Czy mogę używać klawiatury PC / Mac jako klawiatury Bluetooth dla iPhone'a?


18

Zastanawiam się nad wykonalnością korzystania z wbudowanego bluetooth mojego komputera iMac jako źródła wprowadzania danych z klawiatury do mojego iPhone'a.

Czasami chcę pisać dłuższe wiadomości na swoim iPhonie, trzymam klawiaturę Bluetooth tylko po to, aby mieć pełnowymiarową klawiaturę do użycia na iPhonie. Nie używam klawiatury w iMacu, ponieważ mam ergonomiczną klawiaturę, którą wolę. Myślę, że świetnie byłoby użyć tej przewodowej ergonomicznej klawiatury jako wejścia do iPhone'a za pośrednictwem urządzenia Bluetooth, które korzysta z iMaca.

Masz jakieś przemyślenia na ten temat?


1
Już dawno chciałem taką funkcję. Sparuj komputer z iPhonem / iPadem, użyj aplikacji klienckiej, aby przesunąć fokus klawiatury (np. Maszynę wirtualną) na iPhone'a / iPada. Byłoby wspaniale.
Jason Salaz

Odpowiedzi:


6

W App Store dostępne są aplikacje: iKeyboard (9,99 USD), Type2Phone (9,99 USD), 1Keyboard (9,99 USD) i Typeeto (4,99 USD), które umożliwiają używanie klawiatury komputera Mac jako klawiatury Bluetooth. Oczywiste wymagania to Mac z Bluetooth i najnowszym OS X.


1
Czy te klawiatury działają również z iPhone'em / iPadem (co jest tutaj faktycznym pytaniem)?
nohillside

@patrix Tak, dowolne urządzenie iOS powyżej wersji 3.2
Siergiej

Oto odpowiedź, której szukam
mko,

3
Przez długi czas korzystałem z Type2Phone, ale bardzo mnie zirytował interfejs obsługiwany myszą (czytaj: wolno), nie mówiąc już o niepotrzebnym interfejsie (patrz, jak lecą litery! Cokolwiek). Chciałem też użyć go do więcej niż tylko urządzeń z iOS. Natknąłem się na 1Keyboard, który bardzo mi się podoba. Jest to ogólna aplikacja do łączenia klawiatury i myszy Bluetooth. Wydaje mi się, że pamiętam aktualizację Type2Phone dotyczącą niektórych z nich, ale w tej chwili nie zamierzam wracać.
Jason Salaz,

3

Edycja 2017: Jak wspomniano w innych (nowszych) odpowiedziach, dostępne są aplikacje iPhone'a, które mogą działać jako klawiatury Bluetooth na komputerze Mac. Sam używałem Typeeto . Moja pierwotna odpowiedź powinna być teraz uważana za nieaktualną.

Polecam użycie dedykowanej klawiatury Bluetooth, jeśli nie jest to zbyt trudne, ponieważ jest to obecnie najbardziej eleganckie rozwiązanie.

Jeśli jednak naprawdę chcesz pisać z iMaca, potrzebujesz iPhone'a z Jailbroken. Istnieje serwer VNC o nazwie „Veency” dostępny od Cydii. Będziesz wtedy potrzebował klienta VNC dla iMaca (sam używam JollysFastVNC ). IMac i iPhone muszą także być połączone w sieci za pośrednictwem Wi-Fi lub Bluetooth LAN.

Będziesz chciał zignorować wideo i po prostu spojrzeć na ekran iPhone'a podczas pisania, ponieważ jest on mocno opóźniony.

Chciałbym mieć coś bardziej eleganckiego do zasugerowania, ale inne rozwiązania przeznaczone tylko dla myszy / klawiatury, takie jak Synergy lub Teleport, są obecnie dostępne tylko dla komputerów stacjonarnych / notebooków.


To był wspaniały pomysł i działa jak urok, lepiej nawet dlatego, że teraz moja mysz może być moim palcem. To niedorzeczny krok wstecz, ale to wynik, którego chciałem, po prostu używając innej technologii. Genialny kolego.
Mutant

@ Mutant, to nie jest wstecz. Ekran dotykowy został wynaleziony przed myszą . Wcześniejsze (i obecne) badania wykazały, że ludzie uważają, że ekran dotykowy jest niezdarny do naprawdę długiej pracy i preferuje użycie myszy. W ten sposób mysz weszła na masową produkcję rynkową, a ekran dotykowy pozostał w laboratoriach akademickich. Steve Jobs, wiedząc, jak działa prestiż, wyjął zakopany ekran dotykowy ze starych, stęchłych laboratoriów i wprowadził go na nowy rynek. Obecny „szum ekranu dotykowego” jest po prostu dlatego, że wydaje się nowy dla ludzi, ale ten szum nie trwałby 5 dekad.
Pacerier

0

Jeśli twój iPhone jest zepsuty, możesz zainstalować sterownik BlueTooth, który obsługuje klawiatury zewnętrzne.


Wydaje się, że to kolejny dobry powód, aby pominąć jailbreak w telefonie - zewnętrzne klawiatury BT działają dobrze z moimi urządzeniami iDevices bez jailbreaku, bez konieczności instalowania czegokolwiek.
Dori,

Dopiero ostatnio ...

0

Właśnie zainstalowałem dzisiaj Typeeto i wydaje się, że działa naprawdę dobrze. Łatwo jest sparować z wieloma urządzeniami, a następnie wybrać, które chcesz podłączyć.


Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.