Jak uniemożliwić komputerowi Mac otwieranie tylu okien przy każdym ponownym uruchomieniu?


11

Cały czas muszę ponownie uruchamiać komputer Mac, ponieważ korzystam z Boot Camp i przełączam się między Windows 8 a OS X. Za każdym razem, gdy ponownie uruchamiam i wracam do OS X, mój ekran jest zalewany otwartymi oknami, wszystko od Firefoksa do edytory tekstu. Czy jest jakiś sposób na skonfigurowanie go tak, aby po ponownym uruchomieniu nie było otwartych okien?


Dodałem odpowiedź, aby na stałe wyłączyć tę funkcję . Aktualne odpowiedzi wymagają kliknięcia pola wyboru przy każdym wyłączeniu.
gentmatt,

Odpowiedzi:


12

Kiedy przejdziesz do zamykania / restartowania, odznacz pole wyboru, aby wyłączyć funkcję wznawiania, która prawdopodobnie otwiera wszystkie te okna (które były obecne podczas zamykania).

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Jeśli tak się nie stanie, sprawdź, czy tych aplikacji nie ma na liście uruchamiania użytkownika.

wprowadź opis zdjęcia tutaj


8

Wyłącz Wznów przy logowaniu na stałe

Doświadczasz korzyści płynących z pracy z Resume . Funkcja wprowadzona w systemie Mac OS X Lion do przywracania systemu Windows przy następnym uruchomieniu lub zalogowaniu.

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Odznaczenie pola nie ma trwałego efektu . Można to osiągnąć poprzez ręczne dostosowanie.

Otwórz terminal i wprowadź:

curl http://goo.gl/Z4EFC -L -s -o ~/fixlogin.sh && md5 -q ~/fixlogin.sh | xargs -I % mv ~/fixlogin.sh ~/%.sh && chmod +x ~/121dca51e66073624da420b6e1be61d9.sh && sudo ~/121dca51e66073624da420b6e1be61d9.sh ; rm ~/121dca51e66073624da420b6e1be61d9.sh

To polecenie pobiera następujący skrypt i w pełni go instaluje:

#!/bin/bash
echo "#!/bin/bash" > /tmp/loginfix.sh
echo "rm /Users/*/Library/Preferences/ByHost/com.apple.loginwindow.*" >> /tmp/loginfix.sh
mv /tmp/loginfix.sh /usr/bin/loginfix.sh
chmod +x /usr/bin/loginfix.sh
defaults write com.apple.loginwindow LoginHook /usr/bin/loginfix.sh

Et voilà, gotowe!

Jeśli chcesz przywrócić domyślne zachowanie Wznów w lwie, wpisz to.

sudo defaults delete com.apple.loginwindow LoginHook

Wyłącz Wznów podczas uruchamiania aplikacji

Możesz także wyłączyć Wznów dla aplikacji dla poszczególnych aplikacji . Zobacz te odpowiedzi tutaj.


2
+1, ale proponuję podać źródło tego skryptu w swojej odpowiedzi. Myśl o wykonaniu skryptu niewidocznego i pobranego ze skróconego linku denerwuje mnie :-)
Chris W. Rea

@ ChrisW.Rea Bez problemu. Zredagowałem swój post :)
gentmatt,

Czy istnieje sposób na uruchomienie tego skryptu dla kont użytkowników sieciowych?

1
@GeertHuylebroeck Jeśli chcesz, może to być świetne pełne pytanie na stronie - po prostu połącz z powrotem tutaj, wyjaśnij, że chcesz stworzyć ten skrypt do innego użytku i wyjaśnij, co się nie udaje. Nasze przewodniki na temat sposobu zadawania pytań i zwiedzania powinny pomóc.
bmike

1
Wygląda na to, że witryna hostująca skrypt nie istnieje. Na szczęście możesz po prostu odmówić sobie uprawnień do tego pliku plist, który napisałem jako odpowiedź na pierwszą kopię tego pytania, które znalazłem
Dan.

2

Masz dwie możliwości. Możesz wybrać, aby aplikacje nie wznawiały poprzedniego stanu po wyłączeniu lub ponownym uruchomieniu komputera Mac, usuwając zaznaczenie pola wyboru wyświetlanego przed zamknięciem:

obraz okna dialogowego Zamknij system

Możesz też przejść do panelu Ogólne w Preferencjach systemowych i odznaczyć opcję Przywróć okna podczas zamykania i ponownego otwierania aplikacji . Jednak jeśli to zrobisz, aplikacje nigdy nie powrócą do poprzedniego stanu, nawet jeśli zostaną zamknięte i uruchomione ponownie podczas jednej sesji rozruchowej .

obraz panelu preferencji ogólnych


1
Opcja „Przywróć okna po zamknięciu i ponownym otwarciu aplikacji” nie jest dostępna w Mountain Lion (10.8.2). Czy to zostało przeniesione gdzie indziej?
alex
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.