Jak mogę uniemożliwić Safari usuwanie pierwszych słów tytułów kart?


14

Safari ma funkcję, która usuwa zduplikowane pierwsze słowa tytułów stron z kart, co jest przydatne, gdy wszystkie strony witryn zaczynają się od tego samego lub dwóch słów. „Tytuł strony | Tytuł strony 1” i „Tytuł strony | Tytuł strony 2” są wyświetlane na przykład jako „Tytuł strony 1” i „Tytuł strony 2”.

Może to jednak być denerwujące, gdy dwie strony mają to samo pierwsze słowo, ale są różne, na przykład dwie strony Ask Different, „Ask Different chat - chat.stackexchange.com” i „Zadaj pytanie - Apple - Stack Exchange”. Zmieniają się one w „Inny czat […]” i „Pytanie […]”, co nie jest zbyt mądre w Safari.

Czy jest jakiś sposób, żeby to kontrolować w jak największym stopniu?


1
Cześć, czy twoje pytanie jest nadal aktualne?
myhd

1
@myhd Nie jestem pewien… Nie sądzę, ale może. Nie wiem, kiedy zdecyduje się teraz obciąć, ale przykład podany w pytaniu nie stanowi już problemu. Jeśli odwiedzę dwa pytania w AD, których pierwszy tag jest taki sam, Safari z łatwością je usunie, ale jeśli odwiedzę „Zadaj pytanie” i „Zadaj inne”, to nie (pomocne). Niezależnie od tego, warto sprawdzić, czy istnieje sposób, aby całkowicie go wyłączyć, nie tylko po to, aby zapobiec błędnemu zachowaniu.
Timothy Mueller-Harder

Jakiej wersji safari używasz? Wydaje się, że tak się nie dzieje w przypadku safari 8.0.6. Zrzut ekranu: i.imgur.com/KxTUxpp.png
nelson2tm

1
@ nelson2tm Hm, chyba też się nie zdarza. Może został całkowicie usunięty.
Timothy Mueller-Harder

Dzieje się tak tylko wtedy, gdy jest zbyt wiele kart lub rozmiar okna jest na tyle mały, że konieczne jest obcięcie. Nadal dzieje się to w przeglądarce Safari 9. (cc @ nelson2tm)
grg

Odpowiedzi:


1

Zgodnie z tym artykułem Macworld nie wierzę, że jest jeszcze poprawka (jeśli naprawdę chcesz to naprawić, możesz spróbować wyszukać polecenia terminala, aby naprawić lub wyłączyć tę funkcję). W przeciwnym razie możesz spróbować zmienić przeglądarki ...

Podczas korzystania z kart Safari ustawia tytuł karty tak, aby zawierał nazwę domeny oraz tytuł strony. Na przykład macosxhints.com - prześlij wskazówkę. Jeśli jednak w tej samej witrynie otwartych jest więcej niż jedna lub dwie karty, Safari usuwa nazwę domeny ze wszystkich kart i zawiera tylko tytuł strony: Prześlij wskazówkę


Po prostu wysyłanie ludzi do zewnętrznej strony bez wyraźnego wskazania, które rozszerzenie masz na myśli, nie jest bardzo pomocne. Czy możesz dodać jakieś szczegóły dotyczące rozszerzenia, które rozwiąże problem opisany w pytaniu?
nohillside

Ok, naprawię ...
DeveloperACE
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.