Jakie są korzyści z zakupu zewnętrznego dysku twardego w formacie Mac?


13

Widziałem w sklepach, że można kupić zewnętrzne dyski twarde w formacie Windows i Mac.

Miałem wrażenie, że zewnętrzny dysk twardy będzie działał na obu platformach, ale widziałem to i fakt, że Mac sformatowany był o 20 funtów (32 USD) droższy przy tej samej pojemności. Chciałem wiedzieć, jaka jest różnica i jakie są zalety wstępnie sformatowanego dysku twardego.


1
Oszczędza Ci martwienia się, jak wydać dodatkowe 5-10 USD
Alexander - Przywróć Monikę

Odpowiedzi:


17

Prawdopodobnie nie różni się pod względem sprzętowym, po prostu jest już sformatowany dla komputerów Mac. Jest mnóstwo ludzi, którzy nadal uważają, że komputery Mac potrzebują wszystkiego specjalnego, więc firmy wykorzystują to, by zebrać je z dodatkowych 20 GBP.

Ogólnie rzecz biorąc, nie potrzebujesz już specjalnego sprzętu tylko dla komputerów Mac. Dyski twarde, pamięć RAM, urządzenia peryferyjne itp. Są zasadniczo ogólnie uniwersalne; nawet rzeczy powszechnie postrzegane jako „Mac” (tj. FireWire i teraz Thunderbolt) są kompatybilne z Windows i Linux i ogólnie będą działać dobrze.

EDYCJA : Myślę, że mogę wymyślić jeden dobry powód, aby kupić wstępnie sformatowany dysk „Mac”: jeśli użytkownik nie jest kimś, kto wygodnie formatuje dyski. Z drugiej strony Narzędzie dyskowe jest wystarczająco proste. Kilka razy przeprowadziłem rodziców przez formatowanie dysków przez telefon, więc nie marnowałem pieniędzy.


3
Tak jest prawdopodobnie w 99% przypadków. Kompatybilność zewnętrznego dysku twardego opiera się głównie na systemie plików (HFS + dla Mac, NTFS dla Windows, EXT3 dla Linux itp.). Zgodność krzyżowa zależy od samego systemu operacyjnego (i dodatkowych wtyczek). Ale czasami same urządzenia, które zawierają zastrzeżony firmware dla kontrolera, mogą się różnić. Niektóre jednostki zewnętrzne WD nie działają dobrze z ustawieniami zasilania OS X (Mac używa narzędzia pmset do ustawiania takich rzeczy, jak włączanie HD i czas uśpienia). Więc chociaż może to być tylko drobny „fleecing”, nie zaszkodzi trafić na Google i sprawdzić dwukrotnie zgodność.

8

Zakup dysku sformatowanego na komputerze Macintosh nie przynosi żadnych korzyści, ponieważ samodzielne formatowanie dysku za pomocą Narzędzia dyskowego jest banalne.

  • Otwórz Narzędzie dyskowe.

  • Wybierz nowy dysk z panelu po lewej stronie. Wybierz dysk, a nie partycję, która pojawi się pod nim.

  • Kliknij kartę Partycja po prawej stronie.

  • Ważne, jeśli planujesz używać go jako dysku rozruchowego, wybierz Opcje… (w sekcji Układ partycji ) i wybierz mapę partycji GUID (zakładając, że używasz komputerów Mac z procesorem Intel).

  • Wybierz format , który jest Mac OS Extended (Journaled) , chyba że wiesz, dlaczego konkretny powód używasz czegoś innego. Zostawiłbym również dysk jako pojedynczą partycję, chyba że masz jasne pojęcie, dlaczego tego nie robisz.

  • Kliknij Zastosuj.

obraz, jeśli Narzędzie dyskowe


6

Brak dla każdego użytkownika, który wie, jak sformatować go za pomocą Narzędzia dyskowego. To tylko metoda marketingowa uzasadniająca nieco wyższy koszt. Teraz, jeśli planujesz podłączyć go do Airport Extreme jako zewnętrznego dysku twardego i nie masz w domu komputera Mac, aby go sformatować, to ma on wartość.


Byłbym zaskoczony, gdyby AirPort nie wiedział, jak odczytać przynajmniej FAT32, jeśli nie NTFS.
Cajunluke

5

Warto zauważyć, że producenci dysków twardych używają prawidłowego znaczenia „gigabajtów” w odniesieniu do dysków twardych, a nie tego, co większość ludzi uważa za GB, który w rzeczywistości jest Gibibyte:

  • Gigabajt = 10 do 9 bajtów = 1000000000 bajtów = 1000 megabajtów

  • Gibibajt = 2 do 30 bajtów = 1073741824 bajtów = 1024 mebibajtów

Ponieważ system Mac OS X przełączył się również na tę „właściwą” definicję jednostek pamięci, takich jak Gigabajty od Snow Leopard, rozmiar dysku, jak wspomniano na pudełku, jest bardziej prawdopodobny po sformatowaniu na partycję Mac niż na Windows Partycja, w której powierzchnia użytkowa wydaje się „niższa”.

Pamiętaj, że wszystko to jest tak bardzo technicznym motorem napędowym, faktyczna dostępna przestrzeń jest taka sama na obu urządzeniach, po prostu z perspektywy marketingowej dany rozmiar będzie poprawny na komputerze Mac, ponieważ mają one powszechne zrozumienie, czym jest Gigabyte, i jest niepoprawny w systemie Windows, który używa często niewłaściwie używanej struktury Gibibyte w swoich systemach plików, podczas gdy użytkownicy błędnie zakładają, że jest to miara w gigabajtach.

Technicznie producenci powinni używać GiB, a nie GB, podczas sprzedaży i pakowania swoich dysków, ale nie robią tego i nie używają Gigabyte, o którym wiedzą, że praktycznie każdy używa go nieprawidłowo.

Aby więc była to prawidłowa odpowiedź, zaletą jest dokładne poznanie rozmiaru zakupionego dysku i nie magiczne zmniejszanie się podczas korzystania z niego.


1

To głupi podatek od producentów jest prosty i prosty. Jak wspomniano powyżej, dla każdego, kto nie czuje się dobrze z formatowaniem własnego dysku.

Kolejną rzeczą do odnotowania, że ​​FAT32 ma ograniczenia rozmiaru pliku (2 GB na plik), dlatego jeśli nie masz doświadczenia z formatowaniem dysku w systemie OS X, może to stanowić problem z rozmiarem plików, które niektóre elementy tworzą w systemie OS X, ponieważ wideo jest największy winowajca.


0

Dodałbym, że czasami wyższa cena wynika z posiadania na pokładzie firewire vs. złączy USB. To jedyny powód, dla którego rozważałbym zapłacić więcej za sprzęt. Jak powiedział @jaberg - najlepszym sposobem jest ponowne partycjonowanie (jak również formatowanie) za pomocą Narzędzia dyskowego.


0

Masz przywilej płacenia nieco więcej za to samo, aby utrzymać przy życiu dostawcę przyjaznego komputerom Mac.

Może to być przydatne z punktu widzenia pomocy technicznej: jeśli chcesz zadzwonić do kogoś, kto reklamuje „dyski sformatowane na komputery Mac”, prawdopodobnie bardziej prawdopodobne jest uzyskanie pomocy Maca.


-1

Istnieją pewne zalety kronikowanego systemu plików HFS +, z którego korzysta Apple. Działa lepiej w systemie Mac OS, więc jeśli nie udostępniasz dysku maszynom wintel, wybierz format Mac.

Obecnie próbuję sformatować dysk Western Digital 4 Tb, ale z powodu domyślnych ustawień systemu Windows dysk pojawia się w Narzędziu dyskowym jako dysk 2 Gb. Nie mogę znaleźć sposobu na naprawienie sytuacji - dokumentacja WD dla Maca jest okropna! Może to jest pewnego rodzaju ustawienie zworek. Może to być powód, aby wybrać dysk, który jest już sformatowany dla komputerów Mac, nawet poza portami Firewire i tym podobne.

Jestem długoletnim użytkownikiem komputera Mac i sformatowałem dziesiątki dysków w swoim czasie, więc normalnie powiedziałbym, że wystarczy kupić dysk ogólny i sformatować go. Ale to doświadczenie WD jest denerwujące i jest związane z limitem 2 TB dla Microsoftu. W końcu wszyscy płacimy za ich przeciętność i brak dalekowzroczności. Czas zgonu.........

Więc jeśli jesteś użytkownikiem Maca, możesz oszczędzić sobie bólu głowy.


1
To ... to nie jest rzecz. Narzędzie dyskowe nie opiera się na „domyślnych ustawieniach systemu Windows” w celu określenia pojemności dysku. Dysk może być wstępnie sformatowany za pomocą dwóch partycji 2 TB, w takim przypadku wystarczy go skasować i sformatować jako jedną partycję 4 TB (jeśli tego chcesz), ale jako długoletni użytkownik komputera Mac „ nigdy nie miałem problemu z dyskami zewnętrznymi i generalnie kupuję tylko Western Digital, a nie te specyficzne dla komputerów Mac. Nie ma na nich zworek (przynajmniej niedostępnych dla użytkownika).
tubedogg
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.