Wstępnie zatwierdź zaktualizowane oprogramowanie / aplikacje dla użytkowników znajdujących się pod kontrolą rodzicielską


4

Jestem odpowiedzialny za aktualizowanie oprogramowania na naszym komputerze Mac w domu, a niektóre programy są dość często aktualizowane. Obejmuje to Firefox.

FF to jedna z aplikacji, z których nasze dzieci mogą korzystać, ale po każdej aktualizacji nie mogą jej używać, zanim ponownie ją zatwierdzę / zezwolę. Zazwyczaj robię aktualizacje w nocy, a kiedy wychodzę do pracy wcześnie rano, oznacza to, że dzieci nie mogą korzystać z FF, zanim wrócę do domu, aby zatwierdzić to następnego wieczora.

Czy istnieje sposób zatwierdzania aplikacji bez logowania się do każdego konta kontroli rodzicielskiej, uruchamiania aplikacji i zatwierdzania przy użyciu własnej nazwy użytkownika / hasła?

Tzn. Chcę to zrobić w jednym kroku (z mojego konta administratora) zamiast w kilku (logując się do każdego konta z ograniczonym dostępem). Nie mam również haseł do moich kont dzieci (mogę je zdobyć, jeśli chcę, prosząc je), ponieważ próbuję nauczyć je, aby hasła były bezpieczne i tajne.

Odpowiedzi:


3

Nie ma potrzeby logowania się na indywidualne konta, przynajmniej w nowszych wersjach systemu OS X. Uprawnienia dostępu do zarządzanych kont można ustawić z poziomu panelu Użytkownicy i grupy w Preferencjach systemowych bez opuszczania własnego konta.

obraz panelu preferencji użytkowników i grup

obraz kontroli rodzicielskiej

Wybierając zakładkę Inne w oknie dialogowym Kontrola rodzicielska, możesz nawet włączyć Zdalne zarządzanie kontrolą rodzicielską .

obraz pola wyboru Zdalne zarządzanie kontroli rodzicielskiej


Po dalszych wyjaśnieniach Cra wydaje się, że system kwarantanny plików Apple powoduje trudności. Począwszy od systemu Mac OS X 10.5, pliki pobrane z Internetu są poddawane kwarantannie i sprawdzane pod kątem bezpieczeństwa .

obraz okna dialogowego kwarantanny plików

Pobrane aplikacje muszą zostać zatwierdzone przy pierwszym uruchomieniu i tylko właściciel konta użytego do początkowego pobrania oprogramowania może udzielić takiej zgody.

obraz okna dialogowego Kwarantanna aplikacji

Jeśli masz wiele kont użytkowników na komputerze Mac, konto użytkownika, które pobrało plik, jest jedynym kontem użytkownika, które może usunąć atrybut kwarantanny dla pliku. Wszystkie inne konta użytkowników mogą otworzyć plik kwarantanny, ale zostaną wyświetlone okno dialogowe kwarantanny z pytaniem „Czy na pewno chcesz go otworzyć?” za każdym razem, gdy otwierają plik.

ᔥ Baza wiedzy Apple: Kwarantanna plików w systemie Mac OS X 10.5 i 10.6

Upewnij się, że pobierasz aktualizacje oprogramowania za pomocą konta administratora oraz że otwierasz i zatwierdzasz oprogramowanie ze swojego konta przed wprowadzeniem jakichkolwiek korekt (które w tym momencie mogą nie być konieczne) w ustawieniach Kontroli rodzicielskiej . Może być konieczne wyłączenie automatycznych aktualizacji w przeglądarce Firefox.

obraz panelu preferencji Firefoksa, zakładka Zaawansowane

System kwarantanny działa poprzez dołączenie rozszerzonego atrybutu do pobranego pliku. W razie absolutnej konieczności możesz usunąć ten atrybut za pomocą terminala

Wpisz następujące polecenie, zastępując odpowiednio:

xattr -d com.apple.quarantine /applicationPath/<applicationName>.app

Zobacz także: Przepełnienie stosu: jak usunąć „atrybuty rozszerzone” z pliku w systemie Mac


Wydaje mi się, że przy następnej aktualizacji FireFox (lub innych aplikacji, z których dzieci mogą korzystać), muszę przyjrzeć się bliżej ustawieniom rodzicielskim. :-) Myślę, że sprawdziłem ostatni raz, ale nie znalazłem sposobu, aby włączyć dla nich FF bez zalogowania się przy użyciu poświadczeń, ponieważ problem nie polega przede wszystkim na dopuszczeniu aplikacji, ale fakt, że każdy kiedy aktualizuję FF, dzieci nie są w stanie go uruchomić, zanim udzielę dostępu przy użyciu moich danych uwierzytelniających. (Dostają okno dialogowe wymagające dostępu administratora, aby zezwolić na uruchomienie FF). Zdecydowanie zajrzę do zdalnej sprawy! :-D
cra

To okno dialogowe jest wynikiem procedury kwarantanny. Konieczne jest zatwierdzenie aplikacji pobranych z Internetu, ale jednorazowe otwarcie aplikacji z konta administratora powinno wystarczyć. Nie jestem pewien, dlaczego nie działa z Firefoksem - to kolejny powód, dla którego go nie uruchamiam;). Powodzenia
jaberg

Ach, oto coś, czego wcześniej nie wiedziałem: upewnij się, że pobierasz plik za pomocą swojego konta, a nie jednego z dzieci, i otwierasz / zatwierdzasz. Jeśli masz wiele kont użytkowników na komputerze Mac, konto użytkownika, które pobrało plik, jest jedynym kontem użytkownika, które może usunąć atrybut kwarantanny dla pliku. Wszystkie inne konta użytkowników mogą otworzyć plik kwarantanny, ale zostaną wyświetlone okno dialogowe kwarantanny z pytaniem „Czy na pewno chcesz go otworzyć?” za każdym razem, gdy otwierają plik. ᔥ Apple KB: Informacje o kwarantannie plików w systemie Mac OS X 10.5 i 10.6
jaberg

Tak się składa, że ​​FF zostało ostatnio zaktualizowane, więc jedno z moich dzieci przyszło do mnie wczoraj i poprosiło mnie o „zezwolenie na internet”.
cra

I? Czy podane tutaj informacje były pomocne?
jaberg
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.