Czy istnieje bezpłatna alternatywa dla programu Photoshop dla systemu Mac OS X?


38

Dużo szukałem, ale wyświetlam tylko pakiety komercyjne. Nie potrzebuję czegoś tak w pełni funkcjonalnego jak Photoshop, ale coś w tym gatunku jest wystarczające. Te funkcje są dla mnie najważniejsze:

 • Podstawowa edycja zdjęć
 • Niektóre filtry
 • Nakładanie warstw
 • Narzędzie tekstowe

Chcę móc tworzyć proste plakaty / ulotki, łącząc wiele obrazów i tekstu.


1
Jakich funkcji programu Photoshop szukasz?
jaberg

Podstawowa edycja zdjęć, niektóre filtry, nakładanie warstw, narzędzie tekstowe. Chcę móc tworzyć proste plakaty / ulotki, łącząc wiele obrazów i tekstu.
AJ.

Możesz także sprawdzić Photoshop Elements. Jest to zmniejszona wersja i tańsza wersja.
bassplayer7

2
Strony mogą okazać się lepszym niż można by się spodziewać narzędziem do tworzenia plakatów i ulotek.
jaberg

3
Istnieje podobne pytanie na stronie projektu graficznego SE: tańsza alternatywa dla Photoshopa Mnóstwo odpowiedzi, myślę, że wszystkie sugestie działają na komputerze Mac.
user56reinstatemonica8

Odpowiedzi:


48

GIMP jest pod wieloma względami powszechnie uznawany za bezpłatną alternatywę dla Photoshopa.

wprowadź opis zdjęcia tutaj

... ale nie jest uważany za szczególnie udany, jeśli chodzi o podejście do projektowania aplikacji Mac OS X;)

Jeśli chcesz czegoś, co niekoniecznie jest bezpłatne, ale jest co najmniej niedrogie, w Mac App Store dostępnych jest wiele innych programów, w tym Acorn i Pixelmator . Zawsze możesz spróbować wyciąć Photoshop Elements .

Aby uzyskać dobre podsumowanie, zobacz ten wspaniały wpis na blogu z blogu Ask Different Community, aby uzyskać więcej informacji:

GIMP vs Photoshop vs Pixelmator - Strzelanka edytora graficznego


Zapomniałem o blogu. Niezły link!
jaberg

Pomyślałem sobie, że interfejs do GIMP-a znacznie się poprawił od czasu jego ostatniego otwarcia, dopóki nie zauważyłem, że 90% zrzutu ekranu to Aperture .
jaberg

1
Tak, a właściwie zrzut ekranu wydaje się trudny do znalezienia, ale pracuję nad tym! Warto zauważyć, że GIMP opiera się na podsystemie X Windows, który zapewnia Mac OS X do prawidłowego działania, co w Mountain Lion będzie przestarzałe. Jeśli chcesz za darmo, GIMP jest na teraz dobrym
wyborem

Gdy nie możesz znaleźć odpowiedniego zrzutu ekranu, zachęcasz znajomych do jego utworzenia. ;)
jaberg

@stuffe Zostało zaktualizowane. :) „Ponieważ GIMP w wersji 2.8.2 działa natywnie na OSX. Nie jest wymagane środowisko X11.”
tjmcewan

27

Jedyną darmową alternatywą, jaką znam, jest GIMP . Nie podoba mi się Nie używam tego i nie mogę ci nic o tym powiedzieć. Brzydki jest taki sam, jak brzydki - i nie uważam, że interfejs GIMP sprzyja twórczej pracy.

Jeśli zmienimy się za darmo na tanie, moim pierwszym wyborem będzie Pixelmator . Ma czysty i (względnie) intuicyjny interfejs, obsługuje warstwy i, co najważniejsze dla mnie, ma funkcję wypełniania uwzględniającą treść. Dużo więcej informacji i kilka świetnych samouczków na stronie.

obraz interfejsu Pixelmator


1
Zabawne ... GIMP i Audacity zostały stworzone dla Linux / Unix i oba nie mają „interfejsu sprzyjającego twórczej pracy”. : D
CoffeeRain

1
Niektóre z nich są bardzo subiektywne, ale myślę, że przybiłeś przyczynowość. Moją spostrzeżeniem (z zastrzeżeniem poprawek, które wkrótce zostaną mi rzucone) jest to, że narzędzia open source mają tendencję do zdobywania funkcji bez osiągania piękna i użyteczności.
jaberg

Myślę, że bardziej chodzi o to, że GIMP jest stworzony dla użytkowników, którzy chcą mocno dostosować swoje narzędzia. Obejmuje to od zmiany układu okien i przypisania kluczy po pisanie skryptów do automatyzacji przyziemnej pracy. Nie jest to najłatwiejsze oprogramowanie dla początkujących, ale (jak Blender) jest zaprojektowane głównie z myślą o wysokiej wydajności, gdy już wiesz, jak go używać . Właśnie dlatego domyślne ustawienia GIMP są do kitu: są zaprojektowane jako tymczasowe.
Jon Purdy,

3
Zrzut ekranu naprawdę sprzedał mi tę odpowiedź
Kyle Cronin

1
Zdaję sobie sprawę, że mówię o sobie, a nie o wszystkich, ale mój przepływ pracy został zaprojektowany w możliwie największym stopniu bez dużych dostosowań. Zbyt często podskakuję między maszynami i chcę być produktywny na dowolnym komputerze Mac, nie tylko tym, który ma własne haki. Różne pociągnięcia - ale doceniam twój komentarz.
jaberg

17

Możesz także wypróbować Seashore, która jest zmniejszoną wersją gimp.

Możesz rzucić okiem na utworzony przez nich wykres , który porównuje funkcje GIMP, Acorn, Photoshop Elements, Pixelmator i Seashore. Korzystając z tego, będziesz w stanie znaleźć potrzebne funkcje od edytora i podjąć świadomą decyzję, czy trzymać się darmowego rozwiązania, czy kupić tanie rozwiązanie.


Tabela może zdecydowanie pomóc w wyborze konkurentów, ale dowód jest w użyciu, a wykres nie powie nic o dotyku różnych produktów. Skorzystaj z bezpłatnych wersji próbnych i zdecyduj, który jest dla Ciebie najlepszy.
jaberg

1
Skały nad morzem!
daviesgeek

Wygląda na to, że Seashore w ostatnich latach dość dojrzał, ale niestety, kiedy próbowałem załadować kilka plików JPEG, wszystkie wyglądały blado, nawet po zapisaniu plików bladość pozostała. Rozejrzałem się za zarządzaniem kolorami, ale kliknięcie colorsync nic nie zrobiło. Następnie wybrałem GIMP, który odczuwał całkowitą przesadę w stosunku do moich minimalnych wymagań, ale przyniósł bezbłędne wyniki.
Stefan Schmidt

5

Mój ulubiony edytor zdjęć to Pixlr .

Nawet wygląda jak Photoshop :)


Muszę przyznać, że jestem skłonny do lokalnych aplikacji, to robi wrażenie. Dodałem do tego zakładkę - nadal będę wykonywać większość pracy w Pixelmatorze, ale Pixlr ma kilka funkcji, z których mogę czasami korzystać.
jaberg


2

Okej, zaznacz mnie za ignorowanie „darmowej” części pytania, ale naprawdę bardzo lubię Aperture za kombinację edytowania i organizowania. Wypełnia około 95% tego, do czego używałem Photoshopa, a także mogę słowa kluczowe zdjęcia, utrzymywać wersje edycji, oznaczać twarze i wyszukiwać podobne, i wiele więcej. Stało się centrum moich działań związanych z organizowaniem i edycją zdjęć.

Razem z Apple Pages mogę zrobić wszystko, co chcę zrobić w zakresie edycji zdjęć, organizacji i końcowego wykorzystania.

Jednak nie zrobi „płonącego tekstu” ani innych „grafik” tego, co robi Photoshop. Nie tęsknię za tym.


1
Dam ci pierwsze punkty;)
farsz

Zdecydowanie zgadzam się, że Aperture zastąpiło 95% moich potrzeb fotograficznych w Photoshopie. Pixelmator jest używany jako narzędzie do projektowania i od czasu do czasu wyretuszować coś ze zdjęcia, ale korekty pozostają w aperturze.
jaberg


0

LazPaint to darmowe oprogramowanie, bardzo lekkie, ale o wiele innych podstawowych funkcjach, w tym:

 • wygładzanie krawędzi
 • wielokrotne cofanie
 • mieszanie alfa
 • BGRABitmap
 • wybór dowolnego kształtu
 • obrót
 • filtry
 • sprawdzanie aktualizacji

-2

Program Photoshop 6 Beta jest bezpłatny na stronie http://labs.adobe.com/


3
A gdy wygaśnie wersja beta, bądź przygotowany na drogie zapłatę . ;)
jaberg

@timpone To nie jest naprawdę dobra odpowiedź: beta będzie bezpłatna tylko do czasu wydania ostatecznej wersji, a następnie (jak mówi jaberg) zapłacisz drogo. Jest to również tymczasowo zlokalizowana odpowiedź, ponieważ wersja beta nie będzie dostępna po wydaniu pełnej wersji.
CajunLuke

2
nie zgadzam się - gdybym prosił o DARMOWĄ alternatywę dla Photoshopa i była DARMOWA wersja beta, chciałbym wiedzieć. Prawdopodobnie zna Photoshopa i wydaje się, że jest na dobrej drodze. Może dostanie pracę za 2 miesiące i wtedy będzie miał pełny dostęp do Photoshopa. Korzystając z GIMP przy kilku okazjach, czuję, że wolałbym użyć czegoś innego. Pixelmator to IMHO poprawna odpowiedź, ale także nie jest darmowa; stąd PS6 jest moją sugestią.
timpone
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.