Wi-Fi + 3G: UMTS / HSDPA / HSUPA (850, 900, 1900, 2100 MHz); GSM / EDGE (850, 900, 1800, 1900 MHz)

AT & amp; T iPad 3rd gen Wi-Fi + 4G dla AT & T model: 4G LTE (700, 2100 MHz) 1; UMTS / HSPA / HSPA + / DC-HSDPA (850, 900, 1900, 2100 MHz); GSM / EDGE (850, 900, 1800, 1900 MHz)

Verizon iPad 3rd gen Wi-Fi + 4G dla modelu Verizon: 4G LTE (700 MHz) 1; CDMA EV-DO Rev. A (800, 1900 MHz); UMTS / HSPA / HSPA + / DC-HSDPA (850, 900, 1900, 2100 MHz); GSM / EDGE (850, 900, 1800, 1900 MHz)

Niektóre raporty online sugerują, że karty SIM LTE (4G) od AT & T pracują na swoich iPadach Verizon, co oznacza, że ​​prawdopodobnie w sieci 4G nie ma znaczenia, który iPad kupisz - ma to znaczenie tylko wtedy, gdy musisz upaść z powrotem do 3G lub 2G z dala od centrów populacji. Od Bell Mobility w Kanadzie używa CDMA / EVDO ze względu na zasięg sieci 3G, najprawdopodobniej będziesz mieć lepszy zasięg, jeśli kupisz model Verizon w USA - ale to nie gwarantuje, że będziesz w stanie go podłączyć, ponieważ nie jest to karta SIM, tak jak GSM. Musisz dostarczyć IMEI do Bell Mobility i mieć nadzieję, że nie jest zablokowany w Verizon w komórkowym chipsecie.

Sądzę, że lepiej wybrać operatora GSM (Rogersa) w Kanadzie i korzystać z modelu AT & T, w razie potrzeby przełączając kartę SIM między USA i Kanadę.

Możesz znaleźć następujące przydatne: http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_Canadian_mobile_phone_companies

Oznacza to, że z trzech dostawców Apple (Bell, Rogers i Telus) tylko Rogers ma zasięg GSM 3G - co jest interesujące, ponieważ oznacza to, że klienci Bell i Telus nie otrzymują zasięgu poza swoimi obszarami LTE.


1

Kupiłem AT & amp; T iPad 3 w USA i przywiozłem go do Toronto w tym tygodniu. Kupiłem mikro-SIM Bell Mobility LTE z lokalnego sklepu Bell. Wymieniłem karty SIM i iPada podłączono od razu do Bell. Zrestartowałem tylko dla dobra higieny.

W tej chwili ikona wskazuje, że łączę się z siecią 3G. Nie mogłem znaleźć żadnych odniesień, aby wskazać, czy ikona jest zła, czy nie. Dostałem 7,3 Mb / s pobierania z testu szybkości, który wydaje się szybki dla 3G, więc być może łączę się z prędkością LTE i ikona jest zła?

W przeciwieństwie do tego, dziś mam 4,3 Mb / s ponownie w USA z moją AT & amp; SIM i ikoną 4G na żywo.


@ B34chBum 4G na AT i T może być LTE lub HSPA +, z których druga jest wolniejsza. Jeśli Bell uzna, że ​​HSPA + ma być 3G, to byłeś połączony z tą samą siecią w obu przypadkach testowania prędkości. AT & amp; T dzwoni do ich sieci HSPA + 4G (ale była wolniejsza niż test Bell), mimo że ta sama oferta firmy Bell nosi nazwę 3G i wydaje się być szybsza. Muszę uwielbiać marketing, żeby wszystko zmylić. :)
CajunLuke
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.