Wydaje się, że gry nie używają już grafiki Retina


3

Właśnie otworzyłem dziś Angry Birds Seasons, a grafika wyglądała na bardziej rozmytą niż zwykle. Nie wiem, jak wiarygodny jest zrzut ekranu, ale oto ten, który zrobiłem i widać, że jest rozmazany. (Ponadto obraz wyszedł w rozdzielczości 800 x 534 pikseli, ale najwyraźniej wyświetlacz Retina ma wymiary 960 x 640).

Niedawno zaktualizowałem iPhone'a 3G do 4S i przeniosłem wszystkie ustawienia bezpośrednio, więc zastanawiałem się, czy gry prawdopodobnie nadal próbują korzystać z wyświetlacza innego niż Retina. Jednak do dzisiaj nie zauważyłem żadnych problemów z grami, a kolejna gra, którą pobrałem od czasu aktualizacji, również dzisiaj nie wygląda dobrze.

W czym może być problem?


2
Jak zauważył Michiel, niektóre gry po prostu nie rysują elementów rozdzielczości siatkówki, ale w tym przypadku system operacyjny nadal wypełnia fizyczny ekran. Z jakimi innymi grami się interesujesz?
bmike

Odpowiedzi:


5

Wygląda na to, że w sezonach Angry Birds, w które próbujesz grać, nie ma wsparcia dla siatkówki. Jeśli spojrzysz na opinie klientów , zobaczysz, że niektórzy ludzie narzekają na brak wsparcia dla siatkówki.

A jeśli przyzwyczaisz się do ekranu iPhone 3G i przełączysz się na wspaniały wyświetlacz siatkówki, zobaczysz ogromną różnicę. Ale do tej pory brak obsługi siatkówki w Angry Birds Seasons.

AKTUALIZACJA:
Wygląda na to, że Rovio dodaje obsługę Retina do swojego najnowszego dzieła (Space), więc sądzę, że nie potrwa to długo, gdy inne gry będą również obsługiwały wyświetlanie Retina.

(A może wręcz przeciwnie, nie dodają obsługi Retina, aby przekonać użytkowników do zakupu najnowszych produktów Rovio ...)


2
Podobno oryginalna gra Angry Birds ma obsługę siatkówki, a menu wyglądają źle jak powyżej. Jednak widziałem gdzieś post na forum, który sugerował, że gra używa siatkówki, ale przyciski i menu nie. Sprawdziłem rozgrywkę i jest ona znacznie mniej rozmyta niż menu.
DisgruntledGoat
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.