Czy mogę wyłączyć „pomocne” cieniowanie hasła / liczb na iPadzie?


9

Używam iPada do prowadzenia wykładów. Podczas tego jest połączony z dużym ekranem, który uczniowie mogą zobaczyć. Od czasu do czasu zapominam wyłączyć funkcję „automatycznej blokady”, co oznacza, że ​​muszę ją obudzić i ponownie wprowadzić hasło. Lub może chcę pokazać studentom jakieś zasoby w lokalnym intranecie, które wymagają ode mnie wpisania hasła uniwersyteckiego.

Ponieważ klawiatura iPada działa dotykowo i jest to dość nieprecyzyjna metoda wprowadzania danych, wydaje się, że iPad i jego aplikacje odbijają się po ostatnim klawiszu uderzanym podczas wprowadzania hasła (na klawiaturze w celu odblokowania każda cyfra „świeci” po wprowadzeniu) . To ujawnia moje hasło lub cokolwiek uczniom, którzy oglądali (zwykle śpią, zanim muszę obudzić iPada i nauczyłem się budzić iPada przed budzeniem uczniów) .

Zanim zapytasz, tak, stało się to dzisiaj. Jestem prawie pewien, że dostałem swój kod dostępu zanim ekran lub uczniowie się obudzili, ale dla bezpieczeństwa, zmieniłem hasło do iPada, wszystkie inne hasła, datę urodzenia, numer ubezpieczenia społecznego i moje Nazwisko rodowe Matki.

Mogę wyłączyć ekran lub odłączyć iPada, ale jest to również kłopot i wymaga przypomnienia sobie tego w środku wykładu (myślenie o dwóch rzeczach jednocześnie nie jest dla mnie dobrym planem).

Czy jest jakiś sposób, aby wyłączyć tę „pomocną” funkcję „bezpieczeństwa”?


I to właśnie pojawiło się w „spokrewnionym”: apple.stackexchange.com/q/10170/7795 (ale nie pojawiło się na liście „sugerowanych” podczas tworzenia), co sugeruje, że odpowiedź brzmi „nie”, przynajmniej za bit hasła. Czy ktoś wie o haśle? W przeciwnym razie usunę.
Andrew Stacey,

Odpowiedzi:


5

Nie ma sposobu, aby zatrzymać „ostatni kluczowy duch”, o którym wspominasz, jest on wprowadzony do systemu operacyjnego i nie jest kontrolowany przez ustawienie w dowolnym miejscu. Zepsuty telefon może mieć możliwości, jeśli jesteś zadowolony z włamań itp., Ale nie sądzę, że interesuje Cię ta trasa (popraw mnie, jeśli się mylę).

To, co możesz zrobić, to dostosować wymagania dotyczące kodu dostępu w sposób, który może zmniejszyć liczbę potrzebnych do wprowadzenia kodu dostępu. Domyślnie po zablokowaniu ekranu (lub przekroczeniu limitu czasu i zrobieniu go) należy ponownie wprowadzić kod PIN podczas odblokowywania. Istnieje opcja w Settings > General > Passcode Locknazywany Require Passcodez opcji Immediately, After 1/5/15 minutes.

Jest to bardzo przydatne, jeśli chcesz szybko odblokować po przekroczeniu limitu czasu bez konieczności ponownego wpisywania kodu dostępu i nie wymaga wyłączenia automatycznego blokowania.

Uświadomienie sobie, że jest to tylko obejście połowy problemu, ale może okazać się przydatne niezależnie od tego.

Podobnie jak w przypadku innych haseł, możesz przechowywać je w programie do zarządzania hasłami, który umożliwia kopiowanie haseł, przy jednoczesnym zachowaniu ich zaciemnienia i wklejaniu w pola haseł. Nie mam żadnych konkretnych zaleceń, ale pozostawię to innym odpowiedziom, którzy mogą czerpać inspirację z doświadczenia z tymi aplikacjami.


Require PasscodeWygląda niezwykle przydatna, dzięki. Biorąc pod uwagę, że hasło jest częstszym zdarzeniem, powiedziałbym, że rozwiązuje to około 90% mojego problemu.
Andrew Stacey,
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.