Czy dodanie pamięci do mojego MacBooka Pro unieważnia moją gwarancję?


8

Chciałbym dodać pamięć do mojego MBP, ale martwię się, że jeśli to zrobię, będę narażony na utratę gwarancji. Czy istnieje autoryzowany sposób na dodanie pamięci, która nie spowoduje unieważnienia mojej gwarancji?

Odpowiedzi:


7

Nie - prosta i właściwie wykonana wymiana pamięci RAM nie wpływa na zakres gwarancji. Możesz zlecić Apple wykonanie pracy lub autoryzowanego usługodawcę do wykonania pracy lub zatrudnienia kogoś. Po prostu zrozum, co obejmuje ubezpieczenie, jeśli coś się stanie, zanim zapłacisz za usługę.

Gdy ktoś psuje komputer Mac, gdy jest używany w sposób niezgodny z przeznaczeniem, może to skutkować odmową świadczenia usług gwarancyjnych. Ponadto - użycie części zamiennych, które następnie uszkodzą komputer Mac, może również wylądować w gorącej wodzie. Na szczęście z pamięcią RAM, o ile fizycznie nie złamiesz wsporników montażowych, zwykle najgorsze, co się dzieje, to mac jest zawodny lub wpada w panikę, dopóki nie uzyskasz odpowiedniej pamięci RAM.

Instrukcja obsługi każdego produktu Apple jasno wyjaśni, które części można wymienić, a które nie. Jeśli chcesz, możesz przejrzeć swoją instrukcję online, ale żadne urządzenie przenośne inne niż MacBook Air nie ma pamięci RAM, której użytkownik nie może wymienić.


2

Najlepszym sposobem na udzielenie odpowiedzi na tego rodzaju pytanie jest sprawdzenie instrukcji Apple i dokumentacji dostarczonej z komputerem. Na przykład w podręczniku użytkownika MacBooka Pro 15 obecnej generacji znajduje się sekcja „Instalowanie dodatkowej pamięci”. Oznacza to, że Apple uważa instalację pamięci RAM i innych elementów wymienionych w instrukcji za części wymieniane przez użytkownika. Tak długo, jak postępujesz zgodnie z instrukcją instalacji oraz instrukcje bezpieczeństwa wymienione w instrukcji obsługi, nie spowoduje unieważnienia gwarancji na prawidłową instalację części serwisowanych przez użytkownika.

Ponadto istnieje inny autoryzowany sposób wykonania aktualizacji pamięci, polegający na przeniesieniu komputera do Apple lub autoryzowanego serwisu Apple i umożliwieniu im wykonania zadania za Ciebie.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.