Z jakiej aplikacji / funkcji / oprogramowania pochodzi ten obraz mikrofonu?


3

Z czego pochodzi ten obraz mikrofonu? Pojawiło się na MacBooku mojej przyjaciółki i nie może tego rozgryźć.

zrzut ekranu okrągłego okna z ikoną mikrofonu w środku

Odpowiedzi:


7

Jest to wbudowany mechanizm wprowadzania głosowego w systemie Mac OS X.

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Aby go wyłączyć, otwórz preferencje - można go włączyć za pomocą skrótu klawiaturowego, co może wyjaśniać jego losowy wygląd.

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Rozpoznawanie mowy

Elementy mówione, wbudowane w OS X i znajdujące się w panelu Mowy w Preferencjach systemowych, pozwalają sterować komputerem za pomocą głosu zamiast klawiatury. I nie musisz szkolić komputera Mac, aby z niego korzystać. Za pomocą elementów mówionych można poruszać się po menu i wprowadzać skróty klawiaturowe; wypowiedz nazwy pól wyboru, nazwy przycisków opcji, elementy listy i nazwy przycisków; oraz otwieranie, zamykanie, kontrola i przełączanie między aplikacjami

W tym artykule Lifehacker wyjaśniono, jak korzystać z tej funkcji, czy chcesz dowiedzieć się więcej.


1
Jesteś taki świetny. Dziękuję bardzo za pomoc w tej sprawie. Byłem blisko dochodzenia. Nic nie było wymienione w Force Quit, więc z tego wywnioskowałem, że było to z jakiejś wbudowanej funkcji. Uznałem, że będzie to Universal Access, coś w rodzaju przeciwieństwa VoiceOver, ale patrzyłem i nie mogłem znaleźć niczego z mikrofonem w Universal Access. Chyba powinienem był spojrzeć w dół na listę Preferencji systemowych na Mowę, tak jak powiedziałeś. Dzięki wielkie!
MarkTap,

3
Zaryzykuję zgadnięcie, że 9 na 10 osób, które widzą tę ikonę po raz pierwszy, odkrywa rozpoznawanie mowy, gdy uruchomiona jest aplikacja Szachy ...
bmike

Ciekawy. Nigdy nie korzystałem z aplikacji Chess, więc nigdy wcześniej nie widziałem mikrofonu. Człowieku, jesteście tutaj pomocni. Dzięki!
MarkTap,

2

Jeśli twój przyjaciel przejdzie do panelu Mowy w Preferencjach systemowych , zobaczy, że elementy mówione są włączone. Elementy mówione to ograniczona forma rozpoznawania głosu, która pozwala głosowo wydawać polecenia na komputerze Macintosh. Urządzenie mikrofonu, które widzisz, wskazuje, że system nasłuchuje i, jeśli dobrze pamiętam, można go również użyć do przełączania stanu odsłuchu komputera Mac.


Jesteś taki wspaniały. Dziękuję bardzo za pomoc w tej sprawie. Byłem blisko dochodzenia. Nic nie było wymienione w Force Quit, więc z tego wywnioskowałem, że było to z jakiejś wbudowanej funkcji. Uznałem, że będzie to Universal Access, coś w rodzaju przeciwieństwa VoiceOver, ale patrzyłem i nie mogłem znaleźć niczego z mikrofonem w Universal Access. Chyba powinienem był spojrzeć w dół na listę Preferencji systemowych na Mowę, tak jak powiedziałeś. Dzięki wielkie!
MarkTap,
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.